Taşova’da Öğrenci servis araçları denetlendi

0

Taşova ilçesinde, öğrenci taşıyan servis araçları denetlendi.

Taşova Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri İsmet Bolat Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme İstasyon amirliği tarafından öğrencilerin can güvenliğini sağlamak, servis araçlarının karıştığı trafik kazalarını önlemek ve araçların belirlenen çalışma kurallarına uyup uymadıklarını gözetlemek amacıyla öğrenci servis araçlarını denetlediklerini söyledi.

2017-2018 Eğitim öğretim yılının 2. Döneminin başlaması ile birlikte öğrencilerin, güvenle okullarına gidip gelmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını ifade eden Bolat, şunları kaydetti

Çocuklarımızın güvenle okullarına gidip gelmeleri için tüm tedbiri alıyoruz diyen Bolat; “Yapılan denetimlerde herhangi bir eksiklikle karşılaşmadık, araçlarda sürücülerin yönetmeliklerde belirtilen şartlarda taşıma yapılıp yapılmadığını kontrol ettik, öğrencilerin güvenli ve emniyet içerisinde taşınmaları konusuna hassasiyet gösteriyoruz. Öğrenci servislerinde emniyet kemeri takılması, ilk yardım çantası ve yangın tüplerinin kontrolü ile düzen ve konforlarını denetliyoruz” dedi.

 

Yorum Ekle