TOPRAK TV İLÇEMİZDE ÇEKİM YAPTI

0

Özellikle tarım yapan çiftçilerimizin yoğun olarak izlediği Toprak Televizyonu ekibi ilçemizde 1 ve 3 Kasım 2016 Salı ve Perşembe günleri, ‘”Tarım ve İnsan” adı altında yayınlanan programda yayınlanmak üzere ilçemizde çekimler gerçekleştirdi.

1 Kasım Salı günü ilçemize gelen Toprak TV’nin Ankara Temsilcisi ve Program yapımcısı Hamiyet Şakar ve Kameraman İsmail Kabakdere, öğleden önce Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mustafa Okur ile birlikte ilçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz’ı makamında ziyaret ettiler. Öğle sonrası İlçe Müdürü Mustafa Okur, Ziraat Mühendisi Samet Gül ve Toprak TV ekibi sırası ile Mülkbükü köyünü ziyaret ederek pekmez kaynatan kadınların çekimini yaptılar. Andıran köyünde seraları ziyaret eden ekip, Uluköy‘de sarımsak bahçesinde, Alpaslan‘da meyve yetiştiricileri ile röportaj   yaptılar. Göllerin en güzeli Boraboy gölünü de ziyaret eden ekip çekim yaptıktan sonra Çaydibi köyünü ziyaret ederek meşhur “TAŞOVA BAMYASI“nı tattılar. İlçe Müdürü Okur ile röportaj yapan Toprak TV ekibi Belediye Başkan Yardımcısı ve Taşova Yerel Eylem GurubuDerneği Başkanı Kadir Aydoğan ile Taşova ve yeni kurulan derneğimiz YEG Derneği hakkında röportaj yaptılar.

3 Kasım 2016 Perşembe günü yeniden ilçemize gelen Toprak TV ekibi perşembe pazarını gezip Belediye Başkanı Bayram Öztürk ile röportaj yaptı, Aynı gün YEG Derneği Başkanı Kadir Aydoğan başkanlığında Gazetemizde Umut Pelitli’nin araştırması ile popüler bir köy haline gelen Karamuk köyü ziyareti gerçekleştirildi. Ziyarette köy gezisi yapılarak  ekip,  köy muhtarı Fevzi Kılıç ve vatandaşlarla mülakat yaptı. Geziye katılan Yerel Eylem Gurubu Derneği Başkanı Kadir Aydoğan, yönetim kurulu üyeleri.; Yusuf Yücel, Samet Gül, Güllü Çakmak, Mehmet Çal, Tuğba Hemşin, Gökhan Tekeş ve Ahmet Günaydın ile röportajlar yapan Toprak TV ekibi  son olarak aynı ismi taşıyan 2 şehidimiz  İdris Bolat’ın kabirlerini ziyaret ederek dua ettiler.

toprak9 toprak8 toprak7 toprak6 toprak5 toprak314955840_1602061996755237_2939097288207155860_n toprak2

Yorum Ekle