Buradasınız: Anasayfa / Taşova

Kategori Arşivi: Taşova

Haber Aboneliği<

Taşova hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

Kan kayıbı sürüyor, tek erkek öğrenci yurdumuz da kapandı

indir

İlçemizde kan kayıbı devam ediyor, bir istihdam alanımız daha kapandı. Yüksek okul öğrencileri için tek öğrenci yurdu olarak ilçemiz eski buğday pazarında hizmet veren İrade Pansiyonu kapısına kilit vurdu. Geçtiğimiz yıl açılan Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek okulu, 2014-2015 eğitim sezonuna otobüs kaptanlığına 40, posta hizmetleri bölümüne 40 öğrenci ile akademik yıla başlamıştı. 2015-2016 eğitim döneminde mevcut bölümlere ... Devamını Oku »

Orman İşletme Müdürlüğümüz ve Huzurevimiz neden olmasın?

ob_3

Sosyal Güvenlik Merkezi binası ve Toplum ve Aile Sağlığı Merkezi binası açılış için gün sayarken, Adliye Sarayı ise (hala kesinleşmiş değil) temeli atılacak diye bekleniliyor. Bu üç önemli hizmet, zaten ilçemizde mevcut. SGK ve TASM yeni ve modern binalarında 2 aydan beri hizmet veriyor ama ilçemiz istihdamı için önemli bir katkı sağlamadı. Adliye sarayı da istihdama katkı sunmayacak ancak ileride ... Devamını Oku »

İMAM HATİP KIZ ÖĞRENCİLERİNİN HAFIZLIK VE KURAN OKUMA İL İKİNCİLİĞİ

manset_hafizlik_kuran_okuma_il_ikincisi

İMAM HATİP KIZ ÖĞRENCİLERİNİN HAFIZLIK VE KURAN OKUMA İL İKİNCİLİĞİ Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrencilerinden hem Hafızlık hem de Kur’an-ı Kerim tilaveti alanında iki tane İl İkinciliği sevinci. Amasya Saraydüzü Kışlası Konferans Salonunda 25/04/2015 günü Amasya Merkez ve İlçe İmam Hatip Liseleri Kız Öğrencileri arası yapılan yarışmada, İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi Kız Öğrencileri Sümeyye Aslan, “Hafızlık” dalında ... Devamını Oku »

AMASYA SEVDASI ile ERYAMAN’DA ŞİİR DİNLETİSİ YAPILDI..

m (2)

Amasyaşat Başkanı ilçemiz Esençay köyü doğumlu Müzeyyen Keskin, AMASYA SEVDASI Tanıtım turizm kültür sanat eseri projesi çalışmalarını zaman buldukça okullarda tanıtıyor, şiir sergisi açıyor, eserlerini imzalıyor şiir dinletileri ve şiir sohbetleri yapıyor.. Keskin, Ankara-Eryaman, Ufuk Arslan Anadolu Lisesi öğretmenlerinin ve öğrencilerimizin katılımıyla 16 Nisan 2015 Perşembe günü 12.00’de güzel bir şiir etkinliği daha gerçekleştirildi. Tanıtım turizm kültür sanat eseri; Amasya ... Devamını Oku »

ULUSLARARASI 11. KAPADOKYA ŞİİR ŞÖLENİ

images

  Osman BAŞ Kültür Turizm ve Bakanlığı ve Nevşehir Valiliği himayelerinde “Makedonya Struga Şiir Akşamları” işbirliği ile düzenlenen 11. Kapadokya Şiir Şöleni “Makedonya Kültür ve Dostluk” gecesi, 10 Nisan 2015 Cuma günü saat 20.00 de Nevşehir Kapadokya ve Kültür Merkezi’nde onur konuklarının da katılımıyla gerçekleşti. Makedonya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Gjorge İvanov, Makedonya Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Çako, Azerbaycan ... Devamını Oku »

HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK, SAĞLIĞIN BAŞI AŞI

dr. ezgi çimen

    Genişletilmiş Bağışıklama Programı kapsamında düzenlenen 10. Avrupa Aşı Haftası kapsamında İlçemiz Taşova’da 20 – 25 Nisan tarihlerinde halkımızın duyarlılığını artırmak, konunun önemini vurgulamak amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlendi. Bu kapsamda Aile Sağlığı Merkezlerimiz ve Toplum Sağlığı Merkezimizce halkımıza konu ile ilgili broşürler dağıtılmış, halk eğitimleri, hizmet içi eğitimler ve okul eğitimleri düzenlendi. İlçemiz Toplum Sağlığı Merkezi hekimi Dr. Ezgi ... Devamını Oku »

ÖZKAN ve ÖZDEMİR AİLELERİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

vefat

İlçemiz eski eski esnaflarından, Muammer, Selim ve Süleyman Özkan’ın babaları Abbas Özkan (90) vefat etti. Merhumun cenazesi 24 Nisan 2015 günü Boraboy köyünde Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazına müteakiben köy kabristanlığında toprağa verildi. Andıran köyünden Şükrü ve Talip Özdemir’in babaları Veis Özdemir (80) vefat etti. Merhumun cenazesi 24 Nisan 2015 günü Andıran köyünde Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazı ... Devamını Oku »

ŞAHİN AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ  GÜNÜ

5

            İlçemiz  Çaydibi köyü eski muhtarlarından Ahmet Şahin,  Kaymakamlık makam  şoförü Kamil Şahin ve İzzet Şahin ‘ in anneleri Medine Şahin (90) vefat etti.         Merhumenin Cenazesi 21 Nisan  2015  Salı günü  Çaydibi köyü camiinde öğle namazına müteakiben  kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedilen merhume için 24 Nisan 2015 Cuma namazı sonrası köyünde mevlit yemeği verildi.         Merhumeye ... Devamını Oku »

23 NİSAN TÖRENLERLE KUTLANDI

23-nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayrami-5479705_b

Tüm yurtta olduğugibi ilçemizde de 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı yapılan etkinliklerle  kutlandı. Hükümet konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okumasının ardından törene, eski Tekel Meydanı’nda Kaymakam Kudret Kurnaz’ın öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla devam etti. Yağış ve soğuğa rağmen bayrama yoğun bir ilginin olduğu gözlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer’in günün ... Devamını Oku »

GÜMÜŞ AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

ALİ GÜMÜŞ

İlçemiz Dörtyol (Kalekale) köyü önceki dönem muhtarlarından Ali (Beğ) Gümüş (84) hayatını kaybetti. Dörtyol köyü muhtarı Şehabettin Gümüş, Faruk ve Namık Gümüş’ün babaları Ali Gümüş bir süredir rahatsızlığı nedeni ile tedavi görüyordu. Merhumun cenazesi 23 Nisan 2015 Perşembe günü Dörtyol köyü camiinde ikindi namazı sonrası  kılınan cenaze namazının ardından köy kabristanlığında toprağa verildi. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve ... Devamını Oku »