SEPETLİ KÖYÜ 3. ELMAPINARI ŞENLİĞİ YAPILDI

0

SEPETLİ KÖYÜ 3. ELMAPINARI ŞENLİĞİ YAPILDI

10-11 Temmuz 2010 Cumartesi-Pazar günlerinde Sepetli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 3. Elmapınarı Yayla Şenliği, İlçemiz Sepetli Köyü Elmapınarı Yaylası’nda yapıldı. Katılımın oldukça fazla olduğu şenlik coşkulu geçti.

Sunuculuğunu Kemal Vehbi ONAY’ın yaptığı program, Dernek Başkanı Abdullah GÜNEL’in açış konuşmasıyla başladı. Katılın fazla katılımcıların heyecanlı ve hevesli olması Dernek Başkanının jest ve mimiklerine de yansımıştı.

Derneğe büyük katkıları olan, köyümüze ve yaylamıza hizmetleri geçen üyelerine Dernek Başkanı tarafından plaketler takdim edildi. Sonrasında hatırı sayılır hediyelerin verildiği çekilişler yapıldı, Şenlik Ağası seçildi; ağalığa Sepetli Köyü‘nden İstanbul’da ikamet eden Mehmet ERİŞGEN seçildi.

Programın müzik ve eğlence bölümünde, başlangıcı mahalli sanatçımız Nazif TUTAR ve Ekibi yaptı ve sonrasında yine mahalli ses sanatçılarımız Leyla ile Nazlı muhteşem performanslarıyla gönüllerdeki yerini aldı. Sanatçılarımız tarafından dile getirilen türküler ve oyun havaları eşliğinde zaman zaman hüzünlenildi, zaman zaman oyunlar oynanıp, halaylar çekildi. Etkinliğe çevre köy ve kasabalardan yoğun katılımın olduğu gözlendi. Böylece çevre köylerdeki tanıdıklar da hasret gidermiş oldular. Yapılan sohbetlerde katılımcılar şenlikten çok memnun kaldıklarını dile getirdiler ve seneye de aynı şekilde olması temennisinde bulundular.

Bu arada Taşova Orman Köylüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin de şenliğe destek vermesi gözlerden kaçmadı.

Program halaylarla, oyunlarla ve Dernek Başkanı Abdullah GÜNEL’in katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

Sepetli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah GÜNEL

Mahalli Sanatçımız, Müzik Öğretmeni Nazif TUTAR

Taşova Orman Köylüleri SYDD Yönetimi şenliğin yanındaydı

soldan: Konuklar Ahmet TOPSAKAL, Ali ERİŞGEN, Sepetli Köyü Muhtarı Lütfi ERTEKİN,
Gelecek Yılın Şenlik Ağası Mehmet ERİŞGEN, Sepetli SYDD Başkanı Abdullah GÜNEL ve
Program Sunucusu Kemal Vehbi ONAY


Mahalli Ses Sanatçımız LEYLAPlaketlerin verilmesi…

Davul-Zurna Havaları

—–
Nazlı
Mahalli Ses Sanatçısı NAZLI

——–

Misafir katılımcılar için sac yağlısı, gözleme, ayran vb ikramı yapıldı.
——–

Şenlik Ağası seçilen Mehmet ERİŞGEN

Leyla’dan bir fasıl daha, eğlence ve kapanış.

Ahmet ÖZKAN

Yorum Ekle