Taşova’da 2016 Yılı Hac Kayıtları Başladı

0

 

 

Taşova Müftüsü Harun Yılmaz 2016 yılı hac ön kayıt ve kayıt yenileme işlemlerine başlandığını söyledi.

2016 yılı Hac organizasyonlarına katılmak isteyenlerle ilgili müracaatların 18-27 Ocak tarihleri arasında yapılacağını söyleyen Müftü Yılmaz

 

“Daha önce kayıtlı olan hacı adayları istemeleri halinde hac kategorilerinde (normal-müstakil-otel) ve telefon numaralarında güncellemelerini 18 Ocak -18 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirebilecekler.

2016 yılında hacca gitmek üzere “İlk Defa Kayıt” yaptırmak isteyenler internet sayfasında yayınlanan Hac ve Umre Tahsilatı yapan bankalardan birine ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra müracaatlarını Diyanet İşleri Başkanlığının http://hac.diyanet.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda veya müftülüğümüzden temin edecekleri form dilekçe ile doğrudan müftülüğümüze yapabileceklerdir.

2015 yılında kuraya katılanlardan hacca gidemeyenlerin “Kayıt Yenileme” işlemleri Başkanlığımızca elektronik ortamda otomatik olarak yapılacak ve bunlar kayıt yenilemiş sayılacaktır. Ancak 2015 yılı tercihlerinden Kayıt il, ilçesi, İletişim Bilgileri, Telefon Bilgileri, Hac Konaklama Türleri ve Kuraya Birlikte Gireceği kişilerde değişiklik yapmak isteyenler ile müracaatlarından vazgeçenler Müftülüklere başvurarak gerekli değişiklikleri müracaat süresi içerisinde yapabileceklerdir.

Hac Kur’a sonuçları ile Kesin kayıt bilgileri SMS yoluyla hacı adaylarına bildirileceğinden özellikle cep telefon bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. Değişiklik yaptırmak istemeyenlerin herhangi bir müracaat yapmasına gerek yoktur” dedi.

Yorum Ekle