Taşova İmam Hatip Lisesi Amasya Güreş Müsabakaları İl Birinciliği Başarısı

0

Taşova İmam Hatip Lisesi Amasya Güreş Müsabakaları İl Birinciliği Başarısı
Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi güreş takımı 21/02/2018 tarihinde Amasya´da yapılan Güreş İl Birinciliği müsabakalarında büyük başarı gösterdiler.
Amasya Spor Salonu´nda yapılan 15-16 yaş ve 17-18 yaş grubu, Amasya Liseler Arası Güreş İl Birinciliği Müsabakasında Taşova İmam Hatip Lisesini 10 öğrenci temsil etti.
Yarışmalarda:
15-16 yaş grubu grekoromen stilde, 1 birincilik, 4 ikincilik;
17-18 yaş grubu grekoromen stilde, 4 birincilik, 1 ikincilik;
Genel toplamda, 5 birincilik, 5 ikincilik elde ettiler.
Müsabakalara hazırlayan Taşova İmam Hatip Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ömer Hancı:
“Öğrencilerimiz güzel performans sergilediler. Bunda öğrencilerin vakit sınırlaması olmadan okulun özel yerlerinde fedakarca çalışmalarının da etkisi var. Bizlere bu konularda yardımcı olan Okul Müdürümüz Ali Öker Bey´e teşekkür ediyorum. Bize başarılarıyla mutluluk sağlayan öğrencilerimize de çok teşekkür ederim.
Birinciler, ilimizi temsilen daha sonra açıklanacak olan illerde yapılacak grup elemelerine katılacaklardır. Şimdiden kendilerine başarılar diliyorum. Sıkı çalışmalarını devam ettirmeliler.” dedi.
Müsabakalarda bizzat öğrencilerinin başında onların başarı sevincini paylaşan Okul Müdürü Ali Öker de:
“Bize yarışmalarda bu sevinci yaşatan öğrencilerimize ve onları mesai kavramı olmadan çalıştıran değerli Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ömer Hancı Bey´e teşekkür ederim. Yüzümüzün akıyla döndük. Şimdiden ilerde yapılan olan yarışmalarda da başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Sabah mesai saatinde yola çıkan okul güreş takımı öğrencileri, uzun süren karşılaşmaların ardından akşam geç saatlerde okullarına döndüler.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberBEKTAŞ TAŞ’A TARIM BAKANLIĞINDAN CEVAP YAZISI…
Sonraki haberAKYÜREK AİLESİNİN ACI GÜNÜ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581