Taşova’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

0

Taşova’da 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan törenlerde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.

Müftülük konferans salonundaki programa Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, emekli ve çalışan öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutluyorum diyen Kaymakam Kurnaz

“Öğretmenler eser sahibi, toplumu işleyen, onaran, geliştiren, dönüştüren, insanlığı ve toplumu imar eden insanlardır. Her kesimden insan, anne baba sizin elinizden geçiyor. Bu yüzden çok kutsal bir görev yapıyorsunuz. Öğretmenlik görevi bir fedakarlık işidir.Sizin en büyük sermayeniz göstereceğiniz göstereceğiniz fedakarlıktır. Asla fedakarlık yapmayı bırakmayınız siz toplumu, geleceği  inşa ediyorsunuz. Güzel gelecekler sizlerin sayesinde gerçekleşecektir” dedi.

Öğretmenlik mesleği mesleklerin anasıdır, diyen Milli Eğitim Müdürü Tümer

“Her meslegin kendine özgü bir takım özellikleri vardır. Bütün meslekler kutsaldır, çünkü insanlığa hizmet eder. Öğretmenlik, bu meslekler içinde ayrı bir yere ve anlama sahiptir. Zira toplum içerisinde ne kadar meslek grubu var ise bütün mesleklerin bir öğreticisi yani bir öğretmeni vardır. Hiç bir meslek yoktur ki bir öğretmen eli değmesin. Bu yönüyle baktığımızda öğretmenlik mesleği mesleklerin anasıdır” dedi.

Program, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin etmesi, emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesi, yapılan yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerin verilmesi, şiirlerin okunması ve öğrenciler tarafından hazırlanan skeçlerin sunumu ile sona erdi.

Yorum Ekle