SAMASDER’in ŞENLİĞİ 16 HAZİRAN’da

0

İstanbul’da faaliyet gösteren Samsun-Amasyalılar Derneği SAMASDER’in  bu yıl ilkini düzenleyeceği Yeşiltepe köyü Evliyatepesi şenliğinin hazırlıkları başladı.

16 Haziran 2018 Cumartesi (Ramazan bayramının 2. günü) gerçekleştirilecek şenlik dolayısı ile SAMASDER Başkanı Burhan Erdiner, yönetim kurulu üyeleri: Hasan Güntav, Ali Aslan,  Mustafa Yıldız, Ömer Güntav Suluova, Amasya ve ilçemizde bir dizi ziyaretlerde buluindular.

5 Nisan 2016 Perşembe günü Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok,İl Özel İdaresi Genel Sekretedi A. Faruk Aykutlu’yu ziyaret eden heyet, öğleden sonra ilçemiz Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan’ı ziyaret ettiler. TOKSOY Derneğini de ziyaret eden ekip, sitemiz editörü Ahmet Günaydın ile şenlik konusunda istişarede bulundular. SAMASDER yönetimi 6 Nisan Cuma günü Samsun Asarcık ilçesi  Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Onat’ı ziyaret ederek şenlik konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

Başkan Erginer gazetemize yaptığı açıklamada; “Değerli dostlar değerli hemşehrilerim. 2018 yılında on yıldır memleketimizde yapmayı planladığımız şenliğimizi gerçekleştirme adına ilk adımımızı attık.  Bir gurup yönetim kurulu arkadaşlarımızla Suluova Amasya Tasova’da ziyaretlerde bulunduk. Asarcık ve  Samsun’daki dost ve hemşehrilerimizle bir araya geleceğiz. Değerli hemşehrilerim SAMASDER, on yıldır İstanbul’da yaptığı şenliklerle adından her yerde söz ettirmiştir ve bu yıl bu güzellikleri hemşehrilerimizle hep beraber memleketimizde yapmak için sizlerin desteğini istiyoruz. Değerli hemşehrilerim Ramazan bayramının ikinci günü sizleri Evliyatepesi piknik alanına davet ediyoruz. SAMASDER yaparsa en güzelini yapar.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle