TAŞOVA ŞPAYMETEM DE BİLİM VE TEKNOLOJİ HAFTASI KUTLANDI

0

 

TAŞOVA’DA BİLİM VE TEKNOLOJİ HAFTASI KUTLANDI


Gelişmiş ülkelerin seviyesine ulaşmak, kaliteli yaşam standartlarına sahip olabilmek için bilim ve teknolojiyi kullanmak ve bu bilince varılması amacıyla, her yıl 8-14 Mart tarihleri arasında bilim ve teknoloji haftası düzenlenir.


Bu kapsamda, 09/03/2012 Cuma günü Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (ŞPAY-METEM) salonunda Bilim ve Teknoloji Haftası kutlandı.


Törene, Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Şube Müdürleri Mehmet Uysal ve Hamit Akkoyunlu, Nüfus Müdürü Vahap Yılmaz, Halk Bankası Müdürü Can Akbay, İlçe Tarım Müdürü Ahmet Deniz, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.


Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Okul Müdür Vekili Kadir Aydoğan “Ülkemiz gelişmekte olan bir ülkedir. Gelişmiş ülkelerin rahat yaşama olanaklarına bilim ve teknoloji sayesinde ulaşmıştır. Ülkemizin gelişmesi için hepimizin birer bilim adamı olmamız ve çok çalışmamız gerekir. Bilim adamı objektif, şüpheci ve araştırıcıdır. İnsanın egemen olma isteği, daha rahat yaşama isteği, üstün olma isteği ve bunun gibi istekler hiç bitmeden sürüp gidecektir. Dolayısıyla da insanın doğayla savaşı, bilgi üretimi de durmaksızın sürecektir.” dedi.


Yapılan konuşmalardan sonra Bilim ve Teknoloji konulu slayt gösterileri ve geçmişten günümüze teknoloji ürünlerinin bazılarının sunulması ve öğrenciler tarafından hazırlanan skeç ile program sona erdi.


Programdan sonra okul idaresi tarafından konuklara ikramda bulunuldu ve sohbetler edildi.

Video:


Yorum Ekle