Taşova’da Vefatının 100. Yılında Abdülhamit Hanı Anlamak Konulu Konferans Düzenlendi

0

Taşova Belediyesi ve İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (TAŞİMDER) tarafından “Vefatının 100. yılında Abdülhamit Hanı anlamak” konulu konferans düzenlendi.

13 Şubat 2018 Salı günü Belediye düğün salonunda düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması, İstiklal marşının okunmasından sonra Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk; “Osmanlı İmparatorluğunu son döneminde otuz üç yıl devleti ayakta tutan Abdülhamit Hanın ne kadar önemli işler yaptığını göreceğiz. Özellikle bir kuşatma harekatına maruz kaldığımız son dönemde, devletimizin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı ile birlikte yaşanan gelişmeler aslında tarihin tekerrür ettiğidir.Geçmişte tam yüz yıl önce Abdülhamit’i kimler tahtan indirmeyi istiyor ise bugünde aynı oyun oynanıyor” dedi.

Program İlahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu tarafından vefatının 100.yılında Abdülhamit Hanı anlamak konulu konferansı ile sona erdi.

Konferansa Kaymakam Kudret Kurnaz, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, Müftü Harun Yılmaz, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle