TAŞOVA SÜLEYMAN BURSALI SAĞLIK MESLEK LİSESİ YİNE AVRUPA YOLUNDA

0

 

“Terminal Dönemde Hasta Bakım Stajı”  projesi  kapsamında  10 öğrenci, 1 öğretmen ile 21 günlük staj , gözlem ve teknik faaliyetleri gerçekleştirmek üzere Çek Cumhuriyetine uğurlandı.

2015 yılında başlayan ve 43  öğrenciyi AB proje  uygulamaları  kapsamında  Çekya, Hollanda, Letonya’ya iki proje ile staj çalışmasında buluşturan Süleyman Bursalı  Sağlık Meslek Lisesi  bu yıl da 2. kez  20 öğrenciyi  İtalya ve Çekya’da  proje  uygulama imkanı sundu.

Okul Müdürü Fatih Ocak; “Avrupa Birliğine üye olan bu ülkelerde yapılacak faaliyetlerde öğrencilerimiz mesleki bilgilerini ve becerilerini artırma fırsatı elde edecek ve proje yararlanıcıların Çek Cumhuriyeti ve İtalya’da  alacakları eğitimler ve belgelerle mezuniyetleri sonrasında iş piyasasında istihdam edilmelerinde olumlu katkı sağlayabilecekler.   Böylece kültürler arası ortak paylaşımların neticesinde Avrupa’daki ülke kültürlerinin, iş hayatının, farklı dillerin, eğitim ve sağlık hizmetlerinin öğrenilmesi ile yararlanıcıların farkındalık düzeylerinin artmasına, bakış açılarının gelişmesine katkıda bulunarak özgüvenlerini artmasına da fayda sağlayacaklar.” dedi.

Taşova Süleyman Bursalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Okul müdürü  Ocak, 10 öğrencisi ile 17 Şubat 2018  Cumartesi günü saat 20.00’de  yola çıktı. Proje kapsamında öğrenciler yapılacak kültürel faaliyetlerle bu ülkeleri tanıma imkânı sağlanmış olacak ve ayrıca yurt dışındaki kalış sürelerinde, ev sahibi kuruluşların sportif, sosyal imkânlarının tamamından faydalanabilecekler.

Ocak; Projeye verdikleri maddi ve manevi desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamı  Kudret Kurnaz’a, Belediye Başkanı Bayram Öztürk’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer’e, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm okul paydaşlarına teşekkür ederken, “Öğrencilerimizin yurtdışında yapacakları sosyal ve eğitim çalışmalarında, ülkemizi en iyi biçimde temsil  edeceklerine inandığını” söyledi.

Yorum Ekle