Pazartesi , Aralık 22 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Feed Subscription

MERKEZ ÇARŞI CAMİİ AVLUSU MERMERLE KAPLANIRKEN ÇINAR AĞAÇLARI DA DİKİLİYOR.

IMG_8047

        Merkez Çarşı Camii avlusunda 15 Aralık 2014  Pazartesi günü başlayan mermer döşeme çalışmaları esnasında kurumaya yüz tutmuş çamlar kesilmişti. 20 Aralık 2014 Cumartesi günü akşam saatlerinde kesilen ağaçların yerine 7 metre uzunluğunda bir çınar ağacı dikildi. Belediye başkan yardımcısı Kadir Aydoğan’ın nezaretinde  ırmak kenarından iş makineleri ile sökülen köklü çınar ağacı avluda hazırlanan  yerine dikildi.  Akşam ... Devamını Oku »

VAİZLER İLÇEMİZDE BULUŞTU

IMG_8052

  Diyanet İşleri Başkanlığı,  Samsun Aşık Kutlu Eğitim  Merkezi’nde  15-30  Aralık 2014 günleri arasında  Vaizlik kursuna  katılan  yurdumuzun değişik köşelerinden  6 vaiz  ilçemizi ziyaret ettiler. 20 Aralık   2014 günü, ilçemizde vaaz alarak görev yapan Turan  Ali Durupınar’ın  misafiri olarak ilçemize gelen vaizler   Müftüsü Harun Yılmaz’ı da ziyaret ettiler. İlçemizdeki ziyarete katılan vaizler ve görev yerleri; Turan Ali Dursunpınar-Taşova, Ahmet ... Devamını Oku »

AĞAOĞLU’NDAN KABAYAR HÖYÜĞÜ KONUSUNDA AÇIKLAMA

indir

    Gazetenizde yayınlanan 11.12.2014 tarihli şirketimizle ilgili yaptığınız haberde geçen ve özel şahıs arazisinde bulunan Kabayar Höyüğü projemiz alanı dışında kalmaktadır.   Bu nedenle yüklenici firmamız Kabayar Höyüğünde herhangi bir çalışma yapmamaktadır. Haberiniz üzerine Amasya Müze Müdürlüğü tarafından 12.12.2014 tarihinde Kabayar Höyüğü’nde inceleme yapılmış, höyüğe herhangi bir müdahalenin olmadığı ifade edilmiştir.   Proje sahamızdaki tüm arazilerin mevzuatlara uygun olarak hazine ... Devamını Oku »

YUVAM ANA OKULU YERLİ MALI HAFTASINI KUTLADI

_MG_7898

TAŞOVA YUVAM ANAOKULU’ NDA  TUTUM VE YERLİ MALI HAFTASI   Ülke genelinde yıllardır  okullarda kutlanan Tutum ve Yerli Malı Haftası, ilçemiz Yuvam Ana okulunda gerçekleştirildi.  Miniklerin düzenlediği etkinlikte büyüklere  yönelik anlamlı mesajlar yer aldı. 12- 18 Aralık Tutum ve Yerli Malı Haftası  nedeniyle Taşova Yuvam Anaokulu   17 Aralık 2014 günü okulda düzenlenen   etkinlikte minikler yaşam boyu sürecek davranışlar sergiledi. Okul ... Devamını Oku »

Taşova’da 3 Okul Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı

6976617

    Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile başlatılan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında Amasya il genelinde ödül almaya hak kazanan otuz okula sertifika ve beyaz bayrakları verildi. Taşova’dan Özkan Ağış İlkokulu, Alpaslan İlk ve ortaokulu ile Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. Amasya Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ... Devamını Oku »

MERKEZ ÇARŞI CAMİİ AVLUSU MERMERLE KAPLANIYOR.

IMG_7850

Minaresi 1962 ,inşaatı 1975 de tamamlanan ve 2011 yılında iç  boyası ve tezyini  yapılan Merkez çarşı camiinin  avlusu  mermerle kaplanıyor. Önceki müftülerimizden İlyas Akyazı  döneminde  camiinin alt bölümleri Kayrak taşı ile estetik bir görünüme sahip olmuştu. Giriş kısmındaki çerçeveler sökülerek yerine pwc  kaplanmış olup,camiinin kubbe ve tüm dış duvarları boyanarak güzel bir görüntüye sahip olmuştu. Amasya  Fimar Mermer Sanayii’nden %50 ... Devamını Oku »

NİHAT YILDIRIM PARKI MODERNLEŞİYOR

IMG_7830

  1989 Yılında dönemin Belediye Başkanı Nihat Yıldırım tarafından  yaptırılan,2 008 yılında yine dönemin Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz tarafından kodu yükseltilerek yeniden düzenlenen Nihat Yıldırım Parkı son hali ile modern bir parka kavuşuyor. Yüzde 95’i İller Bankası hibeli park Felemez Cansızoğlu Peyzaj A.Ş tarafından  Kasım ayı içerisinde başlandı. 5000 Metre kare alanı kapsayan parka 520 adet çeşitli türde  fidan dikildi.Oyun ... Devamını Oku »

İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ HAFTASI KUTLANDI

1365903

    Taşova ilçesinde İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı. Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan programda konuşan okul müdürü Fatih Ocak” Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 10 Aralık 1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Bildirisini kabul edilmiş ve 10 Aralık ile başlayan hafta Birleşmiş Milletlere üye ülkelerde İnsan Hakları Haftası olarak kutlanır olmuştur. İnsan Hakları ... Devamını Oku »

HALKÇI BÜTÇE, DEMOKRATİK TÜRKİYE İÇİN ANKARA’YA GELİYORUZ!

indir (1)

PARANIN, YOLSUZLUĞUN VE ADALETSİZLİĞİN SALTANATINA KARŞI ‘SARAYLAR DEĞİL, EKMEĞİMİZ BÜYÜSÜN’ TALEBİYLE Yurdun dört bir yanından yola çıktık; HALKÇI BÜTÇE, DEMOKRATİK TÜRKİYE İÇİN ANKARA’YA GELİYORUZ! ü             Emekçi halk yoksullaşırken yeni dolar milyonerleri yaratan, ü             Yoksula lastik ayakkabıyı, kendilerine ayakkabı kutularında serveti layık gören, ü             Yandaşa taşeronlaşma ile kaynak yaratırken binlerce emekçiyi iş cinayetlerine kurban veren, ü             Elektrik, su, doğalgaza yaptığı zamlarla ... Devamını Oku »

17. BERBER SALONU TÖRENLE HİZMETE GİRDİ.

_MG_7804

  31 Aralık 2013  adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre: İlçe merkezinde  4898 erkek ,4961 bayan olmak üzere toplam 9859  ,köylerimizde 10483  erkek 11.289  bayan olmak üzere  toplam 31 621 nüfus yaşıyor. 12 Aralık 2014 Cuma günü ilçemizin 17. erkek kuaför salonu törenle hizmete girdi. Aykut Şimşek tarafından Atatürk Bulvarı ile Pazar caddesi kavşağında  ŞİMŞEK KUAFÖR SALONU  adı altında hizmete ... Devamını Oku »

Kapat
Taşova Gazetesini Sosyal Medya'da Takip Edin
Beğen veya Takip Et butonuna basarak Taşova Gazetesi'ne destek verebilir ayrıca haberleri her platformda anında takip edebilirsiniz.