Buradasınız: Anasayfa / Taşova

Kategori Arşivi: Taşova

Haber Aboneliği<

Taşova hakkında ki haberlerin yayımlandığı kategori.

       MHP   BAYANLAR   KOMİSYONU STANT KURARAK İKRAMLARDA BULUNDU

3

  Milliyetçi Hareket  Partisi İlçe teşkilatı  Bayanlar komisyonu Perşembe günü kurulan  Pazar yerinde  vatandaşlara bisküvi, lokum ve su ikram etti. 21 Mayıs 2015 Perşembe günü  Pazar yerine stant kuran  MHP Bayanlar komisyonunun   gün boyu Pazar alışverişine gelen  vatandaşlara  Amasya Milletvekili Adayı Mehmet Sarı tarafından hazırlattırılan 1500 adet  bisküvi, lokum ve su ikramı vatandaşlar tarafından memnuniyetle  karşılandı. 22 Mayıs  2015 Cuma ... Devamını Oku »

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU AMASYA’DA HALKA HİTAP ETTİ.

210520152110321901864

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Yavuz Selim Meydanı’ndaki mitinginde, aşkın, sadakatin şehri olarak nitelendirdiği Amasya’yı selamlayarak konuşmasına başladı. AK Parti’nin Amasya’da üçte üç yapmasını isteyen Davutoğlu, “Bize ‘Avrupa’ya almayız’ diyenlere ‘Avrupa bizim tarihimizdir’ diyecek miyiz? ‘Biz olmadan Avrupa tarihi yazılamaz’ diyecek miyiz? Şu aziz hilali Asya’ya Avrupa’ya, Afrika’ya, dünyanın dört bir yanına yayacak mıyız?” diye ... Devamını Oku »

KAYMAKAM KUDRET KURNAZ KURS AÇILIŞINA KATILDI

20150520_133858

Geçtiğimiz ay ilçemizdeki görevine başlayan Kaymakam Kudret Kurnaz, 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü Alpaslan köyünde kurs açılışı gerçekleştirerek, ilçemizin kuzey kesimindeki köy gezilerini tamamladı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Alpaslan köyünde düzenlenen kursun açılışını yapan Kaymakam Kudret Kurnaz’ın köy gezilerine; Garnizon Komutanı J. Yüzbaşı Alper Soner Serin, Müftü Harun Yılmaz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Barış Gündüz, Kaymakamlık Yazı ... Devamını Oku »

KIVRAK AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

26683

İlçemiz eski nakliyeci esnaflarından, Amasya İtimat otobüs firması şoförlerinden Murat Kıvrak’ın babası Selahattin Kıvrak, 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı ilçemiz Devlet Hastanesinde  vefat etti. Merhumun cenazesi 21 Mayıs Perşembe günü saat 10.30’da kılınan cenaze namazının ardından köy kabristanlığında toprağa verilen merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. Devamını Oku »

TOKSOY  2015 YILI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

TOKSOY 008

  Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin   yeni lokalinde değerlendirme toplantısı düzenledi. 21 Mayıs 2015 Çarşamba günü saat 20.00’de dernek lokalinde başlayan toplantıda yeni lokal  üyelere tanıtıldı. Birlik ve beraberlik vurgulandı Dernek başkanı Kazım Özdemir yaptığı konuşmada ; 2015 yılının değerlendirmesini yaparak, derneğin  faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Özdemir; “ Dernek lokalimizi yeni yerimize taşıdık. Dernek olarak Taşovanın ... Devamını Oku »

MHP’den İSTİŞARE MEYDANI

spor salonu 024

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Aslan Berber  başkanlığında  yapılan istişare toplantısına;  MHP Amasya milletvekili adayı Mehmet Sarı , İl Başkanı Kadir Kutay Samsun, ilçe yönetimi  ve partililer katıldı. Saat 19.00’da ilçe teşkilatında başlayan toplantı,  geç saatlere kadar sürdü. İlçe merkezi ve köylerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Aslan Berber, üç adet seçim bürolarının olduğunu dile getirerek; “Bayanlar için açtığımız ... Devamını Oku »

ŞAHİN AİLESİNİN ÜZÜNTÜLÜ GÜNÜ

hüseyin şahin

  Gazetemiz yazarlarından,  eski Taşova Lisesi müdürü emekli eğitimci Mehmet Şahin’in babası Hüseyin Şahin ( 84) vefat etti. Merhumun cenazesi 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü Esençay köyü camiinde kılınan cenaze namazı sonrası  köy kabristanlığında  toprağa verildi. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına  başsağlığı dileriz. Devamını Oku »

MUSTAFA  YEĞİN HAYATINI  KAYBETTİ

turan yeter 118

  Kavaloluğu köyü halkından Rıfat Yeğin’in babası , Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı personeli Turan Yeter’in dayısı  Mustafa Yeğin ( 85) vefat etti. 20 Mayıs 2015  Çarşamba günü hayatını kaybeden  Mustafa Yeğin’in cenazesi 21 Mayıs Perşembe günü Kavaloluğu köyü camiinde öğle namazı sonrası  kılınan cenaze namazının ardından, köy kabristanlığında toprağa verildi. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet , kederli ailesi ve ... Devamını Oku »

MEHMET SARI’YA KÖYLERDE BÜYÜK İLGİ

KUMLUCA-ÇAKIRSU-EENÇAY 051

7 Haziran milletvekili genel seçimleri çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdüren MHP milletvekili adayı Mehmet Sarı, doğup büyüdüğü memleketinde  yaptığı köy gezilerinde  sıcak ilgi ile karşılanıyor. Sarı; Kumluca-Çakırsu ve Esençay köylerine yaptığı ziyaretlerde duygusal anlar yaşanıyor. Köy meydanında Sarı’yı sıcak bir ,ilgi ile karşılayan muhtar ve köylüler sorunlarını dile getiriyor.  Milletvekili adayı Mehmet Sarı’ya gösterilen ilgi sıcak ve samimi bir şekilde ... Devamını Oku »

MANEVİ KONULARDA İLÇEMİZ HEP BİRİNCİ

Ptt_tr

Manevi değerlerle ilgili yapılan etkinliklerde, bu güzel vatan için en çok şehid ve gazi veren ilçemiz, Kızılay’a kan bağışı ve Türk Hava Kurumu’na deri verme konusunda birinciliği kimseye bırakmıyor. Ancak ne hikmetse devlet yatırımlarına gelince her yıl sonunculuğu da kimseye bırakmıyor. PTT (Posta Telgraf Teşkilatı) tarafından “ANNELER GÜNÜ” dolayısı ile ülke genelinde düzenlenen Mektup kampanyasında ilimizden en çok ilçemiz vatandaşları ... Devamını Oku »