Cumartesi , Ekim 25 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Taşova

Kategori Arşivi: Taşova

Haber Aboneliği<

Taşova hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

ÖZTÜRK AİLESİNİN ACI GÜNÜ

vefat-kurdela-333333

Samsun ilçesi 19 Mayıs (Ballıca) ilçesinde ikamet eden Coşkun Öztürk (57) hayatını kaybetti. İlçemizde inşaat ustalığı yapan Yunus, Yakup ve Murat Öztürk’ün ağabeyi olan Coşkun Öztürk 25 Ekim 2014 Cumartesi günü öğle namazına müteakiben Ardıçönü köyü Gelemiç camiinde kılınan cenaze namazı sonrası köy kabristanlığında toprağa verildi. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Devamını Oku »

TAŞOVA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN KARDEŞ OKUL

tasova-emniyetinden-kardes-okul-projesi

    Taşova ilçe Emniyet Müdürlüğü “Kardeş Okul Projesi” kapsamında merkez Cumhuriyet İlkokulundan üç öğrenciyi giydirdi. Emniyet Müdürü İlhan Sönmez “Kardeş okul projesi kapsamında ilçemiz merkezinde bulunan Cumhuriyet İlkokulundan üç öğrencimize giyecek yardımında bulunduk. Bu proje kapsamında bizim amacımız kurumlar arasında birlik beraberlik ve iletişimi sağlamak. Personelimizden sağladığımız kaynak ile kardeş okulumuz olan Cumhuriyet ilkokulundan ihtiyaç sahibi üç öğrencimizi giydirdik. ... Devamını Oku »

BELEDİYEYE BORCU OLANLARA YENİDEN YAPILANDIRMA İMKANI

belediyeye-borcu-olanlara-yeniden-yapilandirma

    Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Torba Yasa ile belediyeye su, emlak vergisi ve çevre temizlik vergisi borcu olan vatandaşların borçlarını yeniden yapılandırması için belediyeye başvuru yapmaları gerektiğini belirtti. Yasa kapsamında yapılandırılacak olan emlak, ilan . su, çevre temizlik ve reklam gibi vergi borçlarında  3-6-9-12-18  aya kadar taksitlendirme yapılabilecek, ödemeler iki ayda bir yapılacak olup. borçlu vatandaşların  mağdur olmamaları ... Devamını Oku »

Türkoğlu Mezarı başında anıldı

1000

    Van merkez ve Erciş ilçesinde, 23 Ekim 2011′de meydana gelen depremde öğretmen eşi Emel ile birlikte hayatını kaybeden öğretmen Oktay Türkoğlu 23 Ekim 2014 günü ilçemizde mezarı başında anıldı. Aile fertleri tarafından Doğu mahallesindeki mezarı başında anılan öğretmen Türkoğlu’nun mezarına çiçekler dikilerek bakımı yapıldı. Kuran-ı kerim okunmasından sonra dualar edildi. Baba İzzet Türkoğlu yaptığı açıklamada “Acımız ilk gün ... Devamını Oku »

CUMA SABAH NAMAZI SONRASI BİRLİK KAHVALTISI

10

Taşova İlçe Müftülüğü tarafından başlatılan “Sabah Namazında Buluşalım Projesi” kapsamında, sabah namazının ardından cemaate kahvaltı ikram ediliyor. Merkez Çarşı Camiinde Cuma günleri sabaha namazını  kıldıran İlçe Müftüsü Harun Yılmaz , namaz sonrası  bir hadis açıklıyor ve dini bilgiler verip. sonrası toplu halde cemaatle birlikte kahvaltıya katılıyor.  İlçe Müftüsü Harun Yılmaz;  ”Sabahın bereketinden birlikte istifade ederek, seher vaktinde ellerimizi Allah’a açarak ... Devamını Oku »

ANADOLU LİSESİ DEĞERLER EĞİTİMİ ETKİNLİĞİ 1

manset_tal_muftu_harun_yilmaz_konusmaci

İlçemiz Anadolu Lisesi Değerler Eğitimi Kulübü 22/10/2014 Çarşamba akşamı pansiyon çok amaçlı salonunda İlçemiz Müftüsü Harun Yılmaz’ı konuşmacı olarak davet etti. İlçe Müftümüz Harun Yılmaz, Kasım ayı değeri olan “Sevgi” (İnsan sevgisi, çevre sevgisi, hayvan sevgisi ve sorumlulukları) konusunda Taşova Anadolu Lisesi pansiyonunda kız öğrencilere saat 19.00 – 20.00 arasında bir konferans verdi. Konferans öncesi Müdür Yardımcısı Şakir Yer öğrencilere ... Devamını Oku »

VERGİ BORÇLULARI İÇİN SON MÜRACAAT 1 ARALIK

maliye-bakanligi-logo

Torba yasa kapsamında 30 Nisan 2014 tarihi öncesine ait borçların yapılandırılması 1 Ekim 2014 tarihinde başladı. Yasadan yararlanmak isteyenler 1 Aralık 2014 tarihi mesai bitimine kadar borçlarını yapılandırabilecekler. İlk taksiti ise 31 Aralık 2014 tarihinde yatırmaları gerekiyor. Taksitlerin: 6 – 9 – 12 ve 18 ay olarak 2 ayda bir ödenmesi gerekiyor. Devamını Oku »

EKMEK KAPISININ KURALARI ÇEKİLDİ

IMG_6489

Amasya İşkur İl Müdürlüğü’ne baş vuran ,Taşova Belediye bünyesinde  9 ay çalışacak 70 işçinin noter huzurunda yapılan kura  çekimi sonunda   37 bayan 33’ü erkek  belediye bünyesinde çalışacak.Yanlarında çocukları ile gelen bazı anne ve babalar isimleri okunmayınca, salonu büyük üzüntüyle terk etti. Taşova Belediyesi’nin çeşitli görevlerde  9 ay çalıştırılmak üzere 70 işçi istihdam etmesini   duyurulmasının ardından  220 kişilik listenin kura çekimi ... Devamını Oku »

BU BENİM ESERİM PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

manset_bu_benim_eserim_proje_tanitim_toplntisi

Bu Benim Eserim Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı Milli Eğitim Bakanlığı ve Tübitak’ın ortaklaşa yürüttüğü 2014-2015 Bu Benim Eserim (BBE) Proje yarışması ilgili olarak bilgilendirme ve eğitim amaçlı Taşova’da sunum yapıldı. Öğretmenevi toplantı salonunda okul idarecileri ve öğretmenlerin katıldığı tanıtım toplantısında İl çalışma grubu öğretmenleri Hidayet Tereci ve Cemal Başar tarafından 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı ilköğretim (ortaokul kısmı) öğrencilerine yönelik Matematik ... Devamını Oku »

HASTANEDE GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

IMG_6407

  Birinci dereceden deprem kuşağında yer alan ilçemizin Devlet hastanesinde yapılan yangın tatbikatını hasta ve yakınları gerçek sandı. 22 Ekim 2014 günü saat 14.30′da başlayan tatbikatta  heyecanlı dakikalar yaşandı. Taşova Devlet hastanesinde ikincisi gerçekleştirilen tatbikatı Başhekimlik ve müdürlük  organize etti. Tatbikatta; Emniyet güçleri , UMKE , itfaiyenin müdahalesi   gerçeğinden farksız idi. Amasya Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma  Uzmanı  Kerim Karaboyun  ... Devamını Oku »

Kapat
Taşova Gazetesini Sosyal Medya'da Takip Edin
Beğen veya Takip Et butonuna basarak Taşova Gazetesi'ne destek verebilir ayrıca haberleri her platformda anında takip edebilirsiniz.