Taşova’da Yarı Yıl Tatili Başladı

0

Taşova’da Yarı Yıl Tatili Başladı

Taşova’da Yarı Yıl Tatili Başladı

 

İlçemizde ilk ve orta öğretim kurumlarında öğrenim gören yaklaşık 4 bin 818 öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girdi.

 

Özkan Ağış İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım töreni ile 2015-2016 eğitim-öğretim dönemi yarı yıl tatili başladı.

 

Öğrencilere tatilde bol bol kitap okumalarını söyleyen Kaymakam Kudret Kurnaz; “Bu yarı yıl tatilinde bol bol hikaye kitapları okumanızı tavsiye ediyorum. Tatil boyunca her haftaya bir kitap düşecek şekilde iki adet hikaye kitabı okumanız sizin açınızdan verimli bir tatil dönemi olacaktır. En azında tatil döneminde ödev uygulaması olmaması çocuklar için faydalı oyunlar oynayıp güzel vakit geçirmelerini sağlayacaktır. Bu dönemde kitap okumayı da ihmal etmemeleri gerekir. Veliler bu konuda çok duyarlı olmalıdırlar” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer; “Bugün başlayan 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı yarı yıl tatilinde ilçemizde 4 bin 818 öğrenci ve 400 öğretmenimizle birlikte birinci dönemi bitirdik. Bu ara tatilde Sayın Bakanımızın da özellikle ifade etikleri gibi dinleneceğiz. Çocuklarımız dinlenerek, kitap okuyarak tatillerini geçirecekler. Dersleri iyi olanlar biraz daha yukarı çıkmak, biraz aşağıda olanlar daha gayretli çalışarak daha yukarı çıkmak için iyileştirme yoluna gideceklerdir. Bizim buna inancımız tamdır” dedi.

Tören öğrencilere belge dağıtımı ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

…flickr…de.

——————————————————


>>haber fotoğraf albumü>>


>>taşova haber fotoğraf arşivi ve fotoğraf indirilmesi>>

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberTaşova’da Trafik Kazası 2 Yaralı
Sonraki haberBAYIRBUCAK TÜRKMENLERİNE BİR KAMYON DOLUSU GIDA YARDIMI YAPILDI.
1967 Taşova - Sepetli Köyü doğumlu. İlkokulu Köyünde okudu. Ortaokul ve liseyi Taşova İmam Hatip Lisesi'nde (1978-1985), üniversiteyi Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde (1985-1990) okudu. 1991'de askerliğini Amasya ve Keşan'da yaptı. Öğretmen. Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581