YEG’in 45 bin liralık Projesi Başladı, SEBZE KURUTMA MAKİNESİ ALINDI

0

Taşova Yerel Eylem Grubu Derneği’nin İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen “Taşova YEG ile Potansiyelini Harekete Geçiriyor” projesi ile ilgili toplantı yapıldı.

17 Ekim 2017 Salı günü Belediye Nikah salonunda saat 15:30’da başlayan toplantıya YEG Derneği Başkanı Kadir Aydoğan ile yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyeleri katıldılar.

Başkan Aydoğan projenin konusu, amacı, hedefleri ve projede verilecek eğitimler konusunda bilgi verdi.

Proje koordinatörü Gülhan Çakır; “Projemiz ile kadınların, gençlerin, engellilerin ekonomik faaliyetlerde bulunmaları sağlanacak kişisel ve sosyal gelişmeleri desteklenecek potansiyellerini harekete geçirmeleri ve refah düzeylerinin artması sağlanacak. Projenin hedefleri kırsaldan kente yaşanan göçü azaltmak, iyi tarım ve organik tarım uygulamalarını artırmak, yetiştirilen ürünlerin işlenerek pazarlanabilmesini sağlamak, kırsal turizmi canlandırmak, hediyelik eşyalar üretilerek yöresel ürünlerin pazarlanmasını ve kırsalda kalkınmayı sağlamaktır.

Taşova kırsalında yaşanan dezavantajlı grup içerisinde yer alan engelliler, kadınlar ve herhangi bir mesleği olmayan gençlere kırsal turizm, yakma sanatı, iyi tarım uygulamaları, sebze ve meyve işletmeciliği(kurutma, konserve, marmelat, reçel) genel işletmecilik, iş hukuku ve ticaret hukuk, e-ticaret, pazarlama, halkla ilişkiler ve iletişim ile girişimcilik konusunda eğitimler verilecektir.

Taşova YEG tarafından sebze kurutma makinesi alınmış olup eğitimlere katılmak isteyen kursiyer adaylarının 30 Ekim-1 Aralık 2017 tarihleri arasında Taşova YEG Derneği’ne şahsen başvurmaları gerekiyor.

Yorum Ekle