Buradasınız: Anasayfa / Taşova

Kategori Arşivi: Taşova

Haber Aboneliği<

Taşova hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

HATİMLE TERAVİH NAMAZI KILAN CEMAAT İFTARDA BULUŞTU

teravih 004

  İlçemizde  teravih namazı  tüm camilerimizde  huşu içerisinde kılınıyor. 8 yıldır ilçe merkezinin değişik camilerinde hatimli teravih namazı kılan cemaat  Dev Petrol tesislerinde iftar  yemeğinde bir araya geldi. Osman Gürbüz ve arkadaşları 8 yıldır  hiç ara vermeden hatimle teravih namazı kıldıklarını söylüyorlar.. Sanayii camii imam-hatibi Bayram Tuncer, “Kıldırdığım hatimli teravih namazı biraz uzun sürüyor . Hatimli teravih kılan cemaat   namazdan ... Devamını Oku »

VALİ BORABOYDA İNCELEMELERDE BULUNDU

borabay-golu-manzara-super

Vali İ. Halil Çomaktekin Boraboy Gölü Milli Parkında incelemelerde bulundu. Çomaktekin’e incelemelerinde Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu ve DSİ 73. Şube Müdürü Turgut Yorulmaz eşlik etti.   Program kapsamında Milli Parkta yapılan çalışmaları inceleyen ve yetkililerden bilgiler alan Vali Çomaktekin incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada,  Boraboy Gölünün; korunması gerekli biyolojik çeşitliliğe, endemik ve nesli ... Devamını Oku »

ALTIN SİTEDE ÇİFTE BAYRAM FIRSATI

altındağ 006

Altın Site konut satışlarında son fırsat ,Altındağ  ALG  konut projesinin son aşamasına geldi. Söz verdi.Tepe Mahallede  başlattığı dev konut  inşaatını  tamamladı. Ramazan bayramını bir fırsat gelin görün konut sahibi olun çifte bayram yapın. Altın Site;  143 metrekare, 3+1  olup, 5 odalı ,asansör sistemli,diş ısı yalıtımlı ,kalorifer –pis ve temiz su  tesisatı Alman malı  VESPO  markalı dairelerini bir günde tapu teslimi  ... Devamını Oku »

ŞEYHLİ’DE KAZAEN ÖLÜM

308778_09_13_49

İlçemize bağlı Şeyhli köyünde 5 Temmuz 2015 Pazar günü sabah hayvanlarını otlatmak için taşlık pınarı mevkiine giden Saniye Peynir (66) düşme sonucu başını taşa vurarak hayatını kaybetti. Köye 1 km uzaklıktaki mahalden gelmeyen Saniye Peynir komşularının araması sonucu bulundu. Cenaze Ankara Adli Tıp Merkezine gönderilmiş olup, olayla ilgili soruşturma sürüyor. Devamını Oku »

AK KADINLAR’IN TEHDİTİ YARGIYA TAŞINDI

11400961_10207050563570650_3621584544641597240_n

7 Haziran 2015 genel seçimlerinden bir gün sonra yani 8 Haziran günü Taşova Ak Kadınlar isimli facebook sayfasında iş-kur çalışanlarına, müdür ve müdür yardımcılarına ağır hakaretler ve tehditler yapılmıştı. Yapılan bu hakaret ve tehditler ile ilgili olarak Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Aslan Berber tarafından ilçemiz Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.   Konu ile ilgili son sözü yargı söyleyecek. Devamını Oku »

     HER CADDEDEN İŞ  MAKİNESİ  SESİ YÜKSELİYOR.

IMG_6991

    Belediyeciliğin en zor tarafı alt yapı  çalışmalarına başlamaktır. 30 Mart 2015 Mahalli idareler seçimlerinde aday adaylarının birinci söylemi alt yapı  ( Atık su ve Kanalizasyon) ve doğalgazın ilçemizde gelmesi  idi. Seçimler sonrası Belediye Başkanı Bayram Öztürk çalışmalara başladı,30 Nisan 2015 Perşembe günü  12 metre uzunluğunda doğal gaz boru yüklü  traylerler Belediye fen işleri alanına indirilmişti. Yaklaşık 50 kilometre ... Devamını Oku »

İSTANBUL UCUZLUK PAZARI YENİ İŞ YERİNE TAŞINDI

5088978

  Ucuzluk sloganıyla kapılarını Taşovalılara açan ” İstanbul Ucuzluk Pazarı “  Pazarcılar caddesi Ocak pide karşısına taşındı. İki katlı  mağazada A’dan Z’ye her çeşit ürün bulunuyor. Ev gereçlerinin satıldığı ve  fiyatların yarı yarıya olduğu İstanbu l Ucuzluk Pazarı  özel bin bir çeşit ürünleriyle hizmet veriyor. İki katlı mağazada Taşova halkın bütçesine uyacak şekilde çeşitli ürünler satılacağını açıklayan  İş yari sahibi  ... Devamını Oku »

LAM MÜHENDİSLİK UZMAN KADROSU İŞ BAŞINDA

1

Çağpar caddesinde  hizmete giren  ITS O14 yetki belgeli  LAM  Mühendislik   ev ve iş yerlerine doğal gaz tesisatı bağlamaya başladı.. Doğalgaz çalışmaları parsel bağlantılarının yapılması ile  hızlandı .İlçemizde  doğalgaz tesisat hizmetlerini tecrübesi ve deneyimi işin ehli ustaları ile sürdüren LAM Mühendislik bir daireyi bir gün gibi bir kısa sürede teslim ediyor.İşin uzmanı  ekibi ile çalışan LAM Mühendislik temsilcisi  Aydemir  Demir;” LAM ... Devamını Oku »

ÇAYDİBİ 18 TEMMUZ’DA ŞENLENİYOR

caydini-500x375

1990’lı yıllarda şenliklerin adı bile geçmezken İstanbul’da yaptığı keşkek günleri ile adından söz ettiren Çaydibi köyümüz, 17-18 Temmuz tarihlerinde Çaydibi köyünde şenlik yapacak. Bayramın 1. günü olan 17 Temmuz cuma günü köy meydanında eğlenecek olan Çaydibililer 18 Temmuz 2015 Cumartesi günü İstanbul’da faaliyet gösteren Çaydibi Derneği’nin organizasyonu ve köy muhtarlığının katkılarıyla Kırkharman yolu mezarlık önü mevkii’nde bir araya gelecekler. Şenlikte Melek ... Devamını Oku »

Belediye kurum amirlerine iftar verdi

7607082

    İlçemiz Belediyesince 3 Temmuz 2015 Cuma günü  kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve mahalle muhtarları için düzenlenen iftar programına; AK Parti Grup Başkan vekili Amasya milletvekili M. Naci Bostancı, Kaymakam Kudret Kurnaz, Garnizon Komutanı yüzbaşı Alper Soner Serin, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, kurum  müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, merkez mahalle muhtarları, belediye meclis üyeleri , basın ... Devamını Oku »