Taşova’da öğrencilere trafik eğitimi verildi

0

Taşova’da öğrencilere trafik eğitimi verildi

İlçemizde ilkokul ve okul öncesi öğrencilerine trafik bilincinin kazandırılması için eğitim verildi.

Düzenlenen trafik eğitimi öncesi konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Sürücü Eğitimciler Konfederasyonu ve Milli Eğitim Bakanlığımız arasında yapılan protokol doğrultusunda öğrencilere hangi trafik kurallarına uyması gerektiği konusunda bilgilendirmek amacı ile ilçe genelinde bulunan tüm okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine verilecek eğitimin ilki Yeşilırmak İlkokulunda verilmeye başlandığını söyledi.

Küçük yaşta trafik bilincinin oluşturulması gerektiğine dikkati çeken Tümer , “Ülkemizde her geçen gün kazaların artmasından dolayı trafik bilincinin oluşması için daha küçük yaşlarda bu eğitimlerin verilmeye başlanması gerekiyor. Biz de bu küçük yaştaki çocuklarımıza trafik bilincinin oluşturulması amacıyla eğitimler veriyoruz” dedi.

Düzenlenen trafik eğitim programında Ak Bilek sürücü kursu eğitmenlerinden Edip Ahmet Ceylan öğrencilere slayt gösterisi eşliğinde yaya ve araç trafiğinde uyulması gereken davranışlar hakkında bilgiler verdi.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberTaşova’da Kütüphane Haftası kutlandı
Sonraki haberCAN ET Törenle Hizmete Girdi
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581