Taşova Gazetesi Tarih:22 Nisan 1971 Perşembe Sayı:5

0
Taşova Gazetesi başlığı

23 NİSAN Bütün Yurtta kutlanıyor

T.B.M.M. nin kuruluşunun 51. yılı olan bu gün. en güç şartlar altında Türk Milletinin şahlanıp neler yapabileceğinin açık bir misalidir.

Büyük Atatürk tarafından Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı olarak ilân edilen bu günün, milletimize hayırlı olması dileğiyle hepimizin bayramı kutlu Olsun.

Arif Meşhur (Taşova’ya) Geldi.

Dün akşam Ankara’dan kentimize gelen kıymetli ses sanatkârımız, gazetemize uğramış, kısa bir sohbetten sonra, yazın Taşova Gençlik Kulübü yararına konserler vermeye geleceğini söylemiş ve aynı gece Alpaslan’a hareket etmiştir.

Belediye Seçimleri

Ön seçimi 1 Mayıs 1971 günü yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerine başvurularını yapan aday adayları şunlardır:

Çaydibi:

CHP : Salih Gani

Bağımsız : Mehmet Aşçı

Destek : CHP: Osman Öz, Hüseyin Köksal

AP : NafizYeralGölbeyli.

CHP; S. Ahmet Yıldız, Hasan Erol

6 Haziran 1971 pazar günü yapılacak seçimle Gölbeyli, Çaydibi, Destek kasabalarında belediye başkanları resmen belli olacaktır.

Böylece kentimizde belediye sayısı merkez dahil 7’yi bulmuş olacaktır.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 51. Yıldönümü

..

Türkiye -Almanya Milli Futbol Takımları 25 Nisanda karşılaşıyor

Archive.org

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberTaşova Gazetesi Tarih:15 Nisan 1971 Perşembe Sayı:4
Sonraki haberTaşova Gazetesi Tarih:29 Nisan 1971 Perşembe Sayı:6
1967 Taşova - Sepetli Köyü doğumlu. İlkokulu Köyünde okudu. Ortaokul ve liseyi Taşova İmam Hatip Lisesi'nde (1978-1985), üniversiteyi Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde (1985-1990) okudu. 1991'de askerliğini Amasya ve Keşan'da yaptı. Öğretmen. Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581