Buradasınız: Anasayfa / Yazar Arşivi: Taşova Gazetesi

Yazar Arşivi: Taşova Gazetesi

Feed Subscription

OSMANLI OCAKLARI DUALARLA AÇILDI

_MG_3424

  Osmanlı Ocakları Taşova İlçe Başkanlığı açılış töreni kurban  kesilerek dualar eşliğinde gerçekleştirildi. 22 Kasım 2015 Pazar günü saat 14.00’de Belediye Düğün salonunda düzenlenen açılış törenine ; Osmanlı Ocakları  Genel Başkanı  A. Kadir Canpolat ile  Ankara’dan gelen Genel Merkez  heyeti , Amasya İl Başkanı Sinan Tunç, Osmanlı Ocakları Karadeniz  Bölge Temsilcisi Celal Karataş, Çorum İl Başkanı İsmail Canaydın Suluova Osmanlı ... Devamını Oku »

OSMANLI OCAKLARI GENÇLİK KOLLARI İLK TOPLANTISINI YAPTI

os

İlçemizde geçtiğimiz  günlerde açılan  Osmanlı Ocakları,  “Gençlik Kolları “ Başkanı Osman Duman başkanlığında  yaptığı ilk toplantısında  görev dağılımı  yaparak  faaliyetlerine başladı. 16 Kasım 2015 günü saat 19.00’da  Osmanlı Ocakları lokalinde  Gençlik Kolları Başkanı Osman Duman  üyeler ile bir  toplantı düzenledi. Toplantıda  konuşan Osman Duman, Osmanlı Ocakları Gençlik kolları olarak  gerçekleştirecekleri faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Duman ; ”Bizim hedefimiz Osmanlı ahlakını ... Devamını Oku »

   İHH  VAKFI  KERMES AÇTI

İHH 009

  İnsan Hak ve Hürriyetleri  İnsani Yardım Vakfı  Taşova Temsilciliği (İHH) ilçemizde günü birlik  bir kermes açtı. 12 Kasım 2015 Perşembe  günü  eski tekel binası  girişinde el ürünleri ve gıda maddelerinin satışı ile   muhtaç ailelere  yardım yapılacak. Daha önce de  topladıkları iki TIR dolusu gıda maddesini  Suriye’ye  gönderen İHH Vakfı Taşova temsilciliği  yetkilileri kermesin  bir gün süreceğini ifade ettiler. Devamını Oku »

DİŞ DOKTORU  SUZAN  EDA EYYUPOĞLU GÖREVİNE BAŞLADI

hastane 006

  İlçemiz Devlet hastanesinin 5. Diş Doktoru Suzan Eda Eyyupoğlu   göreve başladı. 24 Ekim 2015 günü ilk görevine başlayan Eyyupoğlu’nun  atanması ile hastanemizde  bulunan 5 diş hekimi kadrosu tamamlanmış oldu. Hemşehrimiz  Suzan Eda Eyyupoğlu 1992 Amasya doğumlu olup, İstanbul  Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini 2015 yılında bitirdi. İlk görev yeri olarak İlçemiz Devlet Hastanesine  atanan  Suzan Eda  Eyyupoğlu bekar ... Devamını Oku »

 OSMANLI OCAKLARI  İLÇE  TEŞKİLATI  KURULDU

OSMANLI OCAKLARI (6)

  Ülke genelinde teşkilatlanan  Osmanlı Ocakları’nın ilçe teşkilatının kuruluşu tamamlandı. 5 Kasım 2015  Perşembe günü saat  19.00’da Cumhuriyet ( Oteller)  caddesindeki teşkilat binasında  kurucular kurulu ile  bir araya gelen  kurucu başkan  M.Selim Şahin üyelere teşkilatın yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yönetim kurulu 25 kişiden oluşuyor olup, ilçe başkan ve başkan yardımcısı dışında 20 ayrı organda görev yapacak kişiler birbirleri ... Devamını Oku »

MHP AMASYA MİLLETVEKİLİ ADAYI MEHMET SARI MESAJ YAYINLADI

3

Sevgili Amasyalı Kardeşlerim, 1 Kasım sürecinin başladığı günden itibaren, sizlerle arka arkaya iki seçim heyecanını birlikte yaşamış olduk. Bu süreçte birçok arkadaşım benimle ortak mesai yaptı. Sizlerle Amasya ile ilgili hayallerimi, gençlerimizle ilgili planlarımı, düşüncelerimi paylaştım. Köylerimizde, mahallelerimizde, sokaklarımızda beni yalnız bırakmadınız. Hepinize müteşekkirim. Aldığımız oy sizleri TBMM’de temsil etmeye yetmedi. Sağlık olsun. Seçimden istediğim sonucu alamasam da, hepinizin gönlünde ... Devamını Oku »

 MHP CUMHURİYET  BAYRAMI  NEDENİ İLE FENER ALAYI DÜZENLEDİ.

IMG_3015

  29 Ekim 1923’de kurulan Cumhuriyetin kuruluşunun 82. yıl dönümü nedeni ile   Milliyetçi Hareket  Partisi ilçe teşkilatı ve Ülkü  Ocakları’nın organizesi ve vatandaşların katılımı ile  fener alayı düzenlendi. Saat 19.00’da  Atatürk anıtı önünde  7’den 70’e  her yaştan vatandaşın katıldığı  fener alayı   Atatürk  Bulvarın boyunca devam etti. Yol boyunca ellerinde meşaleler ile yürüyen kalabalığa mehter takımı eşlik etti. Mehter marşları eşliğinde ... Devamını Oku »

FENER ALAYI DÜZENLENDİ

IMG_2787

  Yatılı Bölge Ortaokulu tarafından Fener Alayı düzenlenendi.   Hükümet konağı önünde toplanan öğrenciler ve gençler açılan dev yüz metrelik Türk bayrağı ve meşalelerle birlikte Nihat Yıldırım parkına kadar yürüdüler.   Taşova Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer etkinlik sonrası yaptığı açıklamada “Cumhuriyetimizin 92.yılını büyük sevinç ve mutlulukla kutlamaya başladık. Bu yıl farklı bir etkinlik yapalım dedik. Hem yatılı okul öğrencilerimiz ... Devamını Oku »

BÖYLE BİR KARŞILAMA GÖRÜLMEDİ

ÇAMBÜKÜ KIRKARMAN-ÇAYDİBİ 133

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya  milletvekili adayı Mehmet Sarı,  Çaydibi köyünde halk tarafından görkemli bir şekilde karşılandı Çaydibi köyünde düzenlenen asker uğurlama  törenine katılan MHP Amasya milletvekili adayı  Sarı,  köy meydanına girişte muhteşem bir  kalabalık tarafından havai fişekler ve sloganlarla eşliğinde karşılandı. İzdiham nedeniyle  asker  adaylarına güçlükle ulaşan Sarı, asker ailelerini ve vatandaşları selamladı. Vatandaşların  yoğun bir ilgisi  ile karşılaşan Sarı, ... Devamını Oku »