YEŞİLIRMAK İLKÖĞRETİM OKULUNDAN BİR BAŞARI DAHA

0
 

 

 


YEŞİLIRMAK İLKÖĞRETİM OKULU’NDAN BİR BAŞARI DAHA


Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Amasya genelindeki ilköğretim ve ortaöğretim okulları arasında “Ahilik” konulu şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Yarışmaya şiir ve kompozisyon dalında katılan Yeşilırmak İlköğretim Okulu büyük başarı elde etti.


Alınan sonuçlara göre:


Şiir dalında 8/A sınıfı öğrencisi Çağdaş PINAR il birincisi olurken, 8/C sınıfı öğrencisi Gülsüm ÇELİK de il üçüncüsü oldu.


Kompozisyon dalında da 8/A sınıfından Kübra GÜREL il ikincisi olmuştur.Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Haberin Amasya Yeşilırmak Gazetesi Sitesinde Yayınlanan Şekli:
Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

 


Amasya Ahilik Haftası kutlamaları devam ediyor.


 


Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında 12 Ekim 2010 Salı günü saat 14.00’de Bimarhane’de şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.


 


Ödül törenine, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, Milli Eğitim İl Müdürü Necati Akkurt, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Mürsel Kuloğlu, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hatay Karaman, Ticaret Odası Genel Sekreteri Hasan Cinbaz, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


 


Sanayi ve Ticaret Müdürü Mürsel Kuloğlu açılış konuşmasında, “Ahilik, dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Bu haftayı Ahilik haftası ile kutluyoruz. Ödül alan öğrencileri ve öğretmenleri kutluyorum” dedi.


Konuşmaların ardından, Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem, Ticaret ve Sanayi Müdürü Mürsel Kuloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Esnaf Odalar Birliği Başkanı Hatay Karaman ve Ticaret Odası Genel Sekreteri Hasan Cinbaz öğrencilerin ödüllerini verdiler.


 


Öğrencilere ödül olarak saat, kalem takımı ve kitap seti verildi.


Ödül Alan Öğrenciler,


 


İlköğretim Şiir dalında dereceye giren öğrenciler: 1 –Çağdaş PINAR Taşova Yeşilırmak İ ÖO,


2-Elif ÇAVUŞOĞLU Merkez Yeşilyenice İÖO, 3-Gülsüm ÇELİK Taşova Yeşilırmak İÖO


 


Ortaöğretim Şiir dalında dereceye giren öğrenciler: 1 -Nazlı UĞURLU Merkez 12 Haziran Anadolu Lis., 2-Nagihan KILIÇ Merkez Atatürk Lisesi., 3-Nazlıcan KÖSE Merzifon Anadolu Öğrt.Lis.


 


İlköğretim Kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler: 1 -Faruk KÖKLÜKAYA Suluova TOKİ Çelebi Mehmet İ.Ö.O, 2-Kübra GÜREL Taşova Yeşilırmak İ.Ö.O, 3-Havanur YILMAZ Suluova Hürriyet İ.Ö.O


Ortaöğretim Kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler: 1-Ayşegül KARAKULLUKÇU Merkez 12 Haziran Anadolu Lis., 2-Aysun TUTKUN Merkez Amasya Lisesi., 3-Furkan KARABACAK Merzifon Anadolu Öğrt.Lis.


 


Haber Linki:


http://www.yesilirmakgazetesi.com/Haber-Detay.asp?id=3383&haber=Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi.xhtml

Yorum Ekle