Buradasınız: Anasayfa / Taşova

Kategori Arşivi: Taşova

Haber Aboneliği<

Taşova hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

YAZICIOĞLU İLÇEMİZDE ANILACAK..

unnamed

  Türk İslam Dünyasının Mümtaz şahsiyetlerinden Büyük Birlik Partisi kurucu Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu her yıl olduğu gibi sevenleri tarafından Taşova Belediye Düğün Salonunda 30 Mart pazartesi saat 19.30 düzenlenecek özel bir programla anılacak. Kasım Alper Özdemir’in Yazıcıoğlu’nun şiirlerini yorumlayacağı etkinlikte Yazıcıoğlu ve şehitler için Kuran’ı Kerim tilaveti okunacak. Yazıcıoğlu’nun hayatının konu olacağı kısa filmin yanı sıra arkadaşları Muhsin ... Devamını Oku »

KUPA ÜMİDİMİZ BİTTİ

05163901_2

Spor Toto Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında Anafen Kolejine 33-30 yenilen takımımız kupaya veda etti. 25 Mart 2015  Çarşamba günü ilçemiz Kapalı Spor salonunda saat 17.00’de başlayan maçın ilk yarısını rakip takım 19-16 önde kapadı. Maçın 2. yarısında da üstünlüğünü sürdüren Anafen 33-30’luk skorla yarı finale yükseldi. Devamını Oku »

SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AVRUPA YOLUNDA

manset_saglik_avrupa_proje

TAŞOVA SÜLEYMAN BURSALI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ KABUL EDİLEN “FOTOĞRAFLARLA TEDAVİYE BAKIŞ” PROJESİ İLE TAŞOVA’DAN AVRUPA’YA GÖNÜL ELÇİLERİ OLACAKLAR - Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personelinin Hareketlilik projeleri kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı başkanlığınca kabul edilen ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Erasmus + Ana Eylem 1″Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenci ve ... Devamını Oku »

Sosyal Güvenlik Merkezi modern binasına taşındı

sgk 004

Bağ-kur, SSK ve Emekli Sandığı işlemlerinin büyük bölümünün yapılabileceği modern Sosyal Güvenlik Merkezi inşaatı tamamlandı. İlçe bazında Merzifon ‘dan sonra ilçemize yapılan olan SGK  merkezi, Hükümet caddesindeki yerinden, 23 Mart 2015 günü Atatürk Bulvarı, İlçe Emniyet müdürlüğü yanındaki binaya taşındı. Sosyal Güvenlik Merkezi binası;  20 personel kapasiteli, bodrum, zemin ve asma katlı, asansör sistemli olup, hali hazırda ilçemizin en modern ... Devamını Oku »

      BİR EFSANE DAHA KAPANDI

YEŞİLIRMAK 001

  TRT’nin  “Yurttan sesler”’ li yılları  mikrofonda  Yüksel Özkasap; Yarim İstanbul’u  mesken mi tutun  türküsü.Taşova merkez nüfusu  3550 ,toplam nüfus 66 bin. 1967 yıllarında Cumhuriyet caddesi  ( Oteller caddesi)’nde İbrahim Kara ile  başlayan “Yeşilırmak Lokantası”  48 yıl sonra  kapandı. Daha sonraki serüvenini  Atatürk Bulvarı’nda  devam ettiren  lokanta  son olarak yine Atatürk bulvarı Emir İş hanında   Rafet Duran ve Mustafa Güven ... Devamını Oku »

CAFE “YEŞİL ELMA” AÇILDI

11087962_1563090070634490_1189935460_n

İlçemizde açılan cafe zincirlerine bir yenisi daha eklendi. Alper Yüksel tarafından 23 Mart 2015 Pazartesi günü  açılan Cafe Yeşil Elma aşağıdaki zengin menüsüyle hizmet vermeye başladı. -Tavuklu Pilav                 -İnegöl Köfte -Gözleme                          -Et Şiş -Poğaça             ... Devamını Oku »

YEŞİLIRMAK’TA NEVRUZ ATEŞİ

nevroz 097

İlçemizde  23 Mart 2015 Pazartesi günü “Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası” kapsamında nevruz bayramı kutlandı. Yeşilırmak İlkokulu’nda düzenlenen program, saat 13.30’da İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Okul Müdürü Mustafa Yolaçan yaptığı konuşmada, “Bayram birlikte sevinme, neşelenme ve eğlenme demektir. Bayramlarımız karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün, ulusça bir arada kardeşçe barış içinde yaşama arzusunun, dayanışma ve yardımlaşma duygularının coştuğu sevinç ve kıvanç dolu ... Devamını Oku »

İL ÖZEL İDARESİ’nden ECDAT DUYARLILIĞI

nevroz 226

Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü anısına bir program düzenlendi. Amasya İris Sanat ve Gösteri Merkezi’nce hazırlanan “Bir Kahramanlık Destanı Çanakkale”  isimli oyun ilçemizde ilgi ile izlendi. 23 Mart 2015 Pazartesi günü Belediye Düğün salonunda saat 15.00’de başlayan etkinliğe; Kaymakam Emin Kaymak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Belediye Başkanı Bayram  Öztürk, ... Devamını Oku »

KÖY SAYIMIZ 63’e YÜKSELDİ

karamuk

Bir zamanlar 10 kasaba, 49 köyü ve 65 bin nüfusu ile Amasya’nın en büyük ilçesi olan ilçemize yeni bir köy eklendi. 1971 yılına kadar Destek’e bağlı bir mezra olarak statüsünü sürdüren ve aynı yıl Destek’in belde olması ile mahalle muhtarlığına kavuşan Karamuk, ilçemizdeki tüm beldeler ile  birlikte kapanan Destek’in köy olması ile yeniden mezraya dönüşmüştü. Destek köyüne 13 kilometre uzaklıkta ... Devamını Oku »

TÜRK EĞİTİM-SEN YENİ YÖNETİMİ BELLİ OLDU

türk eğitim sen

Türk Eğitim-Sen ilçemiz başkanlığına Mustafa Garip getirildi. Türk Eğitim-Sen yeni yönetim kurulu; Abdullah Seçkin, Ünal Öztürk, Tevfik Üstün ve Cafer Söyleyici’den oluşuyor. Türk Eğitim-Sen Atatürk Bulvarı, belediye iş hanı kat 3’teki teşkilat binasını, Hükümet caddesindeki binaya taşıdı. Türk Eğitim-Sen yeni yönetimi  24 Mart 2015 salı günü Adana sofrasında vereceği yemeğe üyelerini davet etti. Devamını Oku »