Amasya İtimat

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24 Kasım Öğretmenler Günü Türkiye genelinde olduğu gibi Taşova’da törenlerle kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nde Başöğretmenliği kabul edişinin yıldönümü olan 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler Günü, Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Milli Eğitim Müdürü ile birlikte öğretmenlerin katıldığı sabahki etkinlik Anıta çelenk konulması ile sona erdi.
Saat 10’da Atatürk Ortaokulu Konferans Salonunda başlayan törende; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında öğretmenlik mesleğinin özelliklerini vurguladı. İlçe Kaymakamı Ahmet Gökcecik konuşmasını “Çocuklarımız için yollara düşen şehit öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, Emekli olan ve görevi başında olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum ” sözleri ile bitirdi.
Programda stajyer öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. Emekli olan öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgeleri” ve birer plaket takdim edildi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi Programda ayrıca müzik dinletisi ve oratoryo sunuldu. Resim öğretmeninin hazırladığı sergi gezilerek program sona erdi.

 

 

Yorum Ekle