Vali Varol’un eşi kahvaltıda şehit, gazi ve yakınları ile bir araya geldi

0
Amasya İl Jandarma Komutanlığı tarafından Taşova ilçemiz By Konyar Kafe de ikamet eden aziz şehitlerimizin anneleri, eşleri ve kahraman gazilerimizin ailelerinin katılımı ile By Konyar Kafe Restoranta  sabah kahvaltısı  etkinliği düzenlendi.
27 Kasım 2018 Salı günü tertip edilen kahvaltıya Vali Dr. Osman Varol’un eşi Funda Varol, 15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün’ün eşi Sibel Ergün ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız’ın eşi Gülçin Yıldız katıldı.
Funda Varol Hanımefendi yaptığı konuşmada; “Ölüm hepimize hak ancak şehitlik gibi şerefli ve onurlu bir makam her isteyene nasip olmuyor. İnancımız gereği şehitliğin ne yüce bir mertebe olduğunun bilincindeyiz. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Bizler şehitlerimizin bizlere emaneti ailelerinin ve gazilerimizin her zaman yanındayız. İhtiyaç, sıkıntı veya çözülmesi gereken bir konu varsa elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız. Biz sizleri kendi ailelerimiz olarak görüyoruz. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Aynı gün, 1 Eylül 2016 tarihinde Bitlis ili Tatvan ilçesi kırsalında yapılan operasyonda EYP’nin infilak etmesi sonucu yaralanarak gazi olan Piyade Uzman Çavuş Serkan Güney
ve ailesini Tepe mahallesindeki evinde ziyaret eden Funda Varol, kendileriyle yakından ilgilenerek istek ve önerilerini sordu. Gazilerimizin kahramanca görevlerini yürütürken, ülkemizin için gözlerini kırpmadan her türlü zorluğa ve tehlikeye göğüs gerdiğini, bu sayede topraklarımızda huzurlu bir şekilde yaşamaya devam ettiğimizi ifade etti.
Ziyaret esnasında Vali Dr. Osman Varol’un eşi Funda Varol’a,  15. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Ergün’ün eşi Sibel Ergün ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yıldız’ın eşi Gülçin Yıldız eşlik etti.

Yorum Ekle