Amasya İtimat

15 TEMMUZ DİRENİŞ RUHUNUN BİRİNCİ YILI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sevk ve idaresi ile ülke genelinde olduğu gibi ilçemiz de 15 Temmuz Demokrasi  Zaferi ve Şehitleri  Anma etkinlikleri başladı.

10 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 16.00’da Atatürk Bulvarında başlayan kortej yürüyüşüne; Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Özgün Deniz Gezici, Cumhuriyet Savcısı  Mehmet Aktaş, Hakim  Mustafa Çanlı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Bünyamin Şahin, İl Genel Meclisi üyesi Yusuf Koca, Ak Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, MHP  İlçe Başkanı Aslan Berber, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Geçmişteki darbeleri de dile getiren Bayram Öztürk; ”15 Temmuz şehitlerimizin unutturulmaması ve unutulmaması için bir hafta boyunca dizi faaliyet yapılacağız. 15 Temmuz’un ruhuna, manasına ve maneviyatına uygun programlar hazırlandık. Burada temel vurgu  demokrasi, bağımsızlık, özgürlük, vatanı, milleti için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasının yaşatılmasıdır. Bir millet olarak yaşadığımız bu hain darbe girişiminin asla unutulmaması, unutturulmamasıdır. 15 Temmuz’da Türk milleti demokrasi adına büyük bir imtihan vermiştir. Demokrasi tarihine altın harflerle yazılmış bir hadiseyi hep birlikte anacağız. Burada hüznümüz var çünkü şehitlerimiz var ama aynı zamanda burada büyük bir kahramanlık destanı var. Dolayısıyla bu direnişi, bu başarıyı, bu zaferi de bugünün mana ve maneviyatına uygun bir şekilde, vakarlı bir biçimde inşallah anma imkanımız olacak.

15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece hep beraber nöbet tutacağız. 15 Temmuz  Direniş Ruhunu  unutmayacağız , unutturmayacağız.” dedi.

 

Yorum Ekle