YAĞMUR ALTINDA DOSTLUK MAÇI

0

Taşova Dernekler Federasyonu TAŞDEF tarafından İstanbul’da organize edilen Halı saha Futbol Turnuvası etkinlikleri çerçevesince ilçemizi Amasya 1. Amatör Kümede temsil eden Yeni Taşovaspor ile İstanbul karması bir Dostluk maçı yaptı.

Yağan yağmura rağmen  kırk beşer dakika oynanan karşılaşmayı seyircinin büyük bölümü sonuna kadar izledi.

6 Ocak 2018 Pazar günü Taşova ilçe stadında saat 13.00’de başlayan maça; Kaymakam Vekili Okan Yenidünya, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Amasya Belediye başkan adayı Mehmet Sarı, Yeni Amasyaspor Kulüp Başkanı Metin Genç, TAŞDEF  Genel Başkanı Hasan Sevran, Gençlik Merkezi Müdürü Sercan Şenel, Yeni Amasyaspor Teknik direktörü ve oyuncuları, TAŞDEF Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda futbol sever katıldı.

Dostluk maçı öncesi konuşma yapan TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Servan:

“Kısa adı TAŞDEF olan Taşova Dernekler Federasyonu 2013 yılında kurucu 5 üye dernek ile tüzel kimliğine İstanbul’da kavuşmuş, Kurulduğu günden itibaren 5 yılı aşan sürede faaliyetleri artan bir kurumsal sorumluluk ve temsiliyet bilinci ile devam etmektedir. Bugün itibarıyla 27 asıl, 9 namzet üye olmak üzere 36 adet derneğin temsil edildiği şekliyle faaliyet göstermektedir. Hedefimiz tüm Taşova ilçe ve köylerini temsil eden derneklerin ortak TAŞDEF çatısı altında ve birlikte hareket edebilme kabiliyetine ulaştırmasıdır.
Bu şekli ile amacımız; Başta İstanbul, devamında Amasya ve Ankara’da bulunan Amasya İli, Taşova İlçesi Derneklerini bir araya getirip İlimiz, İlçemiz, köylerimiz ve hemşerilerimiz ile ilgili olarak çözümünde katkıda bulunabileceğimiz ekonomik, sosyal, kültürel, eğitim ve kalkınma konuları ile ilgili kazanımları etüt etmek, bölgemiz ve hemşerilerimiz yararına projeler üretmek, imkânlar çerçevesinde bu etkinlik ve projelerin hayata geçirilmesi adına takipçi olmaktır. Bu esaslar ile 7 Nisan 2018 tarihli olağanüstü genel kurulumuzdan yetki alan mevcut Taşova Dernekler Federasyonu yönetimi olarak güçlü TAŞOVA güçlü AMASYA diyoruz. Gelinen süreç itibarıyla; 30 Aralık 2018,Pazar günü İstanbul’da başlayıp 10 Şubat 2019 Tarihinde oynanacak Final Maçı ile son bulacak 1.Taşdef Halı Saha Futbol Turnuvası etkililiğimiz yine güçlü Taşova’ya işarettir. Bu kapsamda ‘’Taşova Dernekleri Karma Futbol Takımı ve Yeni Taşovaspor Kulübü Takımları arasında yapılacak Özel Futbol Maçı’’ organizasyonunda bizlerle birlikte olmanızdan ve desteğinizden onur duyuyoruz. Turnuvaya henüz 1.si olmakla birlikte katılım tesis eden 16 Üye Derneğimiz Yönetimlerine, Turnuvada yer alan takımlarımızdaki sporcu gençlerimize ve sorumluluk alacak idarecilerimize bu ve tüm geçmiş süreçleri itibarıyla imkânlarını esirgemeyen Taşova Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimizi iletmeyi bir borç biliriz.Gelenekselleşmesi ve gelecek süreçlerde yapılacak etkinliklerimizde bir arada olabilme dilek ve temennisi ile tüm katılımcı ve takipçilerimize de ayrıca teşekkür ederiz. Burada Taşova Dernekler Federasyonu olarak küçük bir ilçe olmamıza rağmen bu kadar genci bir araya getirmenin birlikteliğimize güç katacağını düşündük. Derneklerimizin Amacı olan birliktelik  ve bu birlikteliği hepimizin desteklemesi gerektiğine inanıyorum. Bu imkanı bize sunan Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk Beye de teşekkürlerimi sunuyorum maçımızın da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra, Halı saha Turnuvası Yürütüm Kurulu üyesi Mahmut Ulutaş, “İstanbul’da faaliyette bulunan ve kısa adı TAŞDEF olan Taşova Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen ve yine federasyonumuza üye 16 derneğin iştirak etmiş olduğu 1.Taşdef Halı Saha Futbol Turnuvası etkililiğimiz kapsamında; Yürütüm Komitesi Başkanı olarak söz almış bulunuyorum.
Bu anlamda; 30 Aralık 2018, Pazar günü İstanbul’da başlayıp 10 Şubat 2019 Tarihinde oynanması planlanan Final Maçı ile tamamlanacak 1.Taşdef Halı Saha Futbol Turnuvası kapsamında yer alan tüm takımlarımıza, idari ve teknik sorumlularımıza ve tüm geçmiş süreçleri itibarıyla imkânlarını esirgemeyen Taşova Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ederiz.
Hatırlanacağı üzere 15 Ağustos 2018 Tarihinde yine Taşova’da yapılan büyük spor organizasyonu 1.Taşova Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin ardından 1.Taşdef Halı Saha Futbol Turnuvası dikkate alındığında mevcut etkinliğimiz Taşova’mız ve hemşehrilerimiz açısından bir sivil toplum kuruluşu olan TAŞDEF marifeti ile ikinci bir ilke imza atılmış olmaktadır. 1.Taşova Yağlı Pehlivan Güreşlerini anmışken; Aslen Amasya ilimiz Merkez ilçesi Damudere Köylü olup İstanbul’da ikamet edip, İnşaat işleri ile meşgul iken geçirmiş olduğu talihsiz bir iş kazası sonucu 31 Aralık 2018 günü akşamı hayatını kaybeden Güreşçi hemşehrimiz merhum Mahsuni SEVİMLİ’ye Allah’tan rahmet kederli ailesine, cemiyetimize, spor camiasına ve tüm dostlarına başsağlığı dileriz.  Taşova Dernekleri Karma Futbol Takımı ve Yeni Taşovaspor Kulübü Takımı arasında bu gün yapılacak Özel Futbol Dostluk Maçı’’ organizasyonu ise İstanbul’da icra edilen 1.Taşdef Halı Saha Futbol Turnuvası heyecanı ve bütünlüğünün bir yansıması olarak geleceğimize güzel bir anı olarak iz düşecektir. Gelenekselleşmesi ve gelecek süreçlerde yapılacak etkinliklerimizde bir arada olabilme dilek ve temennisi ile tüm katılımcı ve takipcilerimize de ayrıca teşekkür ederiz.” dedi.

Yeni Taşovaspor Kulüp Başkanı ve Antrenörü Kemal (Osman) Keleş, Metin Genç, Mehmet Sarı, Bayram Öztürk ve Kaymakam Vekili Okan Yenidünya birer konuşma yaptılar.

Yoğun yağış altında devam eden karşılaşmada  ilk yarıyı 1-0 önde kapatan TAŞDEF karması, ikinci yarı Yeni Taşova Spor’un üstün performasına  boyuun eğmek zorunda kaldı ve maç Yeni Taşova Spor’un 4-1 galibiyeti ile sona erdi.

Yorum Ekle