Yeni Taşova Gazetesi Tarih:07 Haziran 2002 Cuma Sayı:1835

0

Tarih:07 Haziran 2002 Cuma Sayı:1835

Yeni Taşova Gazetesi

MUHTARLIK SEÇİMLERİ YAPILDI

İlçemiz Yemişen Mahallesi muhtarlığı için 2 HaziranPazar günü yapılan seçimde Fazlı Kuru Muhtarlığa seçildi.

949 geçerli oyun 291’ini alan Fazlı Kuru muhtar seçilirken, diğer adaylardan Kadir Gündüz: 279, Mustafa Bayrak: 250, Niyazi İçerli: 104, Rüştü Güzel: 25 oy aldı.

Çaydibi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı seçimini ise 278 oy alan Abdullah Dilek kazandı. Diğer aday Seyfullah Güzey ise 163 oy aldı.

Kırkharman köyünde ise 95 oy alan Mustafa Duman muhtarlığa seçilirken, diğer aday Nurettin Özkan 72 oy aldı.

Gökpınar köyünde tek aday olarak seçime giren Hacı Ali Gencel 48 oy alarak muhtar seçildi

HALK EĞİTİM MERKEZİ SERGİSİ BUGÜN

2001-2002 sezonuu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce düzenlenen yıl sonu sergilerinin açılış ve belge dağıtım töreni bugün merkezde yapılacak törenle sona erecek.

31 Mayıs 2002 Cuma günü saat 10.00’da Uluköy kasabasında saat 14.00’de ise Esençay kasabasındaki sergilerin açılış ve belge dağıtım törenleri gerçekleştirildi.

Bugün saat 14.00’de Halk eğitim Merkezi bahçesinde başlayacak törende; giyim, makina nakışı ve el sanatları dallarındaki sergilerin yıl sonu açılış ve belge dağıtım törenleri yapılacak.

YEŞİLIRMAK İLKOKULUNUN MÜZİK EĞLENCE PROGRAMI BUGÜN

2001-2002 eğitim ve öğretim sezonunun sonlarına geldiğimiz şu günlerde okulların yıl sonu etkinlikleri hızlı bir şekilde devam ediyor.

Bu akşam saat 19.30’da Yeşilırmak İlköğretim Okulu bahçesinde başlayacak olan müzik-eğlence programında; koro ve solo türküler, parodi, yarışma, folklör ve dans gösterileri gibi çeşitli etkinlikler yer alıyor.

ZİRAAT ODASI TAŞINDI

1998 yılında faaliyete başlayan Ziraat Odası, Çağpar Caddesi No: 5 Kat:3 de bulunan hizmet binasını taşıdı.

Ziraat Odası bundan böyle faaliyetlerini yine Çağpar Caddesi Eski Merkez Eczanesinin bulunduğu binada devam ettirecek.

ALTILI GANYAN BAYİİ AÇILDI

İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi Şube Sokakta İsmail Altun tarafından Altılı Ganyan Bayii açıldı. Dünden itibaren faaliyete başlayan 319 No.lu Altılı Ganyan Bayii ilçemiz at yarışı severlere hizmet verecek.

CHP DAYANIŞMA GECESİ 22 HAZİRANDA

Cumriyet Halk Partisi ilçe teşkilatı tarafından 22 Haziran 2002 günü bir Dayanışma gecesi düzenliyor. Program; Saat 19.00’de Belediye Düğün Salonunda başlayacak

ÇAMBÜKÜ GÖYÜNE KANALİZASYON YAPILIYOR

Amasya karayolu 10.kilometresinde son yıllarda adeta sayfiye yerine dönüşen Çambükü (Meğellibükü) köyüne kanalizasyon yapılıyor.

1997 yılında köy konağına kavuşan Çambükü köyüne devlet-köylü işbirliği ile kanalizasyon yapımına başlandı.

Köy Hizmetleri tarafından büz, çimento, demir, iş makinası temin edilmiş olup, işçilik köylüler tarafından yapılacak.

ÇOK PROGRAMLI LİSEYE BİLGİSAYAR BÖLÜMÜ

İlçemiz Şehit Polis Ahmet Yaşar Çok Programlı Lisesi Muhasebe Bölümü, Elektrik Bölümü ve Elektronik Bölümü ile eğitim öğretime devam etmekte olup, 2002-2003 Eğitim Öğretim yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün emirleri doğrultusunda Bilgisayar Bölümü açılacak ve kayıt döneminde öğrenci kayıtları yapılacak.

CUMHURİYETİN SESİ ÇIKTI

İlçemiz Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan CUMHURİYETİN SESİ isimli dergi yayınlandı.

1986 yılında hizmete giren Cumhuriyet İlköğretim Okulunun tarihçesinin de yer aldığı dergide; okul yönetimi, deprem ve Taşova, Rehberlik, makale, hikaye, şiir, bulmaca, fıkra, karikatür gibi çeşitli konular yer alıyor.

Emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencileri kutlar, başarılar dileriz.

 

Bu sayfadaki tüm haberler Yeni Taşova Gazetesi‘nden aynen alınmıştır.

 

Yorum Ekle