TAŞOVA DEVLET HASTANESİ YENİLENİYOR

0

           TAŞOVA DEVLET HASTANESİ  YENİLENİYOR.


 


 


       Uzun yıllar Uzman  Doktor sıkıntısı yaşayan ve sağlık ocağı konumu kadar gelen Taşova Devlet Hastanesi ,bu zorlu uğraşı sonunda sıkıntıları aştı.Uyumlu bir ekip ile çalışmaları hastaneyi yeniliyor.


       Hastanemiz yapıldığı günden bu güne kadar , genel görünümü ve iç hizmet birimlerinde tadilat çalışmaları yapılamadı. Geçtiğimiz yıl hastanemizin dış cephe boyası , pencerelerin pinapen  yapılması beğeni topladı.


      13 Eylül 2012 Perşembe günü yaptığımız ziyerette  yapılan tadialt hakkında bilgi veren ,Hastane Müdürü Emrah Gün;”Hastanemizin daha modern ve daha hijyen olması, hasta ve yakınlarının daha rahat   hizmet verebilmek için  bir çalışma planı hazırladık.Bu çalışmaların bize maliyeti 250 bin liradır.”dedi.


      Hastanede yapılacak işleri açıklamaya devam Gün,Hastane içerisinde  40 normal tuvalet ,30 özürlü tuvalet  ve  5 hasta  banyosunun  yenilendiğini ifade etti.Amacımız  bu hizmetlerden  ,hasta ve yakınlarını en iyi şekilde  faydalanmasıdır.Tadilat çalışmalarının  hastanenin üçüncü katından  başladığını ,Hasta ve yakınlarının bu çalışmalardan etkilenmemesi için tüm önlemlerin  alındığını belirterek bu çalışmalar diğer katlarda da süreceğini açıkladı.


     Personel  ve hasta yakınlarının araçları için otopark çalışmalarına başlandığını,hasta yakınları için dinlenme yerleri düzenleneceğinin de   altını çizen Gün ,”Dializ binası ve lojmanların dış cephe boyasının yapılacağını ,çevre duvarları ve demirleri boyanırsa ,hastanemiz  yeni bir görünüm kazanacaktır.”dedi.


     Hastanemiz ,personeli ve yöneticisi   bir ekip halinde özveri ile çalışmanın bir ürünü olarak bu tadilat çalışmalarına başladıklarını söyleyen Gün; “.Taşovalıya en iyi sağlık hizmeti vermek istiyoruz “dedi.


     2012 Yılında  Hastanenin verdiği hizmetlerin dokümanından örnekler veren  Gün;” Hastane yatak sayısının  50 ye çıkarılması ile 2237 kişinin yattığını ,51941 hastanın acil poliklinikte tedavi aldığını  353 hastaya da cerrahi müdahale yapıldığını.Hastanemizde , Uzman Doktorlarımızın tamamlanması ile Laboratuar teknisyeni sıkıntısı çekildiğini bunu için gerekli yazışmaların yapıldığını “ açıkladı.


       Taşova Devlet Hastanesinin görtüsünün  ve  hizmet birimlerinin günümüz koşullarına uygun hala getirilmesinde ;Desteğini esirgemeyen; Milletvekillerine ,İl Başkanı Osman Faik Salman’a,İlçe Başkanı Deniz Sümer ve yönetimine  teşekkür ediyorum


      Sloganımız.”Taşova Devlet Hastanesi en iyi hastane Taşovalıya en iyi sağlık hizmeti” .  

Yorum Ekle