Buradasınız: Anasayfa / Yazar Arşivi: Taşova Gazetesi

Yazar Arşivi: Taşova Gazetesi

Feed Subscription

             TARTIŞMA  KANLA  BİTTİ

1

  İlçemizde çıkan tartışma sonucu Hacı Kara (46) kimliği bilinmeyen şahıs  tarafından ekmek bıçağı ile vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaralandı. 31 Temmuz 2015 Cuma günü saat 11.00 sularında  Çağpar Caddesinde  bir  iş yerinin önünde  meydana gelen olayda  kaldırımları kan revan içerisinde bırakan ekmek bıçağı ortada kaldı. Henüz belirlenemeyen bir sebepten çıkan olayda , zanlı suç aleti ekmek bıçağını  bırakarak olay ... Devamını Oku »

KİTAP KAFE TARİHTEKİ YERİNİ ALDI.

kitap kafe 001

Öğrenci, öğretmen ,amir, memur ve vatandaşların uğrak yeri Kitap Kafenin  ömrü kısa oldu. Amasya Valisi İbrahim Halil Daşöz ‘ün  “ 65 bin dev öğrenci “ projesi kapsamında törenle açılışı  yapılarak, adına marş bile yazılan kafe hayata geçirilmişti. Kitap kafeden öğrenci, öğretmen ve vatandaşın memnuniyeti ile 2 yıl boyunca  çevre il ilçelere örnek gösterilerek hizmet verdi. 2011 yılında  Kaymakamlık ve Belediye işbirliği ... Devamını Oku »

   TAŞOVA ŞANTİYE ALANINA DÖNDÜ

MEYDAN 001

    İlçemiz  Belediyesi, mevsim şartlarının çalışmaya elverişli hale gelmesi ile birlikte şehir genelinde her alanda çalışmalarına hız verdi. 2010 yılında başlayan elektrik kablolarının yer altına alınma çalışmalarına Cumhuriyet, Sanayi ve Yeni mahallede devam edilirken, özel konut inşaatlarına devam ediliyor. Bu çalışmalara bakıldığı zaman Taşova  adeta şantiye alanına döndü.   Uzun süre Buğday (dene) pazarı olarak kullanılan ve Belediyemiz tarafından ... Devamını Oku »

YARDIM TIR’I DUALARLA UĞURLANDI

1

İHH Amasya gönüllüleri ile  Taşova Belediyesinin   ortaklaşa yürüttükleri çalışmayla duyarlı  vatandaş ve   işadamlarının gönüllü bağışlarıyla oluşturulan 25 ton un  Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere dualarla yola çıktı. 25 Temmuz 2015 günü saat 15.30 ‘da Taşova Merkez  camii önünden yardım TIR’ı basın açıklaması ve dualar eşliğinde uğurlandı. Taşova Belediye Başkanı  Bayram Öztürk’ün de hazır bulunduğu uğurlama  töreninde, hazırlanan basın açıklamasını Ömer ... Devamını Oku »

  53 YIL DİKİŞ MAKİNESİNİN BAŞINDA GEÇEN ÖMÜR.

9

  Taşova’da  dikiş makinesi tamircisi, Hüseyin Üstüntaş  teknolojiye karşı direniyor. Asırlık makinelerin tamir ve bakımını yıllara meydan okuyarak mesleğini icra ediyor. Terzilerin piri  olarak  Kur’an da adı geçen İdris Peygamber gösterilir. Hazır giyim sektörünün gelişip yaygınlaşması ile birlikte dikiş makinesi tamirciliği yok olmak üzere. Bir zamanlar dikiş nakış işlerinin yoğun olduğu Taşova’da ise tek bir dikiş makine tamircisi kaldı. 1963 ... Devamını Oku »

BETA DOĞALGAZ UZMAN EKİBİ İLE HİZMETİNİZDE

DOĞALGAZ 001

             BETA DOĞALGAZ UZMAN EKİBİ İLE HİZMET VERİYOR. Yeşilırmak caddesinde  hizmete giren  BETA DOĞALGAZ   ev ve iş yerlerine doğal gaz tesisatı bağlamaya başladı.. İlçemizde  doğalgaz tesisat hizmetlerini inşaat tesisatçılığı tecrübesi ve deneyimi , ehil ustaları ile sürdüren BETA DOĞALGAZ  daireyi bir gün gibi bir kısa sürede teslim ediyor..   BİZ YAPARSAK EN İYİSİNİ YAPARIZ   Beta Doğalgaz  tesisatı yetkileri; Süleyman ... Devamını Oku »

      YEŞİLIRMAK TALEBE YURDU MEZUNLARI 6. KEZ BULUŞTU

kurs 001

  1976 Yılında Kurs ve Okul Talebelerine Yardım  Derneği  adı altında faaliyet gösteren  pansiyondan mezun olan  öğrenciler  geleneksel hale getirdikleri  yemekte buluşarak bayramlaştılar. Bu yıl altıncısı  Ladik Aktaş Yaylası’nda 18 Temmuz 2015 Cumartesi günü  ailece bir araya gelen  mezunlar, topluca kılınan  öğle namazının ardından  yemek yediler. Yemekten sonra  çevre il ve ilçelerden gelenler birbirleri ile hasret giderdiler. Devamını Oku »

İlçemizden Geçen Irmağa Sahip Çıkalım

kurs 062

. İlçemiz içerisinden bir boydan bir boya geçen Yeşilırmak,  havzasına atılan inşaat atıklarından dolayı can  çekiyor. Boğa damı mevkiinde  Yatılı Bölge Ortaokuluna  100 metre mesafede Meslek yüksek okuluna 400 metre uzaklıkta okullar bölgesinin burnunun  dibinde ırmak kenarına  dökülen çöpler ve inşaat atıklarının oluşturduğu kirlilik görenleri dehşete düşürüyor. Çevre felaketi gibi görüntülerin yaşandığı  bölgeden okullarda eğitim gören çocuklar da nasibini alıyor. ... Devamını Oku »

SAHİBİNDEN SATILIK ARSALAR

3

SAHİBİNDEN   SATILIK   ARSALAR Sahibinden  satılı arsalar;   Yeni Mahalle,Tepe Mahallesi ve Doğu  Mahallesinde  müstakil tapulu olarak satılmaktadır.   YENİ MAHALLEDE;          508   Metrekare, 455  Metrekare TEPE MAHALLESİNDE;   501  Metrekare, 386 Metrekare , 384 Metrekare DOĞU MAHALLSİNDE;      327  Metrekare   İRTİBAT TELEFONU;      0532 636 40 52 TAŞOVA   Devamını Oku »

Mehmet Sarı geleneksel iftar Yemeğinin İlkini Uluköy’de Verdi.

sarı iftar 084

İş hayatını İstanbul’da sürdüren MS Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı,  doğum yeri Uluköy’de  gönülleri iftar sofrasında buluşturdu. Sarı, 13 Temmuz 2015 Pazartesi  günü doğduğu köy olan Uluköy’de verdiği iftar yemeğinde yine gönülleri bir araya getirdi. Saat 19.30’da başlayan iftar programının  sunuculuğunu Kasım Alper Özdemir yaptı. Vatan TV’den  canlı olarak yayınlanan ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda; sohbet, ... Devamını Oku »