Çarşamba , Temmuz 30 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Feed Subscription

MÜLKBÜKÜ KÖYÜ DOMATES FESTİVALİ MUHTEŞEMDİ

200

İlçemizde  sebze üreticiliği ile ön plana çıkan Mülkbükü köyü  ürünlerini tanıtım  amaçlı  “Domates Festivali “düzenledi. 30 Mart 2014 seçimlerinde muhtar seçilen Mustafa Özcan   göreve geldiği  günden itibaren projeleri arasında olan köyde yetiştirilen ürünlerin iyi tanıtımı için   28 Temmuz  2014 (bayramın  1. günü) köy konağı bahçesinde şenlikdüzenledi. Saat 15.00 ‘de başlayan “ Domates Festivaline “  İlçe Emniyet Müdürü  İlhan Sönmez, ... Devamını Oku »

VALİ ÇOMAKTEKİN GENÇ AİLESİ İLE MERCİMEKTE ORUCUNU AÇTI

IMG_3552

Amasya  Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Almanya’nın Solingen şehrinde 29 Mayıs 1993′te aşırı sağcıların kundaklaması sonucu hayatlarını kaybeden Genç ailesini ziyaret ederek, acılarını paylaşmak  için Mercimek köyüne gelerek iftar sofrasında vatandaşlar ile buluştu. Mercimek köyü camii önünde hazırlana iftar sofrasına katılan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin ve Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ,Kaymakam Engin uysal ,Amasya’dan gelen protokol, vatandaşların arasında orucunu ... Devamını Oku »

TRAFİK KAZASINDA İKİ KİŞİ YARALANDI

7135478

  Taşova –Amasya kara yolunun   2. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında  birisi ağır iki  kişi yaralandı. Taşova’dan bayram ihtiyaçlarını alarak  Mercimek köyüne seyir eden araç,Taşova  çıkışı   D 100 kara yolunda kaza yaptı.05 hK  862 plakalı  otomobili ile direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü İlyas Koçak (26) , yol altında bulunan  kum eleme tesislerine ait ihata duvarının üzerine çıktı. Olay yerine gelen  112 ... Devamını Oku »

TAŞOVA GİRİŞ KAVŞAĞINA SİNYALİZASYON TAKILDI

IMG_2863

  Amasya-Erbaa D 100 karayolu ilçe  giriş kavşağında zaman zaman niteliği itibariyle farklı trafik kazalarının gerçekleşmesi ve konunun son dönemde farklı şekillerde gündeme taşınması üzerine yetkililer duruma el koydu. 2001 yılında  şehir giriş yolu ile beraber yapılan kavşağa, 2011 yılında duble yolun yapılmasına rağmen trafik sinyalizasyon lambaları takılmadı.Duyarlı halkın 300 imzalı dilekçesi  Kaymakamlığa ulaştırılmış olup, Kaymakamlık 8 Temmuz 2014 tarihinde ... Devamını Oku »

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNE ENGELLİ VATANDAŞTAN MADDİ KATKI

_MG_2938

  Yemişen mahallesi eski muhtarı Fazlı Kuru 10 Ağustos 2014  Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için sembolik bir yardımda bulundu. Engelli  vatandaşımız  Ziraat Odası yönetim kurulu  üyesi  ve Yeşilırmak Platformu sözcülüğü yapan Fazlı Kuru ,cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a  ilçemizdeki bir banka şubesinden  20 TL yardım gönderdi. Devamını Oku »

862 AİLEYE YARDIM KOLİLERİ BAYRAM ÖNÜ ULAŞTI

IMG_2875

  İlçemiz Uluköy  kasabası doğumlu  Mehmet Sarı   Ramazan bayramı  önünde  ihtiyaç sahibi ailelere verdiği  gıda yardımının 5’sini gerçekleştirdi. İş hayatını İstanbul’da sürdüren MS Şirketleri  Yönetim Kurulu  Başkanı  İşadamı Mehmet Sarı, her yıl ramazan ayında bayram öncesi   ihtiyaç sahibi fakir  fukara, garip guraba  insanlara  60-70  lira değerinde  temel gıda maddesi içeren  kolileri elleri ile teslim etti. Sarı, bir aileye bir ay ... Devamını Oku »

SARI İFTARINI ÖĞRETMENEVİNDE AÇTI

DSCF8449

  MS  Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı , 22 Temmuz 2014 günü Ramazan ayı  süresince Öğretmenevinde  verdiği  iftar yemeğine katılarak  orucunu açtı. Sarı, Ramazanın gelmesi ile iftar yemeği sıkıntısı çeken kimsesiz, yaşlı, dul ve yetimler için öğretmenevinde her akşam iftar yemeği verdi. Kendisinin verdiği iftar yemeğine İstanbul’dan gelerek  katılan Sarı, iftar  öncesi  yemeğe katılanlarla   ayrı ayrı yakından ilgilenerek  sağlık ... Devamını Oku »

AK PARTİ İLÇE YÖNETİMİ İFTAR YEMEĞİ VERDİ

IMG_2717

          AK Parti İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğinde partililer ve vatandaşlar bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimi  konuşmaların ana gündem maddesi oldu. AK Parti ilçe başkanlığının Torunlar   Havuzbaşı tesislerinde verdiği iftar yemeğine; Amasya milletvekili  Naci Bostancı, Ak Parti il başkanı Mehmet Ünek, İl Genel Meclisi  Başkanı Mustafa Çıttır, İl Genel Meclisi üyeleri Gönül Hayati Özkan, Yusuf ... Devamını Oku »

Doğduğu Köye vefa örneği

1001543

  Doğdugu Köyde İftar Verdi İlçemiz Öğretmenevi aşcısı Bahattin Alkan doğduğu köy olan Güvendik(Herizdağ) köyünde köy halkına iftar yemeği verdi. Asgari ücretin biraz üzerinde bir maaşla çalışan ve yaptığı güzel yemekleri ile ünlenen Alkan, köyüne olan vefası ve geçmişlerinin ruhu için 16 Temmuz 2014 Çarşamba günü köydeki evinin önünde yemek verdi. Yaklaşık olarak yüz kişinin katıldığı iftar programı sonrası Bahattin ... Devamını Oku »

KÖYLÜNÜN SU İSYANI

IMG_2619

KÖYLÜNÜN SULAMA SUYU İSYANI Taşova ilçemize bağlı Tekke ,Yerkozlu, Elmakırı, Belevi, Dörtyol, Geydoğan , Çambükü  köylerinin arazini sulayan su pompalarının  biriken elektrik borcundan dolayı arazilere su verileemeyince köylüler topluca Taşova Kaymakamlığına geldi. Kaymakamlık bahçesine ellerinde kurumuş mahsulleri ve pankartları ile gelen vatandaşlardan bir gurup kaymakamla görüşmeye alındı. Görüşmede sorunlarını anlatan vatandaşlar Kaymakamlıktan yardım istedi . sulama birlik başkanının görevini yapmadığını  ... Devamını Oku »

Kapat
Taşova Gazetesini Sosyal Medya'da Takip Edin
Beğen veya Takip Et butonuna basarak Taşova Gazetesi'ne destek verebilir ayrıca haberleri her platformda anında takip edebilirsiniz.