PROJE AÇILIŞ TOPLANTISI 15 MAYIS’TA

0

İlçemizde bir ilk olan Avrupa Birliği, Batı Balkan Ülkeleri’nde sürdürülebilir kırsal kalkınma için Kapasite Geliştirme ve Savunuculuk Hibe Programı’na yönelik başvuran kuruluş olarak Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği (TABÜD), prdje ortağı Taşova Orman Köylüleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği “Amasya İli Taşova İlçesi Orman Köylerindeki Ağaç Türlerinin ve Bal Ormanlarının Kurulmasına Yönelik Boş Alanların ve Uygun Ağaç Türlerinin Tespit Edilmesi” proje açılış toplantısı 15 Mayıs 2018 Salı günü yapılacak.

Taşova ilçe merkezi ve köylerine Bal ormanı sahalarının tespiti ve uygun ağaç türlerinin önerilerek raporlaştırılması projesi açılış toplantısı saat 10.00’da Müftülük Konferans salonunda gerçekleştirilecek.

TABÜD Başkanı Yusuf Yücel gazetemize bir beyanat verdi. “Arkadaşlarım, dostlarım , sevgili Taşovalılar. Taşova kırsalını kalkındırmak ve göçü önlemek adına bu ilk adım da birinci projemizi duyurmakla gururların en büyüğü Taşovamıza hayırlı olsun .Bizler bir oldukça fitne ve şeytan her daim yenilecektir. Taşovalı olma şuurumuzu kaybetmeden, ilçemizi inat ile kalkındırma hamlelerimiz ve projelerimiz devam edecektir. Sizlerden istirhamım 15 Mayıs 2018 Salı günü saat 10.00’da Müftülük konferans salonunda olmanızdır. Katılımınız çok önemlidir.” diyerek vatandaşları davet etti.

Yorum Ekle