2 AYRI KATEGORİDE ŞİİR OKUMA YARIŞMASI

Taşova Gençlik Merkezi Müdürü Sercan Şenel 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile güzel şiir okuma yarışması düzenleneceğini söyledi.
Güzel şiir okuma yarışmasına 10-14 ile 15-29 yaş arası iki ayrı kategoride yapılacağını belirten Şenel;
“Kaymakamlık, Belediye, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Merkezimiz tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Vatan Milletin, İrade Milletin temalı güzel şiir okuma yarışması düzenlenecektir.
Bu etkinlik ile 15 Temmuz ruhunu unutturmamak ve vatanını, milletini, bayrağını  seven ve  hiçbir zaman bu tür olaylara müsaade etmeyen genç nesillerin yetişmesini sağlamak olacaktır.
Yarışmaya katılacak adaylar okuyacakları şiirleri yayınlayacağımız listeden seçmeleri gerekmekte olup, katılımcılar Taşova ilçesinde ikamet etmeleri gerekmektedir. Yarışmacılar şiirlerini en az iki en fazla dört dakikalık görüntü( video) çekerek Gençlik Merkezine müracaat edebilecekler ve isterlerse fon müziği kullanabilirler.
Şiir listesi 15 Haziran müracaat ise 10 Temmuz tarihinde sona erecektir. Şiirlerin değerlendirilmesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilecektir.”

Yorum Ekle