Vali Işık Asfaltlama Sezonunu Başlattı

0

Vali Salih Işık, Taşova ilçesi Uluköyde asfalt sezonunun açılışını gerçekleştirerek, yol yapımını yerinde inceledi.

Vali Işık’a incelemelerinde İlçe Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, İlçe Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, İl Genel Meclis üuyeleri,köylüler ve diğer yetkililer eşlik etti.

Yol yapım bölgesinde ilçe kaymakam vekili ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Işık, çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgiler aldı. Burada bir konuşma yapan Uluköy Muhtarı Abdullah Coşkun köy yollarının asfalt kaplanmasıyla daha modern ve güvenli bir yolda köylülerimizin ve bölge halkımızın seyahat edebileceğini söyledi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu ve İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır ise Taşova ve köylerinde yapılacak yolların toplam uzunluğu, güzergâhları ve bağlantıları hakkında bilgiler vererek, desteklerini esirgemeyen Vali Işık’a teşekkür ettiler.

Bugün buraya bir güzelliği paylaşmak üzere toplandıklarını belirten Vali Işık ise şunları kaydetti: “Sıcak karışım asfaltın başlangıcını Uluköyümüzden yapıyoruz. Bu güzel hizmetin Amasya, Taşova ve Uluköye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Geçen yıl bir toplantıda Başbakanımız 81 İlin Valisine bir talimat verdi. Artık yollarımızı bitümlü sıcak asfalt ile yapacağız. Bizde bu talimat çerçevesinde hazırlıklarımızı yaptık. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün bir sözü vardır; ‘Millete Efendilik Yoktur, Hizmet Etme Vardır. Bu Millete Hizmet Eden, Onun Efendisi Olur’. Biz bu zihniyetle çalışıyoruz. Bizim amacımız ve vizyonumuz şehirlerimizde hangi imkânlar varsa köylerimizde de olmasıdır. Köylerimiz yoluyla, suyuyla, arıtma tesisiyle, sıhhi deposuyla, sulu tarımı ve her şeyiyle gelişmiş ve hayat standartları yüksek olacaktır.

Bu güzel hizmette en baştan beri emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çalışanlarımıza kazasız ve belasız bir çalışma dönemi diliyorum. Yapılan bu yollarımızı köylülerimizin korumasını istiyorum. Rastgele değişik sebeplerle kanal açıp bozmayalım. Böyle ciddi bir ihtiyaç olduğunda bizlerin denetimimizde ve kontrolümüzde olsun. Yollarımızı tahrip etmeyelim ki uzun ömürlü olsun. Bu duygu ve düşüncelerle hayırlı olsun diyor, hepinize teşekkür ediyorum.” İncelemelerinin ardından köylerde yaşayan vatandaşlarla sohbet eden ve ihtiyaçlarını dinleyen Vali Işık, programının sona ermesinin ardından köyden ayrıldı.

Yorum Ekle