KAYMAKAM ENGİN UYSAL İLÇEMİZDEN AYRILDI

0

GÜLE GÜLE SAYIN KAYMAKAMIMIZ

Kaymakam Engin Uysal İlçemizden Ayrıldı

Kaymakam Engin Uysal Kayseri’nin Tomarza ilçe Kaymakamlığına atanması nedeni ile Taşova’dan ayrıldı.

Özel bir restoranda  Kaymakam Uysal için bir veda yemeği düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer’in sunumunu yaptığı veda yemeğine çevre ilçelerin kaymakamları, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, stk temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Sakar, MYO Müdürü Burak Bilgin, Halk Sağlığı Müdürü Öner Deniz, Hamamözü Kaymakamı Kadir Güntepe, Erbaa Kaymakamı Abdülkadir Demir birer konuşma yaptılar.

Kaymakam Uysal yaptığı konuşmada “Yaklaşık iki yıl üç aydır yürütmekte olduğum Taşova Kaymakamlığı’ndan Kayseri Tomarza Kaymakamlığı’na Nisan 2014’de yapmış olduğum talep üzerine iki yıllık zorunlu hizmetimin bitimi neticesinde Taşova ilçemizden güzel bir ilçemize Kayseri Tomarza’ya atanmış bulunmaktayım.

Şerefle, dirayetle, dik duruşla, merhametle yürütmüş olduğum Taşova Kaymakamlığı vazifesini benden önce buraya kura neticesinde atanan iki meslektaşım gibi iki yılı aşkın şekilde yaptıktan sonra gönül huzuru ile teslim ediyor, güzel bir vatan toprağında, Tomarza ilçemizde ülke ve milletimize hizmetimize devam edecek olmanın sevincini yaşıyorum.

Taşova’da çalışmış olduğum iki yılı aşkın sürece elimden geldiğince her daim güler yüzle, gayretle, milletimize hürmetle, makamımıza her geleni önümüzü ilikleyerek, fakiri fukarayı arkadaşlarımızla evinde barkında ziyaret ederek, cenazesinde, düğününde, iftarında, bayramında her daim vatandaşla, esnafla, öğrenci ile bir arada geçirmeye gayret ettim. Buna Taşova’nın mert ve dürüst insanları şahittir.

Kimseye ayrımcılık yapmadan, toplumun her kesimine kapımızı açık tutarak vatana millete sadakat ve liyakat prensibi ile dürüstlük ve çalışkanlıktan başka bir kriter belirlemeksizin kapımıza her geleni bir anlamda Hızır bildik, “Allah razı olsun, Ayağına taş değmesin oğlum” diye dua eden teyzelerimiz, kimi zaman bir mezrada, kimi zaman bir köyde, kimi zaman her Perşembe mutat olan halk günümüzde bu duaları duymak bize yetti. Zaten bu dualar mesleğimizin zorluklarını bize kolay hale getirmektedir.

Kimsenin keyfi muameleye tabi tutulmaması, vatandaşın ve memurun hakkının yenmemesi için elimden geldiğince gayret sarf etmeye çalıştım.

Sosyal konumu ne olursa olsun kimden gelirse gelsin yanlış hiçbir işe eyvallah etmedim. Makamın ve Devletin izzetine dokunacak hiçbir şeye devletimizi ve hükümetimizi ilçede temsil eden mülki idare amiri olarak müsaade etmedim. Önce hakkaniyet, adil olma diyerek “iyi insan olmak kolaydır, önemli olan adil olmaktır.” Sözünü düstur edinmeye çalıştım. Herkesin sevdiği insan kanaatimce rol yapan, mavi boncuk dağıtan, ama sahici ve dürüst olamayan insandır. Herkesin değil, toplumun ve her kesiminde var olan iyilerin ve temiz insanların sevdiği kişi olmayı tercih ettim. Hiçbir kimseye yaranma sevdamız olmadığı gibi hiç kimseyi kırmakta istemedim, nezaketle ama dirayetle doğru olduğuna inandığım meselelerde hep dik durmaya gayret ettim.Ben hakkımı helal ettim sizlerde edin” dedi.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve Cumhuriyet Başsavcısı Çetin Sakar Kaymakam Uysal’a birer plaket verdiler.

Kaymakamlık binası önünde vedalaşan Kaymakam Uysal araç konvoyu eşliğinde Taşova’dan ayrıldı.

Onuruna verilen veda yemeğinden fotoğraflar (17/09/2014 akşamı)

İlçemizden ayrılışı (18/09/2014 öğleden önce)

 >>>ahmetozkan05_tüm_fotograf_arsivi>>>

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberMAÇA DAVET
Sonraki haberTAŞOVA’DA ÇELTİK HASADI BAŞLADI
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581