TAŞDEF ÜYE DERNEKLERİYLE ADAY ADAYLARINI BULUŞTURDU

0

Kısa adı TAŞDEF olan Taşova Dernekler Federasyonu  2 Aralık 2018 Pazar günü İstanbul-Eyüp Sultan ilçesinde faaliyet gösteren Gürsulular Kalkınma ve Dayanışma Derneğinde üye dernek başkan ve yöneticilerle kahvaltı programında bir araya geldiler.
Kahvaltılı toplantıda; Taşova’ya bağlı 26 köy derneğinin üye olduğu TAŞDEF Federasyonuna, geleceğe yönelik projeler hakkında görüş ve öneriler sunuldu.

TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Servan konuşmasında “Bugüne kadar Taşova ve köylerimizin sorunları ve İstanbul’daki insanlarımızın kaynaşması, yardımlaşmada birlik ve beraberliğimizin devamı için çalışmalarımız devam etmektedir. Bugün burada bizlerle istişare için buluşmamızda katılımlarınızla birliğimiz, dirliğimiz için sevindirici bir görüntü sergilediniz, hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi arz ederek hepiniz hoş geldiniz diyorum” dedi.
TAŞDEF Genel Sekreteri  Ahmet Usta, projeler ve yapacakları etkinlikler hakkında bilgilendirme konuşması yaparak birliğimizin daim olmasını diledi.
İlçemiz Kumluca köyünden olup, Gazi Osman Paşa’da ikamet eden Adem Önder konuşmasında, Gazi Osman Paşa AK Partiden Belediye meclis üyesi aday adayı olduğunu belirterek destek istedi.

1965 yılına kadar ilçemize bağlı olup, Amasya’ya bağlanan Yuva köyü halkından Naci Köse Taşova’da inşaat sektöründe hizmete devam ettiğini  belirtti.
Kahvaltı  sonuna doğru Amasya Dernekler Federasyonu ADEF Genel Başkanı ve Eyüp Sultan CHP Belediye Başkan aday adayı  Saim Diken programın onur konuğu olarak  toplantıya katıldı.
Taşova Türkmendamı köyünden Ersoy Kahraman Ak Parti Bağcılar Belediye meclis üyeliği için aday adayı olduğunu açıklayarak destek istedi.
Daha sonra dernek başkanlarının TAŞDEF’in geleceğine yönelik projeler hakkında öneri  ve görüşlerini bildiren konuşmalar yaptılar. 

Yorum Ekle