Buradasınız: Anasayfa / Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Feed Subscription

ŞAHİN AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ  GÜNÜ

5

            İlçemiz  Çaydibi köyü eski muhtarlarından Ahmet Şahin,  Kaymakamlık makam  şoförü Kamil Şahin ve İzzet Şahin ‘ in anneleri Medine Şahin (90) vefat etti.         Merhumenin Cenazesi 21 Nisan  2015  Salı günü  Çaydibi köyü camiinde öğle namazına müteakiben  kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedilen merhume için 24 Nisan 2015 Cuma namazı sonrası köyünde mevlit yemeği verildi.         Merhumeye ... Devamını Oku »

  MHP Adayı Mehmet Sarı’nın   Regaib Kandili Mesajı

images (5)

            Mübarek üç ayların başlangıcı Recep ayının ilk Cumasında, Regaip Kandilini idrak etmenin mutluluğu ile Allah’ıma şükrediyorum. Allah’tan tüm Müslüman âlemine merhametini ve bereketini diliyorum. Regaib kandilinin halkımızın geleceğe yönelik dualarındaki umudu, arzu ve istekleri için büyük bir fırsat olduğunu biliyoruz. Bu vesileyle Allah’tan tüm ibadetlerimizin kabulünü diler; gelecek günlerin her bir vatandaşımıza hayırlar getirmesini ... Devamını Oku »

AHMET ALAN’IN KANDİL MESAJI

ahmet-alan-in-kandil-mesaji

Mevlit Kandili dolayısıyla bir kez daha hatırlayalım ki zulüm, baskı, hiddet, şiddet, nefret, ayrımcılık, haksızlık, yolsuzluk, rüşvet, yalan, iftira gibi ahlak  taban tabana zıt olan, aksine barış, dostluk, kardeşlik, eşitlik, hakça paylaşım, doğruluk, dürüstlük gibi üstün ahlakı temsil eden Sevgili Peygamberimizi sözde değil özde anlama zarureti vardır. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının mübarek Mevlit Kandili’ni en içten duygularımla ... Devamını Oku »

Amasya Milletvekili Adayı Sarı: “23 Nisan Milli İradenin Büyük Simgesidir”

SARI 154

        Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Amasya  Milletvekili ve  1.sıra adayı Mehmet Sarı , 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı’nın milli iradenin en büyük simgesi olduğunu söyledi. 23 Nisan 1920 tarihi, yalnızca siyasi bir iradenin tecellisi olarak değil, milletimizin kurtuluşu için Amasya’da başlayıp, Sivas’ta şekillenen dayanışma, birlik olma, bir araya gelme ve güçleri birleştirme hedefinin de stratejik ... Devamını Oku »

Kamu -Sen Üyeleri Dayanışma Yemeği

3889319

Taşova’da Kamu-Sen Üyeleri Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi     Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Kamu-Sen)Taşova temsilciliği tarafından bir restoranda kaynaşma toplantısı yaptı. MHP Amasya Milletvekili adayları Mehmet Sarı,Turan Gündoğan,MHP İl Başkanı Kadir Kutay Samsun,Türk Eğitim Sen Amasya temsilcisi Kamil Terzi,MHP İlçe Başkanı Aslan Berber,Erbaa ve Taşova Eski Belediye Başkanları Ahmet Yenihan,Özgür Özdemir ve sendika üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Kamu-Sen ... Devamını Oku »

MHP DUALAR EŞLİĞİNDE SEÇİM BÜROSUNU  AÇTI

SARI 142

  MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı seçim çalışmaları kapsamında seçim bürolarının açılışına  İl Başkanı Kadir Kutay Samsun, MHP 1. sıra adayı Mehmet Sarı, 3. sıra adayı Turan Gürdoğan,İl Genel Meclisi üyesi Sezai Cingöz  partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Milletvekili adayları ve partililer  İlçe Emniyet Müdürlüğünü, Belediye Başkanlığını ve Kaymakam Kudret Kurnaz’ı makamında  ziyaretti. 7 Haziran seçimleri ile 13 ... Devamını Oku »

MEHMET SARI , ÜÇ AYLAR DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI

5

          Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı , üç ayların başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mehmet Sarı; “ İslam alemi olarak, halk arasında üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üç aylar içerisinde Regaip, Miraç, Berat Kandili ve Kadir Gecesi gibi önemli gecelerin olması, manevi iklimin dalga dalga yayılması ... Devamını Oku »

KAYMAKAM KUDRET KURNAZ GÖREVE BAŞLADI

kaymakam 002

  İlçemiz Kaymakam  vekili  Emin Kaymak’ın  Gümüşhane  valiliğindeki  görevine dönmesi ile  boşalan ilçemiz kaymakamlığına  Kudret Kurnaz  atanmıştı. 16 Nisan  2015  Perşembe günü  ilçemizdeki görevine başlayan Kaymakam Kudret Kurnaz’a  yeni görevinde başarılar diliyoruz. Başarı dolu bir kariyere sahip olan Kaymakam Kurnaz ; “ Taşovamız  tarihi ve köklü bir ilçe ,Bu güzel ilçede görev yapacağım için mutluyum. Taşovayı beklediğimden  daha fazla  gelişmiş ... Devamını Oku »

   BEŞİKTAŞ TIRI İLÇEMİZDE

kaymakam 004

    Türk futbol tarihinin  en eski takımı olan  Beşiktaş Jimnastik Kulübü  (BJK)   futbol takımı tırı ilk kez ilçemize geldi. 20 Nisan 2015  Pazartesi günü  Merkez çarşı camiinin önünde  park eden Beşiktaş tırında  takıma ait  çeşitli  aksesuar ve eşyalar  taraftarın satışına sunuldu. Aynı gün ilçemizden ayrılacak olan tır 21 Nisan Salı günü Turhal ilçesinde olacak. Devamını Oku »

ÜLKÜCÜLER KAHVALTIDA BULUŞTU

IMG_1864

         Taşova Ülkü Ocaklarının düzenlemiş olduğu kahvaltı programı 19 Nisan 2015 Pazar günü saat 10.00’da ülkücü gençliğin katılımı ile gerçekleşti.   Kahvaltı sonrası kısa bir konuşma yapan Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Yolaçan;  ” Ülkü Ocaklarının düzenlemiş olduğu bu kahvaltı programına katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Ülkemizin zor günler geçirdiği bu günlerde gençlerimize daha fazla ihtiyaç vardır. Allah nasip ederse 7 Haziran ... Devamını Oku »