Taşova Müftülüğü Umre Kayıtları Devam Ediyor

0

Taşova Müftüsü Harun Yılmaz 2017-2018 yılı Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Umreye gitmek isteyenler için kayıtlarının devam ettiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2017-2018 yılı Umre programlarının, Diyanet Umre turları ile 7, 11, 14,21 ve 24 günlük olarak , ayrıca üniversite öğrencilerini de düşünen Diyanet, yükseköğrenim öğrencilerine de indirimli fiyatlarla umre imkânı gerçekleştirileceğini söyleyen Müftü Yılmaz

“Umre ibadetini manevi bir yenilenme fırsatı haline getirebilmek, vatandaşlarımızın ibadetlerini usulüne uygun ve bilinçli bir şekilde yerine getirebilmelerini temin edebilmek için Umreye giden vatandaşlarımıza, yolculuk öncesinde ve yolculuk esnasında eğitim, bilgilendirme ve irşat seminerleri verilmektedir.

“Başkanlığımızca öğretmen, öğrenci ve velilere özel 11 günlük umre programı düzenlenecek. Diyanet İşleri Başkanlığımız, geçen yıl başlattığı umre ücretlerini taksitlendirme imkanını bu yıl da devam ettirecek. Umreye gidecek vatandaşlarımız, ödemelerini 6 taksitle anlaşmalı bankalardan yapabilmekte ve hiçbir ücret farkı alınmamaktadır.

Umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız, kendilerine uygun umre programını belirleyip ilgili bankaya ücretini peşin veya taksitli olarak yatırdıktan sonra ilçe müftülüğümüze gelerek veya internet ortamında kaydını yaptırabileceklerdir” dedi.

Yorum Ekle