Buradasınız: Anasayfa / Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Feed Subscription

TOKSOY ÜYELERİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

TOKSOY 020

          TOKSOY İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI          Kısa adı  TOKSOY  olan ve 20 yıldır faaliyet gösteren  Taşova Orman Köylüleri,  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Başkanı Kazım Özdemir,  yönetim kurulu  ve üyelerle  dernek binasında istişare toplantısı yaptı.          26 Mayıs 2015 günü saat 20.00’de başlayan toplantıda  derneğin  faaliyetleri ve yeni hizmetler olarak neler yapabiliriz planlaması yapıldı.           Dernek Başkanı  Kazım Özdemir; ”Derneğin ... Devamını Oku »

MHP AMASYA MİLLETVEKİLİ ADAYI SARI MİTİNG HAVASINDA GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.

alpaslan 051

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ilimiz milletvekili adayı Mehmet Sarı,  ilçemizde MHP rüzgarı estirdi. Beraberinde partili yöneticilerle seçim ziyaretlerinde bulunan adaylar, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. MHP’nin  ilçemizdeki seçim çalışmaları son sürat devam ediyor. MHP Amasya  milletvekili adayı Mehmet Sarı,  ilçe merkezi ve bağlı köylerde temposu yüksek bir seçim çalışmasına imza attı. Çalmadık kapı bırakmayan MHP aday Sarı, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. ... Devamını Oku »

             ESENÇAY  HALKININ YAYLA EYLEMİ

YAYLA 001

  Tokat-Erbaa Koçak köyü ile Amasya –Taşova Esençay köyü  arasında bulunan Buğalı Yayla davası  yıllardır çözülemiyor. 1994 yılında yayla  davası yüzünden  Esençay köyünden bir kişinin vurularak hayatını kaybetmesi üzerine  olay iki köy arasında gerginlik oluşturmuştu. 1997 yılının Mayıs ayında Tokat ve Amasya  valileri ve İl Jandarma alay komutanlarının köylülerle bir araya gelmesi  ile  düzenlenen yemekte   barış sağlanmıştı. Olay mahkemeye intikal ... Devamını Oku »

       MHP   BAYANLAR   KOMİSYONU STANT KURARAK İKRAMLARDA BULUNDU

3

  Milliyetçi Hareket  Partisi İlçe teşkilatı  Bayanlar komisyonu Perşembe günü kurulan  Pazar yerinde  vatandaşlara bisküvi, lokum ve su ikram etti. 21 Mayıs 2015 Perşembe günü  Pazar yerine stant kuran  MHP Bayanlar komisyonunun   gün boyu Pazar alışverişine gelen  vatandaşlara  Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı tarafından hazırlattırılan 1500 adet  bisküvi, lokum ve su ikramı vatandaşlar tarafından memnuniyetle  karşılandı. 22 Mayıs  2015 Cuma ... Devamını Oku »

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU AMASYA’DA HALKA HİTAP ETTİ.

210520152110321901864

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Yavuz Selim Meydanı’ndaki mitinginde, aşkın, sadakatin şehri olarak nitelendirdiği Amasya’yı selamlayarak konuşmasına başladı. AK Parti’nin Amasya’da üçte üç yapmasını isteyen Davutoğlu, “Bize ‘Avrupa’ya almayız’ diyenlere ‘Avrupa bizim tarihimizdir’ diyecek miyiz? ‘Biz olmadan Avrupa tarihi yazılamaz’ diyecek miyiz? Şu aziz hilali Asya’ya Avrupa’ya, Afrika’ya, dünyanın dört bir yanına yayacak mıyız?” diye ... Devamını Oku »

TOKSOY  2015 YILI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

TOKSOY 008

  Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin   yeni lokalinde değerlendirme toplantısı düzenledi. 21 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 20.00’de dernek lokalinde başlayan toplantıda yeni lokal  üyelere tanıtıldı. Birlik ve beraberlik vurgulandı Dernek başkanı Kazım Özdemir yaptığı konuşmada ; 2015 yılının değerlendirmesini yaparak, derneğin  faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Özdemir; “ Dernek lokalimizi yeni yerimize taşıdık. Dernek olarak Taşovanın ... Devamını Oku »

MHP’den İSTİŞARE MEYDANI

spor salonu 024

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Aslan Berber  başkanlığında  yapılan istişare toplantısına;  MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı , İl Başkanı Kadir Kutay Samsun, ilçe yönetimi  ve partililer katıldı. Saat 19.00’da ilçe teşkilatında başlayan toplantı,  geç saatlere kadar sürdü. İlçe merkezi ve köylerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Aslan Berber, üç adet seçim bürolarının olduğunu dile getirerek; “Bayanlar için açtığımız ... Devamını Oku »

ŞAHİN AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

hüseyin şahin

  Gazetemiz yazarlarından,  eski Taşova Lisesi müdürü emekli eğitimci Mehmet Şahin’in babası Hüseyin Şahin ( 84) vefat etti. Merhumun cenazesi 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü Esençay köyü camiinde kılınan cenaze namazı sonrası  köy kabristanlığında  toprağa verildi. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına  başsağlığı dileriz. Devamını Oku »

MUSTAFA  YEĞİN HAYATINI  KAYBETTİ

turan yeter 118

  Kavaloluğu köyü halkından Rıfat Yeğin’in babası , Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı personeli Turan Yeter’in dayısı  Mustafa Yeğin ( 85) vefat etti. 20 Mayıs 2015  Çarşamba günü hayatını kaybeden  Mustafa Yeğin’in cenazesi 21 Mayıs Perşembe günü Kavaloluğu köyü camiinde öğle namazı sonrası  kılınan cenaze namazının ardından, köy kabristanlığında toprağa verildi. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet , kederli ailesi ve ... Devamını Oku »

MEHMET SARI’YA KÖYLERDE BÜYÜK İLGİ

KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 051

7 Haziran milletvekili genel seçimleri çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren MHP milletvekili adayı Mehmet Sarı, doğup büyüdüğü memleketinde  yaptığı köy gezilerinde  sıcak ilgi ile karşılanıyor. Sarı; Kumluca-Çakırsu ve Esençay köylerine yaptığı ziyaretlerde duygusal anlar yaşanıyor. Köy meydanında Sarı’yı sıcak bir ,ilgi ile karşılayan muhtar ve köylüler sorunlarını dile getiriyor.  Milletvekili adayı Mehmet Sarı’ya gösterilen ilgi sıcak ve samimi bir şekilde ... Devamını Oku »