23.VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI

   23. Vergi Haftası   27 Şubat 2012 tarihlerinde tüm yurtta olduğu gibi İlçemiz de  bir dizi etkinliklerle kutlanacak.

 

          Vergi Haftası 27 Şubat 2012 Pazartesi  günü saat 10.00 da  Kent Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na Vergi dairesi Müdürü İsrafil Sezgin’in  çelenk koymasına  müteakip saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nı Yeşilırmak İlköğretim Okulu’ndan törene katılan  öğrenciler okudu.

       Vergi dairesi personelinin  hazır bulundu törene, Belde belediye başkanları, Emniyet Amiri,daire amirleri,mali müşavirler ve esnaflar katıldı.

       Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin yaptığı konuşmasında, Vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla ülkemizde 1990 yılından beri her yıl çeşitli etkinliklerle Vergi Haftası’nın 27 Şubat–4 Mart 2012 tarihleri arasında kutlandığını söyledi.Sezgin, ilçemizde 15 milyona yakın vergi tahakkuk ettiğini,  vergi tahsilatının artırılması için mükelleflere her türlü kolaylığın sağlandığını ifade etti.

         Vergi Haftası dolayısıyla mülki amirleri, esnaf ve kurum temsilcilerini ziyaret edeceklerini, öğrencilerin vergi dasiresine davet edileceğini belirten Sezgin ,konuşmasını mükelleflere bol kazançlar temennisi ile tamamladı.

       “Vergi Haftası” etkinlikleri Kaymaklık ve Belediye Başkanı ziyaretleri ile devam etti.

Yorum Ekle