Buradasınız: Anasayfa / Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Feed Subscription

ORKÖY KREDİLERİ ANLATILDI

8864487

  I Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Taşova ilçesine bağlı Köy Muhtarlarına ORKÖY kredileri ile ilgili bilgilendirme toplantı düzenlendi. Müftülük toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulunan Amasya Orman Bölge Müdürlüğü ORKÖY Şube müdürü İsmail Bakırcıoğlu “ORKÖY Kredilerinin dağıtımı ve kredi türleri hakkında bilgilendirme yaparak, kredilerin köylüye sağladığı faydalar, kredi kullanımlarından sonra köylünün bundan duyduğu memnuniyet ve değişik kredi türlerinin ... Devamını Oku »

İNŞAAT İZNİ İLGİLİ TOPLANTI

4099807

    Taşova ilçesinde  Amasya İl Özel İdaresi tarafından Müftülük toplantı salonunda İnşaat izinleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Özel idaresi şehir plancısı Fatma Ağaoğlu yaptığı açıklamada “5302 sayılı İl özel İdare kanunu hükümlerine göre Belediye Mücavir alan sınırları dışında imar yetkisi İdaremize devredilmiştir. Buna istinaden 1. derece deprem bölgesinde bulunan ilimiz hudutlarındaki köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yapacağı inşaatlarda 3194 ... Devamını Oku »

AK PARTİ ADAY ADAYLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

IMG_9305

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak Milletvekilliği genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden milletvekili aday adaylarının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 7 -20 Şubat 2015 tarihleri arası yapılan aday müracaatı sonrası Amasya’dan 12 aday müracaatını yaptı. 25 Şubat 2015 Çarşamba günü AK Parti ilçe teşkilat binasında saat 19.00’da başlayan aday tanıtım toplantısına;Naci Bostancı ve Avni Erdemir  katılmazken, diğer 9 aday  katıldı. Adaylık ... Devamını Oku »

ULUKÖY YOLU GENİŞLETİLİYOR.

IMG_9249

ilçemize bağlı Uluköy  köyünü ilçemize bağlayan  10 kilometrelik  yol genişletiliyor. 1958 yılında  belde belediyesi olan Uluköy  son yasa ile köy statüsüne geçti. 10 kilometrelik ilçe yolunda çok fazla kapalı viraj ve rampa nedeniyle   trafik kazaları oluyordu. Son olarak öğrenci servis aracının takla atması ile  meydana gelen kazadan sonra kalıcı olmak amacıyla köy  yolu  genişletilmesi ile  gerek köylü vatandaşlar, gerekse sürücüler ... Devamını Oku »

TAŞOVA YÜKSEK OKULU TİYATRO ETKİNLİĞİ

tasova-m-y-o-tiyatro-etkinligi_1

    Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okulu Kültür etkinlikleri kapsamında İris Gösteri Sanatları Merkezi tarafından Kılıbık isimli tiyatro gösterisi sahnelenecek. Belediye düğün salonunda 26 Şubat 2015 Perşembe günü saat 18.00 de gösterilecek tiyatro oyununa tüm Taşova halkı davetlidir.   Devamını Oku »

 “HEPSİ KÖTÜ ŞEKERİM”  

_MG_9224

  Bir dönem onlarca sigara çeşidi ile dünya sigara piyasasında önemli bir yeri olan ülkemizde, Türkçe ismi taşıyan sigara çeşidi neredeyse kalmadı.   Tekel bayiilerinin vitrinleri süsleyen sigara markalarının %90’ ı yabancı firmalara ait. Sigaraya karşı yapılan tüm mücadeleye rağmen ülkemizde yaklaşık 23 milyon sigara tiryakisi bulunuyor. Bir dönemin ünlü sigaralarından Bafra, Birinci, Yenice, Gelincik, Kulüp, Tokat, Yeni harman, Bitlis, ... Devamını Oku »

VERGİ HAFTASI 26. KEZ KUTLANIYOR.

IMG_9171

.Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de vergi haftası kutlamaları 5 gün devam edecek. Atatürk Anıtına çelen konulmasına müteakiben saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan vergi haftası kutlama töreni,Vergi Dairesi Müdür Vekili  Zeki Sönmez, Mal Müdürü  Kenan Usta  beraberinde Vergi Dairesi çalışanları çelenk sunum töreni sonrasında  Kaymakam Emin Kaymak’ı  makamında ziyareti ile devam etti,. Vergi Dairesi Müdür vekili Sönmez;; ... Devamını Oku »

TALİP ÖLÇER İLDE ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

IMG-20150220-WA0007

Yerkozlu İlkokulundaki görevinden  istifa ederek AK Partiden  milletvekili aday adayı olan Talip Ölçer, Amasya  AK Parti  il teşkilatındaki  toplantıda aday adaylığını açıkladı Resmi müracaatını  19 Şubat 2015 günü Amasya İl Başkanlığına yapan Ölçer; 20 Şubat günü yapılan toplantıda bir basın açıklaması yaptı. Ölçer konuşmasında ; ” Saygı  değer hemşehrilerim öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Acaba niye AK Parti de, diğer partiler ... Devamını Oku »

Amasya Değişecek, Türkiye Değişecek !

isadami_sari_amasya_degisecek_turkiye_degisecek_h3725

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Amasya İl Kongresi’nin yapılmasının ardından bir basın açıklaması yapan MHP’li Mehmet SARI, diğer bütün siyasi partilere örnek olacak bir kongre gerçekleştiğini belirterek, “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin ağırbaşlı, sorumlu, faziletli ve Türkiye sevdası doğrultusundaki siyasi çizgisini örnek alarak MHP Amasya İl Kongresi’ni gerçekleştirdik. Diğer bütün siyasi partilere örnek olacak bir seviye ve olgunluk içerisinde geçen kongremiz, MHP Amasya ... Devamını Oku »

Ramis Topal’dan Ziraat Odasına Hayırlı Olsun Ziyareti

6148961

16 Şubat 2015 Pazartesi günü ilçemizi ziyaret eden CHP Amasya Millet vekili Ramis Topal yeni seçilen Ziraat odası başkan ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Topal “ Ziraat odası başkanımı ve yönetimini kutluyorum yıllardır Taşova’ya hizmet ediyor mücadele ediyor. Birlikte birçok çalışmalar yaptık. İnşallah iktidar Taşova’ya gerekli yatırımları yapar ve köy görünümünden kurtulur ve göç vermekten kurtulur. Yeni görevlerinde başta ... Devamını Oku »