TAŞOVA YİBO KENDİ SAHASINDA İLK MAĞLUBİYETİNİ ALDI

0
azu9t    

 

Taşova Yibo 32 –İstanbul Anafen Koleji  34

 

 Hentbol erkekler 1. liginde 17 Şubat 2013 Pazar günü Taşova’da oynanan maçta lig lideri İstanbul Anafen Koleji deplasmanda Taşova Yibo’yu 32-34 yendi.

Seyircinin salonu hınca hınç doldurduğu  lig lideri ile ligin 3. arasında oynanan maçın ilk yarısını Anafen Kolejinin 13-14 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarıda da üstünlüğünü sürdüren Anafen koleji bir ara farkı yedi sayıya kadar çıkartmasına rağmen Taşova Yibo mücadeleyi bırakmadı ve maç Anafen Koleji  34 Taşova Yibo 32 şeklinde bitti.

Maçı Sivas Bölgesinden Mahmut Boyraz ve Ebubekir Boyraz hakem iklisi yönetirken gözlemci ise Ankara Bölgesinden Cemal Erdogan yaptı.
 

Karşılaşmayı  Kaymakam Engin Uysal,Belediye Başkanı Özgür Özdemir,Emniyet Amiri Hüray Sancı,Askerlik Şube Başkanı üsteğmen Bilgin Gökhan,kurum müdürleri ve çok sayıda taraftar maçı izledi.

Anafen Koleji antrenörü Çetin Tiryaki maçtan sonra yaptığı açıklamada ”Çok zor bir deplasmanda galip geldik ve süper lig yolunda zor bir engeli geçtik.Henüz daha lig bitmedi yaklaşık 7-8 hafta daha maçımız var ligde her şey değişebilir maçların çekişmeli geçmesi bizleri hentbol adına spor adına mutlu etmekte.Bizleri bu güzel ilçede iki gün misafir eden Taşova halkına mülki  amirlerine ve takım yöneticilerine göstermiş oldukları yakınlıktan dolayı teşekkür ediyorum .Taşova’da  güzel bir hentbol şöleni yaşadık dedi.

Taşova Yibo Antrenörü Sercan Şenel “Lig lideri ile çok zorlu bir maç oynadık amacımız galip gelmekti ama maalesef mağlup olduk rakibimizi kutluyorum.Daha henüz kaybedilmiş bir şey yok sadece bir maç kaybettik süper lig hedefimizden hiçbir şey kaybetmiş değiliz”dedi.

Yorum Ekle