YAZICIOĞLU ŞEHADETİNİN 8. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI

0

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu şehadetinin 8. yıl dönümünde ilçemizde yapılan bir etkinlikle anıldı.

2 Nisan 2017 Pazar günü saat 15.30’da başlayan programa konuşmacı olarak GAP Gazeteler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve Gazeteci-yazar İrfan Sönmez katıldılar.

Belediye düğün salonunda başlayan etkinliğe önceki Belediye Başkanı Özgür Özdemir, Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Aslan Berber, Amasya Belediye meclis üyesi Hicabi Bodur, Gazi Ufuk Uysal, Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Yusuf Yücel ve vatandaşlar katıldı.

Yazıcıoğlu’nun hayatından kesitlerden oluşan, sinevizyon gösterisi izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Şair Kasım Alper Özdemir’in moderatörlüğünde Kürşat Kavak’ın organize ettiği programda: Özdemir’in selamlama konuşmasından sonra Yeni Mahalle Cami imamı Ahmet Cansız Kuran-ı Kerim okudu.

Tertip komitesi adına bir selamlama konuşması yapan Kürşad Kavak sözlerini Muhsin Başkan’ın “1 saniyesine bile hakim olamadığınız bu dünya için fırıldak olmanın gereği yok.! sözüyle tamamladı.

Gazeteci yazar İrfan Sönmez: Şehid Liderimiz der ki; “Türk milleti Hakk’ı sever ama kuvvetlinin yanında yer alır. O ömrü boynuca hep Hakk’ı üstün tuttu. Ayrımcılık asla yapmadı. Toplumun tüm kesimlerini kucakladı ve her kesimden sevgi ve saygı gördü. Yazıcıoğlu olsaydı 2012’deki çözüm süreci olmazdı. Rahmetli genel başkanımızın şehit edildiği kesin bir gerçek. Yazıcıoğlu İslamı ıspanak fiyatına satan bir lider olmadı. Dimdik durdu. O samimi bir müslümandı. İslamı bir ikbal aracı olarak görmedi. Yazıcıoğlu kumaşında bu ülkenin siyasetçilere ihtiyacı var. O gönüldaşına hep fedakarlık yapan bir çizgi izledi. O vefalı biri idi. Bizimde vefalı insanlar olmamız gerekir.” dedi.

Gazeteci Kıymaz ise Şehit Başkan Yazıcıoğlu’nun tasavvufi yönünü anlattı. Yazıcıoğlu’nun helal-haram konusuna çok duyarlı olduğunu söyleyen Kıymaz, “Rahmetli tenkite açık bir insandı. Ben halka kızıyorum. Bir fırıldak insan bir parti kurup artislerle, sanatçılarla konser verip dürüm dağıtarak %8 oy aldı. Millete dürüst politikayı anlatan merhum Yazıcıoğlu yüzde 2 oy alabildi. Türk dünyasının derdini kendi derdi olarak addederdi. Mekanı cennet olsun, ölümü bir cinayettir. Sayın Cumhurbaşkanımızı da bu cinayeti aydınlatması için göreve davet ediyorum.” dedi. Kıymaz konuşmasının sonunda Yazıcıoğlu ve tüm şehitlerimiz için bir dua okudu.

Konuşmacılardan Kıymaz’a Kayseri gazimiz Ufuk Uysal, Sönmez’e ise Kürşad Kavak günün anısına plaket verdi. Program; Davut Şenel’in okuduğu şiir ve Eski BBP Amasya İl Başkanı Hicabi Bodur’un Yazıcıoğlu ile ilgili bir hatırasını anlatarak son buldu.

 

Yorum Ekle