Buradasınız: Anasayfa / Taşova

Kategori Arşivi: Taşova

Haber Aboneliği<

Taşova hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

TAŞOVA HENTBOL ZORLANMADI

IMG_5565

Erkekler Hentbol Süper liginin 11. haftasında Taşova Hentbol Spor, Ankara Yüksek İhtisas Spor kulübünü  43 -23 gibi açık farkla mağlup etti. 28 Kasım 2015 Cumartesi günü ilçemiz Spor salonunda saat 15.00’da başlayan maça hızlı başlayan takımımız ilk yarıyı 25-9 önde kapadı. Maçın ikinci yarısında da üstün oynayan takımımız sahadan 43-23 galip ayrılarak beşinciliğe yükseldi. Geçirdiği ameliyat nedeni ile elli gündür ... Devamını Oku »

Taşova’da Kan Bağışı Kampanyası

IMG_5516

    Samsun Türk Kızılay’ı Kan Merkezi ile Taşova Türk Kızılay’ı Şube Başkanlığınca ilçede kan bağışı kampanyası düzenlendi. Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Özgür Özdemir, Merkez Çarşı Camisi önüne gelen kan bağışı otobüsünde iki gün boyunca kan bağışlarının alındığını söyledi. Kan bağışının önemini en iyi acil olarak kana ihtiyacı olan hasta yakınlarının bildiğini söyleyen Özdemir “Hayatımızda kendimiz veya başka bir yakınımız ... Devamını Oku »

 Taşova Milli Eğitim Müdürü Tümer

IMG_5512

    Taşova Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, 25-26 Kasım tarihlerinde yapılan birinci dönem TEOG sınavını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi.   Tümer, Taşova’da 12 sınav merkezinde toplam 410 öğrencinin TEOG sınavına girdiğini belirtti.   Yapılan birinci dönem yazılı sınavlarının iki gün devam ettiğini hatırlatan Tümer, “Birinci gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi derslerinden 40 dakikalık sürelerde 20’şer ... Devamını Oku »

ÇORUM TARIM FUARINDA İLÇEMİZİ TEMSİL EDİYORLAR

12297868_1522233801435712_138002720_o

26-29 Kasım 2015 tarihleri arasında Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Merkezinde açılan 4. Tarım Fuarında Ün Ticaret ilçemizi temsilen stant açtı. 400’e yakın firmanın katıldığı fuarının açılışı,  26 Kasım 2015 Perşembe günü Çorum Vali Yardımcısı Adem Saçan ve protokol tarafından gerçekleştirildi. Same ve Deutz Fahr traktörlerinin Amasya geneli ve Erbaa Bayii olan Ün Ticaretin Çorum Tarım fuarındaki standı, 26 ... Devamını Oku »

İlçemizde Bayırbucak Türkmenleri İçin Mevlit Okutuldu

12285583_711348488964846_292523499_n

    Taşova Osmanlı Ocakları teşkilatı tarafından 26 Kasım 2015 Perşembe günü  Bayırbucak Türkmenleri için mevlid-i şerif okutuldu.   Merkez Çarşı camiinde ikindi namazı öncesi okutulan mevlit sonrası Osmanlı Ocakları olarak Devletimizin ihtiyaç duyması halinde silahaltına alınmaya hazır olduklarını söyleyen İlçe Başkanı Selim Şahin; “Osmanlı ocakları olarak Bayırbucak Türkmenlerinin yanında olduğumuzu söylüyoruz. Suriye ve Rusya tarafından kardeşlerimize yapılan saldırıları şiddetle kınıyoruz. Osmanlı ... Devamını Oku »

Taşova İlkokul Yararına Kermes

IMG_5457

    Taşova Yeşilırmak İlkokulu öğretmen ve öğrenci velileri okul yararına kermes düzenledi.   Belediye binası önüne kurulan kermesin bir gün süreceğini söyleyen öğrenci velilerinden Elif Cingöz “Bizler Yeşilırmak İlkokulu öğrenci velileri olarak çocuklarımızın eğitim öğretim gördüğü okulun fiziki şartlarının daha elverişli hale gelmesi için bu kermesi düzenledik.   Her şeyi devletten beklememek gerekir bizlerde vatandaş olarak elimizden gelen katkıyı ... Devamını Oku »

Taşova’da Vefat Eden Öğretmenler İçin Mevlit Okutuldu

IMG_5442

Taşova’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde, şehit ve ebediyete intikal etmiş öğretmenler için mevlit okutuldu. 24 Kasım 2015 Salı günü Merkez çarşı camiinde Yatsı namazı öncesi okutulan mevlit sonrası konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer; “24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vefat eden tüm öğretmenlerimiz için ... Devamını Oku »

VEKİLİMİZ YOK ONDANDIR

502344742_2a01ddd506

Amasya’nın ilçeleri Taşova’dır en gerisi Sebebi de hep köyleri Vekilimiz yok ondandır. - – – – – – – – – – – – – – - Çok güzeldi hastanemiz Kim yaptırdı biz biliriz Şimdi uzman eksiğimiz Vekilimiz yok ondandır. - – – – – – – – – – – – – – - Boğaz, kulak, burun yoktur Cilt ... Devamını Oku »

ÇEVREMİZİN EN GÜZEL KÖYÜ

5103145-44

İlçemiz Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi’nin kesiştiği noktada; doğal güzellikleri ve tarım ürünlerinin zengin çeşitliliği ile avantajlı bir konumda yer alıyor. 63 köyümüzün içinde de Yeşilyurt (Sepetli oba) köyü yeni ismi ile müsemma farklı bir köyümüz. Kuzeyinde yer alan Destek çayı ve çayın üzerine Sepetli ve Yayladibi köyüne ulaşım sağlayan iki köprüsü ile çıkmaz sokak olmaktan kurtulmuş. Yeşilyurt, Destek çayı ... Devamını Oku »

24 Kasım Öğretmenler Günü Farklı Kutlandı

ÖĞRETMENLER GÜNÜ 073

    Taşovalı emekli  eğitimciler, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü  23 Kasım 2015 günü akşamı çok özel bir etkinlik ile yaşadılar. 23 Kasım akşamı emekli  öğretmenler Başkan Bayram Öztürk’ün  “Vefa Gecesi”’inde verdiği yemekte buluşurken, Türk Sanat  Müziği özel konseriyle  keyifli bir akşam yaşadılar. Kendisi de öğretmen olan  Belediye Başkanı Bayram Öztürk, “Vefa Gecesi” inde ilçede yaşayan emekli öğretmenler, görevde başında olan ... Devamını Oku »