Taşova’da 2. hacı kafilesi kutsal topraklara yolcu edildi

0

Taşova ilçemizde 2. Hacı kafilesi düzenlenen bir törenle kutsal topraklara yolcu edildi.

2018 Hac döneminde hac vazifelerini yerine getirmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu ile Hac’ca gidecek hacı adayları 17 Temmuz 2018 Salı günü ikindi namazı  sonrasında düzenlenen tören ile kutsal topraklara dualarla uğurlandı.

Merkez çarşı camiinde Kur’an-ı Kerim okunması ile başlayan uğurlama töreninde Yolculukların en değerlisi olan  hac yolculuğuna çıkıldığını belirten Belediye Başkanı Bayram Öztürk; “Çok zor ve kıymetli bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Cenaba-ı Allah niyetinizi ibadetinizi şimdiden kabul etsin.Sizler duaların çokça kabul edildiği bir mekanda dua edeceksiniz. Sizlerden dua bekleyen ilçemiz ,ilimiz ve dünyadaki mazlum insanlar için dua etmenizi bekliyoruz.Allah yolunuzu ve niyetinizi kabul etsin dedi”.

Program ilçe müftüsü Harun Yılmaz’ın dua etmesi ve hacı adaylarının yakınları ile vedalaşması ile sona erdi.

Taşova ilçesinden 2.kafilede 24’ü erkek 42 kişinin kutsak topraklara yolcu edildiği belirtildi. Hacı adayları 18 Temmuz Çarşamba günü sabah 06.00’da Merzifon havaalanından Medine’ye ulaştılar. 24’ü erkek olmak üzere toplam 42 kişinin kutsal topraklara yolcu edildiği belirtildi.

 

Yorum Ekle