Buradasınız: Anasayfa / Taşova

Kategori Arşivi: Taşova

Haber Aboneliği<

Taşova hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

YÜKSEK OKULDAN TİYATRO ETKİNLİĞİ

fft81_mf3631723

İlçemiz Yüksel Akın Meslek Yüksek okulu kültür etkinlikleri kapsamında Fransız oyun yazarı George Feydau’nun  eseri “Kılıbık” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. 26 Şubat 2015 Perşembe günü saat 18.00’de Belediye düğün salonunda sahnelenen tek perdelik oyunu Atilla Özgen, Cansu Abacı, Semih Abacı, Ezgi Ergür, Mustafa Çelenk, Mehtap Aydın ve Burak Kırtepe oynadı. İlçemiz Yüksel Akın MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr.Burak Bilgin, oyunun sonunda yaptığı konuşmada, ilk ... Devamını Oku »

DÖNMEZ AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

IMG_9331

Emekli öğretmen Sebati Dönmez’in eşi, Taşova Spor’un eski futbolcularından Levent ve Üzeyir Dönmez’in anneleri, Sağlık ocağı emekli ebesi Kevser Dönmez vefat etti. Bir süredir İstanbul’da tedavi görmekte olan merhumenin cenazesi, 27 Şubat 2015  günü Merkez Çarşı camiinde Cuma namazına müteakiben kılınan cenaze namazından sonra Çambükü (Meğellibükü) köyü kabristanlığında toprağa verilmiş olup, merhumeye Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş ... Devamını Oku »

ORKÖY KREDİLERİ ANLATILDI

8864487

  I Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından  ilçemize bağlı köy muhtarlarına 26 Şubat 2015 Perşembe günü ORKÖY  kredileri ile ilgili bilgilendirme toplantı düzenlendi. Müftülük toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulunan Amasya Orman Bölge Müdürlüğü ORKÖY Şube Müdürü İsmail Bakırcıoğlu ORKÖY kredilerinin dağıtımı ve kredi türleri hakkında bilgilendirme yaparak, kredilerin köylüye sağladığı faydalar, kredi kullanımlarından sonra köylünün bundan duyduğu memnuniyet ... Devamını Oku »

İNŞAAT İZNİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

4099807

  26 Şubat 2015 Perşembe günü ilçemizde  Amasya İl Özel İdaresi tarafından Müftülük toplantı salonunda İnşaat izinleri ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Özel idaresi Şehir plancısı Fatma Ağaoğlu yaptığı açıklamada “5302 sayılı İl özel İdare kanunu hükümlerine göre belediye mücavir alan sınırları dışında imar yetkisi idaremize devredilmiştir. Buna istinaden 1. derece deprem bölgesinde bulunan ilimiz hudutlarındaki köylerde yaşayan ... Devamını Oku »

TALİP ÖLÇER AK PARTİ ADAY ADAYI

en_komik_korkular_46

Haziran ayının ilk haftasında yapılacak milletvekilliği seçimlerinde aday olma talebinde  bulanan sayın adaylar Taşova’da görücüye çıktı şeklindeki haberin fotoğraf karesindeki; tanıdık , bizden birisi ve kendine has nitelikleri olan Talip ÖLÇER kardeşimizin   Taşovamızı temsil edebileceği inancıyla, kendisini kutlar,  iyi şanslar dilerim. Talip Bey eğitim camiasının renkli simalarından birisidir. Eski MHP’li,  Ak Parti’nin kuruluşundan beri de samimi ve inadına Ak ... Devamını Oku »

BİZ İSTANBUL’DA KAÇ KİŞİYİZ?

istanbul1

İstanbul’da 450 bin Amasyalı yaşıyormuş, 108 bin Taşovalı İstanbul’da ikamet ediyormuş. Bunlar çok afaki rakamlar. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2012 yılı verilerine göre İstanbul’da, Amasya ve tüm ilçeleri nüfusuna kayıtlı 158 bin Amasyalı, 57 bin Taşovalı ikamet ediyor. İstanbul’un Avrupa yakasında uzun yıllar posta dağıtıcılığı yapan bir arkadaşımla 4 yıl önce yaptığımız sohbette sormuştum. Beyoğlu ılçe sınırlarında kaç Taşovalı var? ... Devamını Oku »

İMAM HATİP LİSESİNİN GREKOROMEN İL BİRİNCİLİĞİ GÜREŞ MÜSABAKASI BAŞARISI

manset_taihl_amasya_grokoromen_basarisi

İMAM HATİP LİSESİNİN GREKOROMEN İL BİRİNCİLİĞİ GÜREŞ MÜSABAKASI BAŞARISI Taşova Anadolu İmam Hatip Lisesi 24/02/2015 günü, Amasya Hamit Kaplan Spor Salonunda yapılan 17-18 Yaş Grubu Grekoromen İl Birinciliği müsabakalarında adından söz ettirdi. Okul Müdürü Ali Öker, “Amasya’da yapılan müsabakada yarışmaya katılan toplam dört öğrencimizden bir birincilik (altın madalya), 3 tane de üçüncülük aldık. Öğrencilerimizi ve onları çalıştıran, yetiştiren, Beden Eğitimi ... Devamını Oku »

TAŞOVA SPOR BEŞİKTAŞ DEPLASMANINDAN ÜZGÜN DÖNDÜ

IMG_2517

Ligin 19. haftasında Beşiktaş ile karşılaşan takımımız, Süleyman Seba Spor Salonun’da önde başladığı maçı ilk yarı 21 – 16 mağlup  bitirmesine rağmen ikinci yarıda farkı kapatamadı. Ligin lider takımı olan Beşiktaş Mogaz sezona 18 galibiyet 1 mağlubiyet  ile devam ederken, bu takımımızın 9. yenilgisi oldu. Yoğun taraftar desteğiyle maça çıkan Beşiktaş maçı rahat bitirdi. Takımımızda bulunan sakatlar ve deplasman şartlarından dolayı maçı 43 ... Devamını Oku »

AK PARTİ ADAY ADAYLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

IMG_9305

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak Milletvekilliği genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden milletvekili aday adaylarının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 7 -20 Şubat 2015 tarihleri arası yapılan aday müracaatı sonrası Amasya’dan 12 aday müracaatını yaptı. 25 Şubat 2015 Çarşamba günü AK Parti ilçe teşkilat binasında saat 19.00’da başlayan aday tanıtım toplantısına;Naci Bostancı ve Avni Erdemir  katılmazken, diğer 9 aday  katıldı. Adaylık ... Devamını Oku »

ULUKÖY YOLU GENİŞLETİLİYOR.

IMG_9249

ilçemize bağlı Uluköy  köyünü ilçemize bağlayan  10 kilometrelik  yol genişletiliyor. 1958 yılında  belde belediyesi olan Uluköy  son yasa ile köy statüsüne geçti. 10 kilometrelik ilçe yolunda çok fazla kapalı viraj ve rampa nedeniyle   trafik kazaları oluyordu. Son olarak öğrenci servis aracının takla atması ile  meydana gelen kazadan sonra kalıcı olmak amacıyla köy  yolu  genişletilmesi ile  gerek köylü vatandaşlar, gerekse sürücüler ... Devamını Oku »