Taşova MHP İlçe Kongresi Yapıldı

0

Milliyetçi Hareket Partisi Taşova ilçe teşkilatı 12. Genel Kurulu 29 Nisan Pazar günü parti binasında yapıldı.

Saat 14.00’de başlayan kongrenin açılışı salt çoğunluğun sağlanmasından sonra saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı.

Parti binasında yapılan 12. olağan genel kurula, MHP İl Başkanı Kadir Kutay Samsun, yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı,Şuayip AK , Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Tuğrul Çimir,Erbaa İlçe Başkanı Namık Ateşli ,İl Genel Meclis Üyeleri  ile partililer katıldı.

Divan Heyeti başkanlığına MHP Amasya İl Başkanı Kadir Kutay Samsun,Katip üyeliklere ise Mesut Ünal, Merkez İlçe Başkanı,Şuayip AK, Şükrü Aytaç ve İlhan Cebe getirildikten  sonra gündem maddeleri tek oylanarak kabul edildi.

MHP ilçe Başkanı Aslan Berber yaptığı konuşmada

“Ülkemiz keskin ve kırılgan bir dönemden geçiyor.Türk milletini hedef alan hain hesaplar artırılmış.Türk Milliyetçilerini Ülkücüleri teslim almadan Türk milletini yok edemeyeceklerdir.Ülkemizi ahtapot gibi saran zihniyetin hedefinde Ülkücü hareket vatan severler ve Milliyetçi Hareket Partisi vardır.Kendilerine iftirayı rehber yalanı şiar yalanı metot edilenler  ülkücü liderin genel başkanı  ve partimizi hedef almışlardır.16 Nisanda yapılan halk oylamasında fitne çıkartıp bizi birbirimize düşürmeye çalışanlar bir gün gelecek hesaplarını vereceklerdir”dedi.

MS Şirketler Grubu Başkanı Mehmet Sarı yaptığı konuşmada

“Hep birlikte bir 16 Nisan yaşadık.16 Nisan’ı özetlediğimiz zaman Biz falancanın Cumhurbaşkanı birilerinin bakan olması adına değil devletin bekası adına ciddi manada küresel güçlerin Türkiye’deki tezgahları yakı nen bildiğimiz için devletin bekası adına Cumhurbaşkanına kişisel olarak baktığımızda yapılacak bir hareketti milliyetçiler kendi üzerine aldı çünkü Türkiye Cumhuriyetinin devlet başkanı veya Cumhurbaşkanıdır.

Mesele bizim kişisel sevdamız değil. Hayır veren arkadaşlarımıza kızmıyoruz fakat neye hayır dediklerini tam manası ile bildiremiyorlar.Maddelerin tamamını okumuş isek içerisinde bize uygun şeylerin olduğunu görüyoruz” dedi.

Tek liste halinde gidilen seçimlerde Aslan Berber yeniden MHP ilçe Başkanlığına seçilirken, yönetim kurulu üyeliklerine Halil Devlet Uta, Burhan Cingöz, Ömer Hancı, Bilgehan Öztürk, Ömer Öztürk, Erkan Kaplan, İlyas Aslantaş, Hayrettin Özkan, Erol Taş, Mustafa Kanbolat, Ahmet Usta, Ali Rıza Uçaş, Mustafa Önal, Vehbi Soyal, Mustafa Karaismailoğlu, Mustafa Öztürk, Şükrü Aytaç, Abdullah Coşkun, Hanifi Fevzi Yıldız, Ömer Çelik, Seyit Ahmet Ertekin, Önder Ün, Recep Zorlu, Ahmet Köybaşı, Mustafa Ergül, Mehmet Güney, Halit Aydın, Bünyamin Gencel seçildiler.

Aslan Berber’e ve yönetim kuruluna başarılar dileriz.

 

Yorum Ekle