SABAH NAMAZINDA KAHVALTI

0

      Sabah namazı sonrası  camide yapılan kahvaltı  camiye ilgiyi arttırdı.

 

    İlçemizde her hafta Cuma günleri sabah namazından sonra yapılan sohbet ve kahvaltı, camiye ilgiyi arttırdı.

        Birlik ve beraberliğin yanı sıra camiye ilgiyi arttırması hedeflenen programda, Cuma günleri sabah namazından sonra kahvaltı ikram ediliyor. Kur’an okunmasıyla başlayan program namaz kılınması, sohbet ve kahvaltıyla devam ediyor.  Konu hakkında açıklama yapan Müftü Osman Bircan Tuğlu, “Bu uygulama bizi de mutlu etmekte. Özellikle camilerimizde küçük çocuklarımızı görmek çok güzel. Her Cuma düzenlenen bu kahvaltı programına bende katılmaktayım. Bir başarı elde edildiğini cemaatin duyarlılığı anlıyoruz.cemaatin kalabalığından görmekteyiz. Emeği geçen, görev alan cemaate ve din görevlilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.1

         Cami cemaati ise, “Namazdan sonra yapılan kahvaltıyla cemaatimiz arttı. Önceleri bir safı bile dolduramazken şimdi üç dört saf oluyor, bu da bizi mutlu ediyor. Namazımızı kılıyoruz, sohbetimizi dinleyip kahvaltımızı da yapıp evlerimize gidiyoruz. Uygulamadan çok çok memnunuz.” şeklinde konuştu.

       Merkez Camii İmam Hatibi ,Din Görevlileri Derneği Başkanı Hüseyin Aytaş  “Bu uygulamayla güzel sonuçlar elde ettik. Camiye ilgiyi ve sabah namazlarında cemaati arttırmayı başardık. Uygulama her Cuma devam edecek, bekliyoruz.” dedi.

Yorum Ekle