Taşova’da Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

0

Taşova da 5 Şubat tarihinde başlayacak olan 2017-2018 eğitim öğretim yılı 2 .dönem öncesi Kaymakam Kudret Kurnaz başkanlığında Okul Güvenliği toplantısı düzenlendi.

1 Şubat 2018 Perşembe günü Müftülük toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Kaymakam Kurnaz;
“Okullarımızda güvenliğin azami seviyeye çıkartılması ve bununla ilgili olarak, okul güvenlik kameralarının tamamlanması gerekmektedir. Okullarımıza takılacak güvenlik kameraları kent güvenlik sistemine entegre edilecek şekilde olması gerekmektedir. Yapacağımız bir plan dahilinde öncelikli olarak ilçe merkezindeki liselerimiz, orta okullarımız, ilkokullarımız ve daha sonra da köy okullarımızı kent güvenliği yönetim sistemine entegre edilmesini sağlamalıyız.
Uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadelede sadece öğrencilerimize yönelik çalışmalar yeterli olmaz. Bu mücadelede öğrencilerimizin yanı sıra öğrenci velileri ve öğretmenlimizde bilgilendirilmeli. Bu maddelerin ne olduğu bilinmeli ki öğrencinin çantasında veya kitabının arasında gördüğümüzde gerekeni yapabilelim.
Okul servis araçlarımız öğrencilerimizi güvenli şekilde taşımalarını yapmaları için gerekli olan denetim ve kontrollerimiz ilk dönemde olduğu gibi devam edecektir. Tüm servis araçları ve şoförleri şartnamede belirtildiği gibi kuralına uygun olacak ve çocuklarımız güvenli şekilde hem okullarına hem de evlerine teslim edilecektir” dedi.
Toplantı katılımcıların görüş ve düşüncelerini belirtmelerinden sonra sona erdi.

Yorum Ekle