Taraftardan İlginç Protesto

0

NE MÜMKÜN UNUTMAK SENİ

Hentbol Erkekler Süper Liginde üç sezon mücadele eden ve 2017-2018 sezonu öncesi maddi imkansızlıklardan dolayı ligden çekilen Taşova Hentbol taraftarı sosyal medyada ilginç bir protesto (40 gün mevlidi okutarak) eylemi gerçekleştirdi.

Mücadele ettiği üç sezon boyunca büyük başarılara imza atarak hentbol camiasının ilgi odağı olan takımımız yeni sezonda ligde olmamasının büyük üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Taşova Hentbol 05 taraftar grubu lideri Beytullah Duman

“Taşova Hentbol spor kulübü bir takım değil ilçemizin reklam ve onur abidesi idi.

Bizler Taşova’lı olarak her zaman takımımıza hem iç sahada hem de deplasmanlarda esnaflarımızın desteği ile manevi katkı sağlamaya çalıştık. Hafta sonları ilçemizde oynanan maçları halkımız ve taraftarlarımız büyük bir özlemle bekliyorduk. Ayrıca ilçemizdeki toplumsal barışa büyük katkı sağlamıştı.

Her gittiğimiz deplasmanlarda bizlere şu Taşova’ya helal olsun küçük bir ilçe olmanıza rağmen sizin kadar takımlarının peşinden giden çok fazla taraftar grubu göremiyoruz.

Bizler ilimiz ve ilçemizin gururu olan Taşova hentbol takımını desteklemedeki amacımız ne maddi bir kazanç ne de siyasi bir beklenti değildi.

Bizler sadece Küçük İlçenin Büyük Yürekli İnsanları olarak tek hedefimiz gururumuz olan Taşova Hentbol takımımızı en yüksekte başarılı olmasını görmekti.

Ancak bazı olumsuzluklardan dolayı bu sezon liglere katılamadık. Bizler kesinlikle bu takımın yok olmasına müsaade etmeyeceğiz. Her ortamda ve şartlarda Taşova Hentbolu tekrar tekrar gündeme getireceğiz ve unutturmayacağız diyerek  kulüp yöneticilerimizin verdikleri sözleri tekrar hatırlatarak “Bizim büyüklerimizden beklentimiz söz verildiği gibi yeni yönetim oluşturulması ve gelecek yılın plan ve çalışmalarının ivedi olarak gerçekleştirilmesidir” dedi.

Duman Taraftar grubu olarak olumlu sonuç alınıncaya kadar mücadelelerinin devam edeceğini belirtti.

Yorum Ekle