Pazar , Aralık 28 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Taşova

Kategori Arşivi: Taşova

Haber Aboneliği<

Taşova hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

KAR- KIŞ 112′YE VIZ GELECEK!

IMG_8097

  Yoğun kış şartlarında vakalara hızlı müdahale imkânı sağlayan kar paletli ambulans Taşova Devlet Hastanesi  112  ekibine dahil edildi. Taşova Devlet Hastanesi,  112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulans  ekibine  katılan Kar Paletli tam donanımlı ambulans  ile müdahale kabiliyetini yükseltti. Amasya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hastanemize gönderilen anbulans,  kış aylarında ulaşım sağlanamayan uzak noktalardan hızlı hasta naklini gerçekleştirecek. İlçemiz Devlet Hastanesi  acil ... Devamını Oku »

UĞUR CEVAHİR MÜDÜR YARDIMCILIĞI GÖREVİNE BAŞLADI

ugur_cevahir_mudur_yardimcisi

Uğur Cevahir yeni görevine başladı. İlçemiz Atatürk Ortaokulu’nda  İngilizce öğretmeni olarak görev yapmakta iken Belevi Ortaokulu’na Müdür Yardımcısı olarak atanan Uğur Cevahir, 19 Aralık 2014 tarihinde yeni görevine başladı. 1982 Taşova doğumlu olan Uğur Cevahir, 2006 yılında Anadolu Üniversitesi – İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra sırasıyla Alpaslan İÖO, Cumhuriyet İÖO, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Atatürk Ortaokulu’nda İngilizce öğretmeni ... Devamını Oku »

BELEDİYE BAŞKANI VE PERSONELİ KAN BAĞIŞI YAPTI

1

  İlçemiz Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve belediye personeli ilçemizde 25-26 Aralık günleri stant açan Kızılay’a kan bağışında bulundu. İlk kan bağışını Başkan Bayram Öztürk ve yardımcısı Kadir Aydoğan yaptı. Kan bağışı hem toplumsal, hem kişisel açıdan çok önemlidir diyen Başkan Öztürk “Temini tamamen gönüllülük esasına dayanır.  Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için ... Devamını Oku »

ÖĞRETMEN YUSUF EREN’İN BÜYÜK BAŞARISI

edebiyat-ogretmenimizden-buyuk-basari

    İlçemiz Süleyman Bursalı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi edebiyat öğretmeni Yusuf Eren, aile ve çocuk konulu İstanbul Yedi renk Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye genelinde 250 senaristin katıldığı uzun metraj senaryo yarışmasında 6. oldu. Ülkemizde tanınmış senaristlerin jüri olarak değerlendirme yaptığı yarışma 20 Ocak 2014 Cumartesi günü sonuçlandı. Yusuf Eren, 120 sayfadan oluşan “Güneşin Sonu” adlı senaryosu ile dereceye ... Devamını Oku »

TAŞOVALI , TAŞOVA’DAN BİR VEKİL MECLİSE GÖNDERMEK İSTİYOR

Mehmet Sarı

Yaklaşık 15 senedir ilçemizden bir milletvekilini meclise gönderemedik. Taşova’nın siyasi yalnızlığa itilmesi , bürokraside yalnız bırakılması , ilçemizden bürokratların çıkmaması ve çevre ilçeler sürekli gelişim halinde iken ilçemizin kısır döngüye kurban gitmesi ve hepsinden önemli Taşova’nın istihdamın az olması ile buna bağlı olarak da sürekli olarak göçün devam etmesiı ilçemizin belini büküyor. Taşova’da gözler hep belediyenin yapacağı icraatlarda olmuş, istihdamdan gelişmişliğe kadar ... Devamını Oku »

KAYMAKAM EMİN KAYMAK KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

kaymakamimiz-emin-kaymak-kan-bagisinda-bulundu

Kaymakamımız Emin Kaymak Kan Bağışında Bulundu Taşova Kaymakamı Emin Kaymak, beraberinde Cumhuriyet Savcısı Ziya Burak Gürgah, Askerlik Şubesi Başkanı Teğmen Murat Semiz ile birlikte Kızılay Kan bağışı otobüsünü ziyaret ederek kan bağışında bulundular. İnsanların sağlıklı bir yaşam için kan vermesi gerektiğini belirten Kaymakam Emin Kaymak “Kan vermek sağlıktır. Hem veren insanlar için, hem de verilen kanlardan faydalanacakları için kan hayattır. ... Devamını Oku »

BELEDİYE BAŞKANI ÖZTÜRK SERHAT TEKSTİL ÇALIŞANLARINI ZİYARET ETTİ

_MG_8145

    Belediye Başkanı Bayram Öztürk,   Başkan yardımcısı Kadir Aydoğan ile birlikte eski Tekel ambarları  binalarında 3 yıldır faaliyet gösteren SERHAT Tekstili ziyaret etti. 24 Aralık 2014 Çarşamba günü öğle sonrası Serhat Tekstili ziyaret  eden başkan Öztürk. çalışanların sorunlarını dinledi.Öztürk çalışanları tebrik ederek;”Serhat Tekstilde çalışarak ev ekonomisine katkıda bulunuyorsunuz. Çalışarak  ev ekonomisine katkınızdan dolayı annenizi.   babanızı ve eşinizi ... Devamını Oku »

ESENÇAY ORTAOKUL MÜDÜRLÜĞÜNE ORHAN KELEŞ ATANDI

hocaaaa

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yeniden ve ilk defa müdür görevlendirmeleri kapsamında yapılan mülakatta başarılı olan Orhan Keleş Esençay Ortaokulu Müdürlüğüne atandı. BİYOGRAFİSİ: 1974 Reşadiye’de doğan Keleş, ilk orta ve lise öğrenimini Reşadiye’de tamamladıktan sonra 1996 yılında 19* Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. 1996 yılında Yozgat Akdağmadeni’nde göreve başlayan Keleş, 1998 yılında Reşadiye Bozçalı kasabasında görev yaptı. Esençay kasabasında 2004-2009 ... Devamını Oku »