TAŞOVA AFRİN İÇİN YÜRÜDÜ

0

İlçemiz  Gençlik Merkezi ,Kaymakamlık, belediye ve STK örgütleri  öncülüğünde  Cuma namazı sonrası ,Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’deki terör örgütü PYD/PKK hedeflerine yönelik harekatına destek yürüyüşü düzenledi.

16 Şubat 2018 Cuma günü , Cuma namazı öncesi ilçenin tüm camilerinde yapılan mevlid-i şerif sonrası  Türk Bayrakları ellerinde   Atatürk Bulvarı  üzerinde 7 den 77 ye ; “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “En büyük asker bizim asker”,”Her Türk Asker Doğar”,sloganları  ve tekbir getirerek yürüyüş yaptılar.

Yürüyüş Atatürk anıtı önünde tamamlandı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra  Gençlik Merkezi Müdürü Sercan Şenel konuşmasında;”Afrin harekatı  Türkiye’nin uluslar arası hukuktan kaynaklanan en meşru hakkıdır. Afrin harekatını sonuna kadar desteklediğimizi ifade etmek için buradayız ”dedi.

İlçe  Kaymakamı Kudret Kurnaz , Ortadoğuda  Suriye ile bağı olmayan ülkelerin askerleri buradalar  karışıklığı  bunlar çıkarıyor.  Amaçları savaş sonrası masada olmak ve bu masadan  Türkiye’yi  dışlamak  istiyorlar.Türkiye bunun mücadelesini yapıyor ifadelerini kullandı. Türk Milleti, 7’den 77’ye herkesin Mehmetçik için tek vücut olduğunu ,anasınıfındaki öğrencinin haçlığını  Afrin’deki harekata katılan Mehmetçiğe, kermes  düzenleyerek  yapılan kurabiyeleri  orduya göndermek istediğini söyledi. Kurnaz;.”Suriye’de ve Afrin’de bulunan Mehmetçiğimize destek vermek amacıyla burada toplandık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok büyük bir devlettir. Onların  yaptıkları oyunlar tutmayacaktır.Türk ordusu ile kimse uğraşmaya kalkmasın,Kadını ve erkeği ile, genci yaşlısı fark etmeksizin askere gitmek için hazır bulunduklarını söyleyen Kurnaz;, “Herkesin Türk ordusu için yapabileceği bir şey vardır. İşte buradayız “dedi.

Öğrenciler  Mehmetçiğe yazdıkları mektupları okudular. İlçe Müftüsü Harun Yılmaz’ın dualarından sonra program sona erdi.

 

 

Yorum Ekle