Cumartesi , Temmuz 26 2014
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Taşova

Kategori Arşivi: Taşova

Haber Aboneliği<

Taşova hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

TÜRKİYE VE ARAP DÜNYASI

images

TÜRKİYE VE ARAP DÜNYASI Ömer CELEP Dünyada 63 İslam ülkesi olduğu biliniyor. Bunu farklı sayıda olarak ifade eden de var ama ortalama ülke sayısı bu. Bunların çoğunluğu da Arap milletinin kurduğu İslam ülkeleri. Ancak bu ülkelerin hemen tamamı Osmanlı egemenliğinde kendilerini bulmuşlardır. Fakat özellikle 19. Yy. da Avrupa’daki milliyetçilik hareketleriyle ayartılmış, Osmanlı’ya isyan ettirilmiş ve İslam coğrafyasında buldukları her petrol ... Devamını Oku »

DESTEK KÖYÜNDE MUHTAR HALK MECLİSİNİ TOPLADI

DESTEK KÖYÜ

Taşova ilçemize bağlı  Destek köyünde köy Muhtarı Mehmet Köksal  Destek halkını  köyün düğün salonuna toplayarak sorunları anlattı ve  halktan destek istedi. İlçemize bağlı  Destek köyü 30 Mart yerel seçimlerinden sonra köye dönüşmesi ile araç gereçlerin Özel idareye devrinden sonra sıkıntı ile karşılaşınca çareyi Destek köyü halk meclisini toplayarak köyün acil çözümlenmesi gereken sorunları anlattı. İş makinesinin olmayışının su arızalarında hatta mezar ... Devamını Oku »

İŞ ADAMI MEHMET SARI’dan KÖY HALKINA İFTAR YEMEĞİ

MEHMET SARI KAPAK

Hemşehrimiz hayır sever iş adamı Mehmet Sarı geleneksel hale getirdiği doğduğu köyü Uluköy halkına bu yıl  5. iftar yemeğini ikram etti. MS Şirketler gurubu Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Sarı geleneksel hale getirdiği doğduğu köy halkına bu yıl  5 . iftar yemeği verdi .Yaklaşık 1000 civarında Uluköy halkının katıldığı iftar yemeği, Vatan TV ‘den canlı olarak yayınlandı. İftar yemeğinde dualar okunurken ... Devamını Oku »

TAŞOVA GİRİŞ KAVŞAĞINA SİNYALİZASYON TAKILDI

IMG_2863

  Amasya-Erbaa D 100 karayolu ilçe  giriş kavşağında zaman zaman niteliği itibariyle farklı trafik kazalarının gerçekleşmesi ve konunun son dönemde farklı şekillerde gündeme taşınması üzerine yetkililer duruma el koydu. 2001 yılında  şehir giriş yolu ile beraber yapılan kavşağa, 2011 yılında duble yolun yapılmasına rağmen trafik sinyalizasyon lambaları takılmadı.Duyarlı halkın 300 imzalı dilekçesi  Kaymakamlığa ulaştırılmış olup, Kaymakamlık 8 Temmuz 2014 tarihinde ... Devamını Oku »

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNE ENGELLİ VATANDAŞTAN MADDİ KATKI

_MG_2938

  Yemişen mahallesi eski muhtarı Fazlı Kuru 10 Ağustos 2014  Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için sembolik bir yardımda bulundu. Engelli  vatandaşımız  Ziraat Odası yönetim kurulu  üyesi  ve Yeşilırmak Platformu sözcülüğü yapan Fazlı Kuru ,cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a  ilçemizdeki bir banka şubesinden  20 TL yardım gönderdi. Devamını Oku »

862 AİLEYE YARDIM KOLİLERİ BAYRAM ÖNÜ ULAŞTI

IMG_2875

  İlçemiz Uluköy  kasabası doğumlu  Mehmet Sarı   Ramazan bayramı  önünde  ihtiyaç sahibi ailelere verdiği  gıda yardımının 5’sini gerçekleştirdi. İş hayatını İstanbul’da sürdüren MS Şirketleri  Yönetim Kurulu  Başkanı  İşadamı Mehmet Sarı, her yıl ramazan ayında bayram öncesi   ihtiyaç sahibi fakir  fukara, garip guraba  insanlara  60-70  lira değerinde  temel gıda maddesi içeren  kolileri elleri ile teslim etti. Sarı, bir aileye bir ay ... Devamını Oku »

RAMAZANIN EN SICAK HAFTASI

_MG_2860

28 Haziran 2014 günü oldukça serin havada başladığımız Ramazan ayının en sıcak gününü yaşadık. 23 Temmuz’a kadar mevsim normalleri ortalamasında seyreyleyen hava sıcaklığı, bugün (24 Temmuz) ilçemiz girişindeki termometrede  derecede 47′yi gösterirken, Merkez Çarşı camiindeki derece gölgede 41 ‘i buldu. Ramazan ayının son pazarının kurulduğu Perşembe pazarımız, yoğun kalabalığı ile son yılların en canlı haftası oldu. Devamını Oku »

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

5

Taşova İlçemiz Kaymakamlığı ,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı şehit ve gazi yakınlarına iftar yemeği verdi. Protokol ve muhtarların hazır bulunduğu iftarda konuşan Taşova Kaymakamımız  Engin Uysal,  her yıl  düzenlenen iftar programına katılan şehit yakınları ve gazilere teşekkür etti. Kaymakamlık olarak her zaman şehit aileleri ve gazilerin yanında olduklarını belirten Taşova Kaymakamı Engin Uysal, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak  ... Devamını Oku »

GÜRSU KÖYÜ İFTARDA BULUŞTU

_MG_2777

İlçemizin İstanbul’da en aktif derneğine sahip Gürsu (Tekelize) köyü 22 Temmuz 2014 Salı günü iftar yemeğinde bir araya geldi. 1991 yılında İstanbul’da kurulan ve Taşovalı dernekler arasında  ilk kez kendine ait mülk satın alan Gürsulular Kalkınma ve Dayanışma Derneği  köyde ilk kez düzenlediği iftar yemeğine yoğun bir ilgi olduğu gözlendi.Gürsu Camii   bahçe ve alt katında  verilen yemeğe kadın ve ... Devamını Oku »

SARI İFTARINI ÖĞRETMENEVİNDE AÇTI

DSCF8449

  MS  Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı , 22 Temmuz 2014 günü Ramazan ayı  süresince Öğretmenevinde  verdiği  iftar yemeğine katılarak  orucunu açtı. Sarı, Ramazanın gelmesi ile iftar yemeği sıkıntısı çeken kimsesiz, yaşlı, dul ve yetimler için öğretmenevinde her akşam iftar yemeği verdi. Kendisinin verdiği iftar yemeğine İstanbul’dan gelerek  katılan Sarı, iftar  öncesi  yemeğe katılanlarla   ayrı ayrı yakından ilgilenerek  sağlık ... Devamını Oku »

Kapat
Taşova Gazetesini Sosyal Medya'da Takip Edin
Beğen veya Takip Et butonuna basarak Taşova Gazetesi'ne destek verebilir ayrıca haberleri her platformda anında takip edebilirsiniz.