Pazartesi , Eylül 1 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Taşova

Kategori Arşivi: Taşova

Haber Aboneliği<

Taşova hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

MHP’DEN HAKSIZ UYGULAMAYA KINAMA

mhp-uc-hilal

M.H.P. İlçe Başkanlığı olarak Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı adaletsiz, yanlı, siyasi, haktan hukuktan uzak okul müdürleri ile ilgili puan uygulamasını kınıyorum.Bu uygulama ki  Eğitimbir sendikasına bağlı okul müdürlerine yüksel puan Türk Eğitim sendikasına bağlı üyelere ise düşük puan verip müdürlüklerini sona erdirmiştir. Adaletsizlik o kadar açık ki Taşova dan Amasya ya görevlendirilen okul müdürüne 100 tam puan verilmesi haksızlığın ne ... Devamını Oku »

ARTIK BARIŞ UÇURTMALARI UÇMALI GÖKYÜZÜNDE

images (1)

Değerli okurlar; Toplumlarda yetimler ve öksüzler çok önemli ve büyük bir kitleyi oluşturmaktadır. Bunların çoğunluğunu ise çocuklar teşkil etmektedir. Aslında savaşlarda barışın öncüleridir çocuklar, fakat  gelin görünki günümüz dünyasında malesef canevinden vuruyorlar onları ve çocukları ölmekten daha beter ediliyorlar yetim ve öksüz koyarak.. Kim bilir kaç çocuk anasız babasız kalıyor dünyada yapılan bu çirkin menfaat savaşları yüzünden.. Değerli Dostlar, yaşadığımız ... Devamını Oku »

MUZAFFER BEKTAŞ’IN MUTLU GÜNÜ

IMG-20140831-WA0023

İlçemiz Müftülüğü’nün sevilen memurlarından Muzaffer Bektaş, büyük oğlu Vedat’ın mürüvvetini gördü. 30 Ağustos 2014 Cumartesi günü  Yağmur lokantasında başlayıp, evin önünde gece 24.00′e kadar süren Büşra ve Vedat’ın düğününe çok sayıda davetli katıldı. Genç çifti kutluyor, ömür boyu mutluluklar diliyoruz.   Devamını Oku »

MUHTARLIK SEÇİMLERİ SONUÇLANDI

images

30 Mart 2014 Mahalli idareler seçimlerinde mezra statüsüne düşen ve yeniden köye dönüşen 3 köyümüzde 31 Ağustos 2014 Pazar günü muhtarlık ve ihtiyar heyeti üyeliği seçimi yapıldı. Huzur içinde tamamlanan seçimler sonunda; Yayladibi (Halamaz) köyünde 73 oy alan Yaşar Abdullah Özen muhtarlığa seçilirken, diğer aday Ali Bolat 49 oy aldı. Kozluca köyünde eski muhtar Ersan Erol 53 oyla muhtar seçilirken, ... Devamını Oku »

TAŞOVA’YA YÜKSEK OKUL AÇILIRKEN…

2260950-kus-kanadi-kalem-olsa

Selahattin YAMAN Emekli eğitimci Taşova kamuoyunun yıllardır konuştuğu, tartıştığı Taşova Meslek Yüksek Okulu yaklaşık bir ay sonra eğitime başlayacak. M.Y.O 2 bölümlü eğitime başlangıç yapacak. Posta hizmetleri bölümü 40 öğrenci, otobüs kaptanlığı bölümüne 40 öğrenci olmak üzere toplam 80 öğrenci kayıt yaptırdı. Taşova 80 üniversite öğrencisiyle tanışıp, hem hal olacaktır. Ancak gördüğüm kadarıyla ilçemiz yüksek okulu hazır değildir. Taşova kamuoyu ... Devamını Oku »

YENİ TÜRKİYE Mİ YENİDEN TÜRKİYE Mİ?

kalem_60380

YENİ TÜRKİYE Mİ YENİDEN TÜRKİYE Mİ? Ömer CELEP Türk tarihinde ağustos ayının ayrı ve özel bir önemi vardır. Ana hatlarıyla; 26 Ağustos 1071 yılında Sultan Alpaslan Malazgirt Savaşıyla Anadolu kapılarını Türklere açmış, M. Kemal de 30 Ağustos Zafer Bayramıyla Anadolu’yu işgalden temizlemiştir. Ne ilgi denmesin!.. Tanıklık ettiğimiz 26-30 Ağustos 2014 günleri ileri tarihte anılacak, değerlendirilecek ve önemli olaylar arasında sayılacak ... Devamını Oku »

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 92. YILI TÖRENLE KUTLANDI

IMG_5550

30 Ağustos  Zafer Bayramı’nın 92. Yılı, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Kaymakam Engin Uysal, Garnizon Komutanı Per.Tğm  Murat Semiz ve Belediye Başkanı Bayram Öztürk Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu  ve İstiklal Marşı  okundu. Sunumunu Uz.J.Kıd.Çvş Mitat Keskin,’in yaptığı törende günün anlam ve önemini belirten konuşmay Jandarma Üs çuvş Samet Sert  yaptı, “Birlik ve beraberliğin  ... Devamını Oku »

TAŞOVA YİBO SPOR TRANSFERLERE DEVAM EDİYOR

tasova-yibo-transferlere-devam-ediyor

Taşova Yibo Transferlere  Devam Ediyor Taşova Yibo  yeni sezonda güçlü bir kadro kurmak için transfer çalışmaları devam ediyor. Hentbol Erkekler Süper Ligi’nin yeni takımlarından Amasya Taşova YİBO, Çankaya Belediyesi Anka Spor Kulübü’nden Hakan Avvuran’ı  ve Macaristan’ın Mezokovesdi KC kulübünden Goran Dukic’i transfer etti. Taşova YİBO’nun antrenörü Sercan Şenel, yaptığı açıklamada, yeni sezona günde çift antrenman yaparak, yoğun tempoda çalışarak devam ettiklerini söyledi. Devamını Oku »

KAYMAKAMIMIZIN ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

manset_kaymakamimizin_zafer_bayrami_mesaji_2014

Kaymakam Uysal’ın 30 Ağustos Kutlama Mesajı Taşova Kaymakamı Engin Uysal, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Uysal “30 Ağustos, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. 30 Ağustos ... Devamını Oku »

KAYMAKAM UYSAL BORABOY GÖLÜ VE YAYLASINDA HALKI DİNLEDİ

yerel

Kaymakam Uysal Boraboy Gölü ve Yaylasında İncelemelerde Bulundu Taşova Kaymakamı Engin Uysal doğa harikası Boraboy gölü ve yaylasında incelemelerde bulundu. Kaymakam Uysal “Boraboy gölü hem Amasya’nın, hem ilçemizin, hem de bölgemizin doğa harikası olan bir turizm yeridir. Tabiat parkı ilan edilen Borabay Gölü, profesyonel bir şekilde ele alınmaya başlanmış olup yakın zamanda Tabiat Parkı statüsünü kazanmasına binaen her yönüyle “Gelişim ... Devamını Oku »

Kapat
Taşova Gazetesini Sosyal Medya'da Takip Edin
Beğen veya Takip Et butonuna basarak Taşova Gazetesi'ne destek verebilir ayrıca haberleri her platformda anında takip edebilirsiniz.