TABÜD İLK KONGRESİNİ YAPTI

0

Geçtiğimiz ay kurularak tescil edilen Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği (TABÜD) ilk olağan genel kurul toplantısını yaptı.

19 Kasım 2017 Pazar günü saat 19.00’da Saray Kafede saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan kongrede; Divan başkanlığına: Efraim Gürel, başkan yardımcılığına: Hacı Kanbolat, yazmanlığa: İhsan Köksal seçildi. Kurucu Başkan Yusuf Yücel genel kurulun açış konuşmasında, “Değerli katılımcılar, dernek çalışmalarına başladığımız 14 Ekim 2017 günü sonrası yasanın bize emrettiği yönde tüzük çalışmalarımızı tamamlayıp, ilçe ve il Dernekler müdürlüğünün 1 Kasım 2017 tarih ve 184 tasdik numarası ile gerekli yükümlülüklerimizi tamamladık. Kongremizin üyelerimize ve ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

Gündem maddelerinin icra edilmesinden sonra seçimlere geçildi.

Tek liste ile girilen seçimler sonrasında: Başkanlığa yeniden Yusuf Yücel seçilirken, başkan yardımcılığına: Faruk Korkmaz, sekreterliğe: Efraim Gürel, saymanlığa: Hacı Kanbolat, asıl üyeliğe. Yusuf Ergen seçildi.

Denetleme kurulu başkanlığına Yalçın Çelik, Başkan yardımcılığına: Niyazi Özkan, asıl üyeliğe ise Bülent Yücel seçildiler. Yönetime seçilenleri tebrik ediyor, kongrenin hayırlı olmasının diliyoruz.

Yorum Ekle