Buradasınız: Anasayfa / Yazar Arşivi: Taşova Gazetesi

Yazar Arşivi: Taşova Gazetesi

Feed Subscription

HATİMLE TERAVİH NAMAZI KILAN CEMAAT İFTARDA BULUŞTU

teravih 004

  İlçemizde  teravih namazı  tüm camilerimizde  huşu içerisinde kılınıyor. 8 yıldır ilçe merkezinin değişik camilerinde hatimli teravih namazı kılan cemaat  Dev Petrol tesislerinde iftar  yemeğinde bir araya geldi. Osman Gürbüz ve arkadaşları 8 yıldır  hiç ara vermeden hatimle teravih namazı kıldıklarını söylüyorlar.. Sanayii camii imam-hatibi Bayram Tuncer, “Kıldırdığım hatimli teravih namazı biraz uzun sürüyor . Hatimli teravih kılan cemaat   namazdan ... Devamını Oku »

ALTIN SİTEDE ÇİFTE BAYRAM FIRSATI

altındağ 006

Altın Site konut satışlarında son fırsat ,Altındağ  ALG  konut projesinin son aşamasına geldi. Söz verdi.Tepe Mahallede  başlattığı dev konut  inşaatını  tamamladı. Ramazan bayramını bir fırsat gelin görün konut sahibi olun çifte bayram yapın. Altın Site;  143 metrekare, 3+1  olup, 5 odalı ,asansör sistemli,diş ısı yalıtımlı ,kalorifer –pis ve temiz su  tesisatı Alman malı  VESPO  markalı dairelerini bir günde tapu teslimi  ... Devamını Oku »

     HER CADDEDEN İŞ  MAKİNESİ  SESİ YÜKSELİYOR.

IMG_6991

    Belediyeciliğin en zor tarafı alt yapı  çalışmalarına başlamaktır. 30 Mart 2015 Mahalli idareler seçimlerinde aday adaylarının birinci söylemi alt yapı  ( Atık su ve Kanalizasyon) ve doğalgazın ilçemizde gelmesi  idi. Seçimler sonrası Belediye Başkanı Bayram Öztürk çalışmalara başladı,30 Nisan 2015 Perşembe günü  12 metre uzunluğunda doğal gaz boru yüklü  traylerler Belediye fen işleri alanına indirilmişti. Yaklaşık 50 kilometre ... Devamını Oku »

İSTANBUL UCUZLUK PAZARI YENİ İŞ YERİNE TAŞINDI

5088978

  Ucuzluk sloganıyla kapılarını Taşovalılara açan ” İstanbul Ucuzluk Pazarı “  Pazarcılar caddesi Ocak pide karşısına taşındı. İki katlı  mağazada A’dan Z’ye her çeşit ürün bulunuyor. Ev gereçlerinin satıldığı ve  fiyatların yarı yarıya olduğu İstanbu l Ucuzluk Pazarı  özel bin bir çeşit ürünleriyle hizmet veriyor. İki katlı mağazada Taşova halkın bütçesine uyacak şekilde çeşitli ürünler satılacağını açıklayan  İş yari sahibi  ... Devamını Oku »

LAM MÜHENDİSLİK UZMAN KADROSU İŞ BAŞINDA

1

Çağpar caddesinde  hizmete giren  ITS O14 yetki belgeli  LAM  Mühendislik   ev ve iş yerlerine doğal gaz tesisatı bağlamaya başladı.. Doğalgaz çalışmaları parsel bağlantılarının yapılması ile  hızlandı .İlçemizde  doğalgaz tesisat hizmetlerini tecrübesi ve deneyimi işin ehli ustaları ile sürdüren LAM Mühendislik bir daireyi bir gün gibi bir kısa sürede teslim ediyor.İşin uzmanı  ekibi ile çalışan LAM Mühendislik temsilcisi  Aydemir  Demir;” LAM ... Devamını Oku »

Kaymakamlıktan Şehit Yakınları ve Gazilere İftar

1755145

Taşova Kaymakamlığı, ilçedeki şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerine iftar yemeği verdi.   Öğretmenevi bahçesinde verilen iftar yemeğine Garnizon Komutanı yüzbaşı Alper Soner Serin,Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Cumhuriyet Savcısı Ziya Burak Gürgah,Hakim Birkan Yıldızhan,Amasya Müftüsü İsmail İpek, kurum müdürleri,İl Genel meclis üyeleri, mahalle muhtarları ile şehit aileleri ve gazilerle yakınları katıldı.   Kaymakam Kurnaz   Şu an vatan topraklarında şehit ve ... Devamını Oku »

LAM MÜHENDİSLİK DOĞALGAZ UZMAN EKİBİ İLE ÇALIŞIYOR

niksa 029

Çağpar caddesinde  hizmete giren  ITS O14 yetki belgeli  LAM  Mühendislik   ev ve iş yerlerine doğal gaz tesisatı bağlamaya başladı.. Doğalgaz çalışmaları parsel bağlantılarının yapılması ile  hızlandı .İlçemizde  doğalgaz tesisat hizmetlerini tecrübesi ve deneyimi işin ehli ustaları ile sürdüren LAM Mühendislik bir daireyi bir gün gibi bir kısa sürede teslim ediyor.İşin uzmanı  ekibi ile çalışan LAM Mühendislik temsilcisi  Aydemir  Demir;” LAM ... Devamını Oku »

ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

niksa 021

  Hükümetin açıkladığı hububat fiyatlarındaki açıklama tam bir fiyasko. Tarımsal girdi fiyatlarını dikkate aldığımızda tarım üreticisi bu sene de yine(birdaha ki seneye) yorumunu yapmak zorunda bırakıldı. Verilen bu fiyatla devletin kurumu Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) tarım üreticisini tüccarların insafına bırakmamamsı gerekir. İlçemizde hububat fiyatları 600TL’ye kadar düşüş göstermiştir.Elbette ki tüccar fırsat kollar. O kadar çok TMO’nun Taşovamız’a açılması girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. ... Devamını Oku »

MAHARETLİ ELLER 3 METRELİK TEK PARÇA PİDE YAPTI

fırın 004

  İlçemiz Tepe Ekmek Fırını ustası  Emrah Eren 3 metre uzunluğunda tek parça halinde pideyi pişirmeyi başardı. Tepe Ekmek Fırını,  Ramazan ayının gelmesi ile her gün saat 18.30’da başlayan ve iftara kadar süren yarışta; susamlı, yumurtalı  ve sade pide çeşitleri ile vatandaşa hizmet veriyor. Tepe Ekmek Fırını  ustası Eren, 10 adet 450 gram pide  hamurunu tek parça haline getirerek 3 ... Devamını Oku »

HASTANEMİZ HABERİ SES GETİRDİ

hastane 010

26 Haziran 2015 Taşova Devlet hastanesi ile ilgili “Hastanemiz Kaderine Terk Edildi “  haberi ses getirdi. Taşova. gen.tr ve Taşova Haber  sitemizde 26 Haziran günü yaptığımız ve 30 Haziran 2015  Salı günü  Taşova Havadis Gazetemizde yayınlanan  haberimiz ,yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyor ve soruna çözüm isteniyordu. 2 Temmuz 2015  günü  Belediyemiz hoparlöründen  yapılan anonsla  görevlendirme de olsa  haftada 2 gün ... Devamını Oku »