TAŞOVA CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN BASIN AÇIKLAMASI

0

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95.nci yılını kutluyoruz.

CUMHURİYET  NEDİR:

Cumhuriyet, köyden 10 yumurtayla yola çıkan iki çocuğunu öğretmen, doktor, subay, mühendis, milletvekili hatta Cumhurbaşkanı olabildiği yönetimin adıdır Cumhuriyet.

Sevgili gençler, Cumhuriyetimiz en basit ifadeyle bir neden sonuç ilişkisidir. Cumhuriyeti anlamak için bu nedenle sonuç ilişkisine bakmak gerekir.

1.nci Dünya savaşı sonrası Ülkemizin işgal edilmesi nedeniyle, 19 Mayıs 1919’da Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletiyle birlikte büyük fedakârlıklarla başlattığı mücadele işte bu nedenlerin toplamıdır.

29 Ekim 1923’te bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak bir sonuca kavuşmuştur. “Türk Milletinin karakterine, adetlerine en uygun olan idare Cumhuriyet idaresidir” diyerek Cumhuriyeti Türk Milletine bırakılmış en büyük mirası değer olarak görmüştür.

Cumhuriyetimizin 95.nci yılı tüm ülkede olduğu gibi Amasya’da kutlandı. Bu kutlamaları haberleştiren Doğan Haber Ajansı adına Sinan Harmancı Yavuz Selim Meydanındaki kutlama görüntülerini geçmek yerine köpeği seçen polis resminin altına Cumhuriyet coşku ile kutlandı yazısını geçerek aklı sıra Cumhuriyet kutlamalarını aşağılamak istemiştir. Daha üzüntülü olan kısmı bu görüntü haber değer görülerek aynı şekilde Hürriyet gazetesinde yayınlanmıştır.

Bizler Taşova Cumhuriyet Halk Partisi İlçe örgütü olarak bu saygısızlığa imza atan Doğan haber ajansı muhabiri Sinan Harmancı’yı ve Hürriyet gazetesini kınıyor ve protesto ediyoruz.

Bilinmelidir ki; Bedir Rahmi Eyüpoğlu’nun dediği gibi; “  Kimi yaşadıkça eskir, Kimi eskidikçe yaşar” Cumhuriyet Türk Milletinin sayesinde eskidikçe sonsuza dek yaşayacaktır.

Tüm Halkımızın Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun.

TAŞOVA CUMHURİYET HALK PARTİSİ İLÇE

        BAŞKANI ÖMER ÖZALP

 

Yorum Ekle