Cumartesi , Kasım 1 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Yazar Arşivi: TAŞOVA GAZETESİ

Feed Subscription

CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

images

Milletimiz.Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri,toplum hayatının vazgeçilmez unsurları olarak benimsemiş,karşılaştığı sorunları ise Cumhuriyet’e olan sadakati sayesinde ,birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir.Cumhuriyet,vatanı,bayrağı,marşı ve temel n,nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğümüzü afade eder .Atatürk’ün kurduğu çağdaş ,demokratik ve laik  Cumhuriyetimizi  yaşatmak her Türk vatandaşının asli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili hemşerilerimin Cumhuriyet bayramını kutluyor,bize Cumhuriyeti kazandıran Ulu Atatürk’e ... Devamını Oku »

İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERİ’NDEN KAYMAKAMA ZİYARET

kaymakam-vekili-kaymak-a-ziyaret

    İl Özel İdare Genel Sekreteri Ömer Faruk Aykutlu ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, ilçemiz Kaymakam vekili Emin Kaymak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Aykutlu ve Bolat  Kaymakam vekili Emin Kaymak’a yeni görevinin hayırlı olmasını ve başarılı çalışmalara imza atmasını temenni ettiler. Kaymakam vekili Kaymak , “Yapılan bu nazik ziyaretten memnun olduğunu belirterek  hepimizin bulunduğu makamların amacı ... Devamını Oku »

EĞİTİMCİ YAZAR EREN’İN KİTAP TANITIMINDA DUYGULU ANLAR

IMG_6524

  Geçtiğimiz ay, Sokak Kitapları Yayınları arasında “Türkülerimizin Hikayeleri “ adı altında bir kitap yayınlayan Süleyman Bursalı Sağlık Meslek Lisesi  öğretmeni , eğitimci yazar Yusuf Eren kitabını tanıtıcı bir etkinlik düzenledi. 25 Ekim 2014 Cumartesi günü Müftülük Konferans Salonu’nda saat 14,30 da başlayan programa Kaymakam vekili Emin Kaymak , öğretmen ve öğrenciler katıldı. Prograın açış konuşmasını yapan eğitimci yazar Eren, ... Devamını Oku »

TAŞOVA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN KARDEŞ OKUL

tasova-emniyetinden-kardes-okul-projesi

    Taşova ilçe Emniyet Müdürlüğü “Kardeş Okul Projesi” kapsamında merkez Cumhuriyet İlkokulundan üç öğrenciyi giydirdi. Emniyet Müdürü İlhan Sönmez “Kardeş okul projesi kapsamında ilçemiz merkezinde bulunan Cumhuriyet İlkokulundan üç öğrencimize giyecek yardımında bulunduk. Bu proje kapsamında bizim amacımız kurumlar arasında birlik beraberlik ve iletişimi sağlamak. Personelimizden sağladığımız kaynak ile kardeş okulumuz olan Cumhuriyet ilkokulundan ihtiyaç sahibi üç öğrencimizi giydirdik. ... Devamını Oku »

BELEDİYEYE BORCU OLANLARA YENİDEN YAPILANDIRMA İMKANI

belediyeye-borcu-olanlara-yeniden-yapilandirma

    Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Torba Yasa ile belediyeye su, emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi borcu olan vatandaşların borçlarını yeniden yapılandırması için belediyeye başvuru yapmaları gerektiğini belirtti. Yasa kapsamında yapılandırılacak olan emlak, ilan . su, çevre temizlik ve reklam gibi vergi borçlarında  3-6-9-12-18  aya kadar taksitlendirme yapılabilecek, ödemeler iki ayda bir yapılacak olup. borçlu vatandaşların  mağdur olmamaları ... Devamını Oku »

Türkoğlu Mezarı başında anıldı

1000

    Van merkez ve Erciş ilçesinde, 23 Ekim 2011′de meydana gelen depremde öğretmen eşi Emel ile birlikte hayatını kaybeden öğretmen Oktay Türkoğlu 23 Ekim 2014 günü ilçemizde mezarı başında anıldı. Aile fertleri tarafından Doğu mahallesindeki mezarı başında anılan öğretmen Türkoğlu’nun mezarına çiçekler dikilerek bakımı yapıldı. Kuran-ı kerim okunmasından sonra dualar edildi. Baba İzzet Türkoğlu yaptığı açıklamada “Acımız ilk gün ... Devamını Oku »

CUMA SABAH NAMAZI SONRASI BİRLİK KAHVALTISI

10

Taşova İlçe Müftülüğü tarafından başlatılan “Sabah Namazında Buluşalım Projesi” kapsamında, sabah namazının ardından cemaate kahvaltı ikram ediliyor. Merkez Çarşı Camiinde Cuma günleri sabaha namazını  kıldıran İlçe Müftüsü Harun Yılmaz , namaz sonrası  bir hadis açıklıyor ve dini bilgiler verip. sonrası toplu halde cemaatle birlikte kahvaltıya katılıyor.  İlçe Müftüsü Harun Yılmaz;  ”Sabahın bereketinden birlikte istifade ederek, seher vaktinde ellerimizi Allah’a açarak ... Devamını Oku »

EKMEK KAPISININ KURALARI ÇEKİLDİ

IMG_6489

Amasya İşkur İl Müdürlüğü’ne baş vuran ,Taşova Belediye bünyesinde  9 ay çalışacak 70 işçinin noter huzurunda yapılan kura  çekimi sonunda   37 bayan 33’ü erkek  belediye bünyesinde çalışacak.Yanlarında çocukları ile gelen bazı anne ve babalar isimleri okunmayınca, salonu büyük üzüntüyle terk etti. Taşova Belediyesi’nin çeşitli görevlerde  9 ay çalıştırılmak üzere 70 işçi istihdam etmesini   duyurulmasının ardından  220 kişilik listenin kura çekimi ... Devamını Oku »

HASTANEDE GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

IMG_6407

  Birinci dereceden deprem kuşağında yer alan ilçemizin Devlet hastanesinde yapılan yangın tatbikatını hasta ve yakınları gerçek sandı. 22 Ekim 2014 günü saat 14.30′da başlayan tatbikatta  heyecanlı dakikalar yaşandı. Taşova Devlet hastanesinde ikincisi gerçekleştirilen tatbikatı Başhekimlik ve müdürlük  organize etti. Tatbikatta; Emniyet güçleri , UMKE , itfaiyenin müdahalesi   gerçeğinden farksız idi. Amasya Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma  Uzmanı  Kerim Karaboyun  ... Devamını Oku »

KIZSEKİ KÖYÜ ÖLÜM KAVŞAĞI BİR CAN DAHA ALDI

Screenshot 2014-10-21 19.54.10

Taşova –Amasya D 100 karayolunun Kızseki köyü kavşağında evine gitmek için karşıya geçmek isteyen vatandaş , Amasya’dan gelen  aracın altında sürüklenerek can verdi. 20 Ekim 2014 Pazartesi saat 21.30 sularında meydana gelen kazada , yolun karşı tarafındaki komşu ziyaretinden  evine dönmek için kavşaktan  evine geçmek isteyen  5 çocuk babası  Hasan Dikmen (45) olay yerinde hayatını kaybetti. Kaza yapan araç  olay ... Devamını Oku »

Kapat
Taşova Gazetesini Sosyal Medya'da Takip Edin
Beğen veya Takip Et butonuna basarak Taşova Gazetesi'ne destek verebilir ayrıca haberleri her platformda anında takip edebilirsiniz.