İlçemizde TUBİTAK Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

0

 

Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK bilgilendirme toplantısı Taşova’da düzenlendi.

Öğretmenevi toplantı salonunda düzenlenen seminerde amacımız her yıl farklı projeler geliştirmektir diyen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Gültekin; “Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkanlarının sunulması amacı ile yürütülen başarılı çalışmalara verilen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri yarışması 2017-2018 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek. Bu programlar sayesinde eğitimde yenilikçi yaklaşımları, farklı eğitim materyallerini, farklı eğitim modellerini ve uygulamaları; tanıma, inceleme ve uygulama şansı bulmaktayız. Sürekli gelişen teknoloji ve yenilenen eğitim anlayışı çağımızın tartışılmaz gerçeğidir. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödülleri yarışmasına genelgede belirtilen özellikleri taşıyan her tür kademedeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmen ve yöneticileri ile lise ve üstü düzeydeki öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabilecek.” şeklinde konuştu.

Seminerde İl ARGE Koordinatörü Mustafa Örgüt, Osman Tulum ve Seçil Kale Koçer tarafından Eğitimde İyi Örnekler, TUBİTAK, Erasmus+ 2018, eTwinning, SP performans, yerel projeler, DyneED, Salto-youth konuları hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberAmasya İl Genel Meclis Toplantısını Taşova’da Yaptı
Sonraki haberKaymakam Kurnaz Eğitim Toplantısı Düzenledi
1967 Taşova - Sepetli Köyü doğumlu. İlkokulu Köyünde okudu. Ortaokul ve liseyi Taşova İmam Hatip Lisesi'nde (1978-1985), üniversiteyi Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde (1985-1990) okudu. 1991'de askerliğini Amasya ve Keşan'da yaptı. Öğretmen. Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581