TAŞOVA PLATFORMUNDAN VALİ VAROL’A ZİYARET

0

Alpaslan-Ayvacık karoyolu inşaatının yeniden başlatılması ve Taşova’nın kalkınması için oluşturulan Taşova Platformu, 13 Aralık 2017 Çarşamba günü ilimiz Valisi Dr. Osman Varol’u ziyaret etti.

Saat 15.00’de Valilik makam odasında gerçekleştirilen ziyarete; Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Amasya Sanayi  ve Ticaret Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Taşova Platformu üyeleri: İl Genel Meclisi Üyesi Gönül Hayati Özkan, Ziraat Odası Başkanı Hasan Dikmen, Amasya Taşovalılar Derneği Başkanı İbrahim Kurt, Platform sözcüsü, Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TOKSOY)  Başkanı Kazım Özdemir, Taşova Bal Üreticileri Derneği Başkanı ve Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Yusuf Yücel ve Taşova gen haber sitesi editörü Ahmet Günaydın katıldılar.

Ayvacık yolunun tarihi süreci ile Vali Varol’a bilgi veren Başkan Öztürk, yol konusunda Valilikten ilgi beklediklerini ifade etti. İl Genel Meclisi üyesi Özkan ise yol güzergahındaki tarihi bölgeler, turizm ve endemik bitki türlerinin ortaya çıkarılması ile her iki ilçe için önemli gelişmeler sağlanacağını vurguladı.

Vali Varol konunun takipçisi olacağını ifade etti. Ziyaret olumlu bir hava içerisinde sona erdi.

Yorum Ekle