OTOGARIN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

158

     Belediye tarafından yaptırılan otogarın temeli 21 Ağustos 2008 Perşembe günü muhteşem bir törenle atıldı. Saat 15.30’da başlayan törene ilimiz valisi M. Celalettin Lekesiz, İl Jandarma Alay Komutanı İhsan Sarı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Doğan Kılınç, Vali Yardımcısı İlçemiz Kaymakam Vekili Hamdullah Suphi Özgödek, daire amirleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.     Törende konuşan Belediye Başkanı Mustafa Korkmaz: ” Taşova’mızın sorunlarını biliyoruz. Mega projelerin mimarı olacağız dedik, olduk ve olmaya devam edeceğiz. Belediyelerin hedefleri belli olmalı belde halkının müşterek menfaatleri doğrultusunda hareket edilmeli ve ileriye dönük işler yapılmalıdır. Bizim için en önemli mesele; Şehir içme suyu idi. İlçemizi uzun yıllar yetecek suyu getirdik, hem de kendi cazibesiyle Artık Taşova Belediyesi su için bir kuruş masraf yapmayacak. Çok modern bir hamam yaptık, yanında yapımı devam eden park ile birlikte açılışını yapacağız” dedi. Başkan Korkmaz devamla; ” Bugün Taşovamız için tarihî bir gün, çünkü bugün Taşovamıza uzun yıllar hizmet verecek bir otogar temeli atacağız. Yeni yapacağımız bu otogar 2 katlı olup, 1. katında yazıhaneler, büfeler, polis noktası, zabıta noktası, kafeterya, mescid ve tuvaletler olacak. 2. katında ise çok amaçlı bir toplantı salonu, büyük bir restorant ve balkon kafe olacak. Bu otogar projesi tamamen bana aittir. Otogar 5412 m2’lik toplam alana, 1150 m2 oturum alanlı olarak inşa edilecek. Yürüyen merdivenli, asansörlü ve merkezi ısıtma sistemleri olacak olan garaj 2 tirilyona mâlolacak” dedi.     Törende konuşan Vali Yardımcısı ve İlçemiz Kaymakam Vekili Hamdullah Suphi Özgödek de; ” İnşallah yakın zamanda biter, otogarlar olmazsa olmazların başında geliyor Belediye Başkanımız tebrik ediyorum” dedi.     Törende konuşma yapan M. Celalattin Lekesiz ise; ” Otogarın yeri çok güzel seçilmiş, inşallah yakın zamanda da açılışını yaparız illerin ve ilçelerin bunun gibi modern otogarlara ihtiyacı olduğunu belirten Vali Lekesiz, Belediye Başkanımızı ve Belediye Meclis Üyelerini kutluyorum, otogarınız hayırlı ve uğurlu olsun”dedi.     Temel atma işleminden sonra tüm davetlilere çörek, meyve ve çeşitli içecekler ikram edildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


158 YORUMLAR

 1. Taşovama hayırlı olmasını dilerim.. Gerçekten süper bir proje.. Zaten Sayın Valimiz de bu durumu dile getirdi..
  Kürşad Bey Törenle ilgili fotoğraflar eklerseniz seviniriz.. saygılar..

 2. Mega Projeler ne demek bilmiyorsan o senin sorunun kardeşim.. Taşovaya çok güzel projeler kazandırılıyor çıkmış oraya bilgisayar delikanlılığı yapıyorsunuz.. Taktir etseniz, şaşardım.. Çekememezliğe Devam..

 3. VAY BEE BAŞKAN 4.5 YIL YATTI ŞİMDİDE İLLER BANKASINDAN ÇEKTĞİ BORÇ 2 TRİLYONLA KENDİ KEYFİNCE BİRŞEYLER YAPIYOR, SAYIN VALİ ACABA SİZ BAŞKANIN HANGİ HİZMETİNİ GÖRDÜNÜZDE TREMEL ATMA TÖRENİNE GEDLİNİZ ŞAŞIRIYORUM, MEGA BAŞKAN KORKMAZ HİÇ BİRŞEYDEN KORKMAZ

 4. onurcan kardeş bi laf var bilirmisin sen ağzı olan konuşuyor diye merak ettim de bld. bşk. diyelim seni muhasebe müdürü olarak alsın boş insan utanmadan yalan konuşan herif Allah iyiliğini versin eğer para çektiyse istediğini de ama bunu sana ispat edersem bi daha adamım diye orttalıkta gezme sakın saçını başını tara kendi başka bir iş ara.boş konuşma

 5. EEEEE sayın başkan bu kadar mega satışın artık o kadarda mega olmasada bir karşılığı olmalıydı. Bu yapılanları abartmaya gerek yok bence o kadar satmaya bende yaptırırdım bunları

 6. İlçemize modern bir otogar kazandırılması güzel bir olay, inşallah kısa sürede bitirilir. Eski otogar gelen yabancı misafirlerin için kötü bir ilkizlenim bırakıyordu. Fakat ilçemizin bir başka öncelikli ihtiyacı cadde ve sokaklarda döşeli, lakin; tüm özelliklerini yitirmiş, araçların ömür törpüsü haline gelen parke taşlarının ya bir an önce birbirine yaklaştırılıp düzenlenmesi veya asvaltla yeniden yapılması gerekir. Ayrıca bir zamanlar uygulanan bahçe duvarlarının sokaklara bakan kısmının yeniden badana veya beyaz boyayla boyanarak ilçemizi daha temiz ve güzel bir görünüme kavuşturmalıyız.

 7. YA TAŞOVA GAZETESİ OLARAK SİZ HİÇ MUHTEŞEM TÖREN GÖRMEDİNİZ GALİBA, SİZDE BELEDİYENİN YAYIN ORGANI GİBİSİNİZ YORUMLAR HARİC YAYINLADIĞINZI HABER YOK,BELEDİYEDEN KAÇ İŞÇİ ATILDI,KAÇ DÜKKAN YIKILDI, PAZAR YERİ YIKILD SATILDI YAZMADINIZ…DAĞITILAN ÇÖREK İKRAM YAZMAK HABERDE YENİ GÖRÜLDÜ YA ÇOK KOMİK

 8. bilmiyorum mega proje nedemek anlatta öğresin vatandaş. sırala bakalım nelermiş bu mega projeler. ha unutmadan mega yıkımları, mega satışlarıda anlat da öğrenelim. çantasız avukat seni.

 9. Bilmeden KONUŞMA.. Bu site ne zaman faaliyete geçti? Sen daha bunu bilmiyorsun. Atıp tutuyorsun..
  Sen eskı başkanının yalakalığını yaparken burda Taşova hakkında haberler okuyoruz.. Gelmiş buraya artistlik yapıyorsun..

 10. İl Valisinin, İl Belediye Başkanının İl Daire amirlerinin ilçede katıldığı açılış töreni muhteşemdir. Açılış töreni ilçe ile sınırlı kalmamıştır bu 1. Bize Belediyenin yayın organı gibisiniz diyemezsiniz, belediyenin yayın organı olsaydık burası Belediyenin yaptığı icraatlarla dolardı bu 2. Belediye hakkında olumsuz haber yapmıyorsak bir önceki belediye döneminde yapılan olumsuzlukları yazmadığımızdandır, çünkü burası ufak yer herkes birbirinin yüzüne bakıyor bu 3. Ahmet Söyler adı altında yorum yapan kişi K. Alper Özdemir bu da 4

 11. Kürşad abi tokat gibi cevap yapıştırmışsın Helal Olsun.. Birde bu kişi gazeteciyim diye dolanıyor.. Gaztecilik başka kişilerin adı ve soyadını kullanarak muhalefetlik mi yapmak ? Yeni öğrenmiş olduk.. Şimdi kesin bu durumu İnkar eder araştırmacı gazeteci yazar.. Pehh 🙂

 12. Ahmet Söyler, Kasım Alper Özdemir ise, Gülhanım Çakırtaşın haberine yorumlar yazan Mehmet Ali Binicide Kasım Alper Özdemir. Buda 5….
  212.156.173.226 – 212.156.173.226

 13. Tolga ve Kasım işte bahsettiğim ŞARK KURNAZLIĞI budur.ikinizde değişik isimlerle çeşitli iftiralarda bulundunuz,sırf şu anki yönetimi karalamak olsunda ne olursa olsun adına.Biriniz şairim diyor kalemi kin ve haset saçıyor diğeri yönetmenim diyor kendini kandırıyor.Bu site okuyucularının tepkisini alinca değişik sitelere yöneldiniz kininizi kusmak için.Sizler alemi kör herkesi aptal mı sanırsınız

 14. Bırakın bu ucuz siyaseti varsa eleştiriniz adam gibi yazın tartışalım ama gazeteye,siteye,ona buna çamur atarak bir yere varamazsınız.10 yıl iktidarda kaldığınız zaman aklınız nere idi acaba ?
  Çok mu güzeldi herşey ? Şimdi bir de dernekleri bu işin içerisine çekmeye çalışıyorsunuz sizler TAŞOVA SEVDALISI olamazsınız Kasım ve Tolga Bey..

 15. Taşova Gazetesi yıllar önceki ciddiyetini zaten kaybetmiştir ve ben bunu geçen sene Anayurt Gazetesindeki yazımda zaten dile getirdim. Ben kimseden korkmadan adımı yazacak kadar şerefliyim her zaman dedim, siz belediyenin yandakçılığını yapıyorsunuz ve yapmayada devam ediyorsunuz, bunun nedeni çok açık,alınan temizlik ihalesi, şunu belirtmek istiyorum belediye hakkında ne zaman olumsuz bir haberi yayınladınız,bunu belirtirmisiniz.Özgür Özdemir başkanlığında olumsuz olmayan haberlerde bile olumsuzluk arayan zihniyetteski bir yayın organından bir ilçeye ne beklenirki ?

 16. Burada söz nereye gidiyor anlamadım. Yorum kime yapılıyor yine anlamadım..Kim yapıyor kim okuyor yine anlamadım.. Eee bu kadar anlaması güç bir olayın içine bizim gibi basın içinden biri düşerse sanırım bu açmazı düze çıkarması gerekecek…Ahmet SÖYLER kim diyorlar..Bırakın o kendini açıklasın, Kürşat kim onun da ben tanımıyorum..Burası Taşova ise zannederim yorum yapanlar Taşovalıdır. Ben Mustafa Korkmazı tanımam iyidir veya değildir. O kendi saygınlığı ve de yapısıdır.. ama bu benim kurumsal bazda yorumumu etkileyemez. İsterse babamın oğlu olsun..Taşova için iyi bir başkan diyemem…

 17. HERKES YÜZ YÜZE BAKIYOR DEMİŞSİNİZ AMA SİZİN MİLLETE BAKACAK YÜZÜNÜZ YOK,HERKES BİLİYOR BELEDİYENİN ŞAKŞAKÇISI OLDUĞUNUZU,KASIM ALPER ZATEN SİZİN BU YANLIŞINI RADYODA BİLE KAÇ KEZ SÖYLEDİ,BELEDİYEDEN NEMALANACAZ DİYE İŞTEN ÇIKARILAN BARAM ÖNCESİ AÇ KALAN DÜKKANLARI YIKILAN HALKI NİYE YAZMADINIZ PEKİ ..

 18. arkadaşlar ben gurbete yaşayan biri olarak tasovamızın bu hallerini geldim busene gördüm ne diim ya içler acısı sen biyerleri yıkarak tasovamızın geçmişine zararlar vererek bişeyler yapıyorsan yapdın şeye sen ve etrafındaki yalakalarından başka sevinen olmaz sayın başkan.o hamam tasovamızın göbeğinden olmak zorundamıydı size akıl vermek hadimize değil ama?siz BİZİ üzdünüz başkan sıra sizde.

 19. Asıl şakçakçılar sizsiniz. TASOVA.GEN.TR Yayın hayatına yeni başlamiş sayılır. 3-4 ay oluyor sanırsam.. Bilmeden konuşuyorsunuz.. Bilipte Konuşun.Kasım alper cevap vermedın.. kac tane nıck kullanıyorsun ?

 20. İşte anlatmaya calıştığım bu…Şimdi Müslüm bey basın içinden biri ama Taşova dışında yaşıyor ve tıpkı diğerleri gibi dışardan Taşovayı karıştırmayı amaç edinmiş.Müslüm bey bu konu sizi zaten ilgilendirmez.Burada bir açmaz yok olsada size düşmez,kendi meselemizi kendimiz çözeriz.lütfedinde o kadar aklımız olsun..

 21. kasım zamanında baban kazansın diye otobüslere doldurulup oy kullanmaya taşovaya gelmiştik. senin bu yaptığını görünce utandım. bizim toprağımız diye babanı desteklerdim ama senin gibi bir evlat yetiştirdiği için artık ona oy falan yok.

 22. Mustafa Korkmazı tanımam diyorsun Müslüm bey ama editörü olduğun siteden de Dernek Başkanlarına hodri meydan çektiriyorsun.yada daha önceki başkanlardan kimi tanıyorsun ki kıyaslama yaparak iyi başkan diyemem diyorsun.Objektifim ayaklarını bırak sitende kimlerin reklamını yaptığını gayet iyi biliyoruz..

 23. Kasım kardeşim demek web sitelerinde ağladınız yetmedi şimdi gazete ve radyolarda ağlıyorsunuz.Aferim gayet iyi yapıyorsunuz,kafası çalışmayan dernek ve yöneticilerinide gayet güzel kullanıyorsunuz.Taşova size muhtaç gibi bir tablo çizmeyide çok seviyorsunuz.pardon belediye başkanlığı size tapuluydu galiba.

 24. can bulut, selim ve atom karınca siz bu siteyi ele geçirmiş kendiniz yazıp kendiniz oynuyorsunuz… sizin gibiler olduğu sürece Taşova gazetesi lekelenir… yorumlarınızda sataşan laf atan hatda insanlara iftira atan sizsiniz… bu haberi yorumlamak bile isanın içinden gelmiyor…

 25. selim bey bu bilgisayar ofisin bilgisayarı ip adresini bildiğim halde kendi adım dışında yorum yazmam aptallık olur ki aptal biri değil gayet başarılı ve zeki biriyim… okan da bu ip den yorum yazmıştır kendisi dayımın oğludur taşovada dır… ofisten herkez internete girebilir yorum yazabilir…

 26. herkese çamur atmayı bırakın artık… gazteyi küçük düşürüyosunuz… ama şunu çok isterdim sizinle oturup bir çay sohbetinde tartışmayı… sanıyorum hepiniz sadece asker gibi yorum yazıp saçmalamaktan başka birşey yapamazssınız… umarım fırsat bulurda bu düşüncemi kanıtlarsınız

 27. bu yorumlar sadece atom karınca, selim ve c bulut için yazılmıştır… sitenin ve gazetenin adını lekeledikleri insanları küstürdükleri için… selim beyin e-posta adresine uzun bir açıklama yaptığım halde cevap göndermedi hala taş atıldığı için buradan yorum yazarak cevap verdim… (beni karalamayı bırakın çünkü yerden göğe haksızsınız bunu e-postada da açıkladım sayın ajan SELİM)

 28. Öncelikle cevanım RockFest ismini kullanan arkadaşa
  Biz şakşakçı falan değiliz Kasım Alper ismiyle yazaten burda cevaplarını yazıyor ve bunun cevabınıda yazdım peki sen neden gercek ismini yazmıyorsun arkadaşım.
  Diğer cevap hakkım selim kullanıcı isimli arkadaşa
  komik olmayalım lütfen daha dogru dürüst bir çamur atın baride izi kalsın.

 29. Ramazan isimli site kullanıcısına
  Öncelikle teşekkür ediyorum siz babama gönül verip onun için oy kullanmaya gelmişsiniz ben ne yaptıydam taşova için yaptım ve bunuda hep doğru yollardan yaptım o kadar basın yayın organında taşovayı tanıtmaya çabaladım bu kadar basit şeylerle beni suçlamanız biraz adaletsizce olmuyormu ? ramazan bey oyunuz sizindir hür bir iradeyle istediğiniz kişiye oy verebilirsiniz ama oyu bana değil babama veriyorsunuz.

 30. Son olarak
  cevap vereceğim atom karınca isimli kullanıcıya
  Biz hiç bir yerde ağlamadık başımız hep dik
  dernek gazete ve yayın organlarında verdiğimiz mucadelenin sadece 1 i seçimlerle ilgili ve taşovada yapılanlarla ilgili gerisi tanıtım bunlardan neden bahsetmiyorsunuz. siz ne yaptınız taşova adına ?
  Son olarak Belediye elbetteki bize tapulu değil zaten öle olsaydı su an o koltukta Korkmaz oturmazdı öyle değilmi ? halkın taktiri neyse o olur bizimde amacımız onların taktirini kazanmak başka bir şey değil.

 31. Tolga Çakırtaş, Kasım Alper Özdemiri böylesine fena yakalamışken sizin mail arada kaynadı gitti. Halbuki 8-10 sayfa yazdıydım bende size cevaben. Ama madem konuyu buraya taşıdınız, tartışalım..

 32. Öncelikle, gazetenin adının lekelendiği falan yok, sakin olun. Lekelendi diyenlerin çamur at izi kalsın politikası bu. Kendileri her şekilde her zaman, belden aşağı vururken, açıkları ortaya çıkınca kızışanların sürdüğü bir leke sadece. Madem lekelendi değişik isimlerle ne demeye girip buraya yorum yazıyorlar.

 33. Sizin ofiste maşallah internet cafe gibi. Her gelen geçen sizin bilgisayarları kullanabiliyor demek. Ben şimdi buraya değişik isimlerle, ben Selimin ağabeyiyim, ben Selimin kardeşiyim, ben Selimin, dayıoğluyum diye yazsam ve sonrada çıkıp bakın biz ne kadar geniş bir aileyiz diye sallasam buna kaç kişi inanır?

 34. Mailinizde bana Mustafa Korkmazın maaşlı internet ajanı falan yazmışsınız. Benim diğer konulara yazdıklarımı okursanız benim yeri gelince, Korkmazada, Demirede, Özdemirede eleştirilerde bulunduğumu burada ne hararetli tartışmalar yaşadığımızı görür, asker yakıştırmasını bana değil, hiç bilmediğiniz bir ilçeye anneniz başkan adayı olacak diye kuru sıkı sallayan kendinize yakıştırırdınız.

 35. Ve zekanız. Yediğiniz nanenin ortaya çıkmasından sonra bu kadar öfkelenmeniz ve savunma yapmaya çalışmanız bana yarası olan gocunur lafını hatırlattı. Bu kadar güzel bir senaryo uydurmanız zekanızın bir göstergesi olsa gerek.. Mailinizde İletişim Fakültesi, zeki bir insan olduğunuzu falan yazmışsınız. İletişim Fakültesi yada ilkokul mezunu olmanız beni hiç sallamaz. Siz üstünüze alınmayın bir laf vardır: Bilgi cahilliği giderir, eşeklik baki kalır..

 36. dikkat ediyorumda c.bulut o kadar belediyeyi ve mustafa korkmazı destekliyorsunki acaba c.bulut mustafa korkmazın oğlu reşat mı diye düşünüyorum ama reşat olsa bu kadar mustafa korkmazı ve belediyeyi savunmazdı diye düşünüyorum

 37. Asıl sen saçmalamaktan başka bir şey yapmıyorsun.. Burdaki konuyu bilmeden sazan giibi atlıyorsun.. Sen bizleri boşver sen işine devam et.. Nasıl belediyeye çamur atarım, nasıl oy kazanarım diye.. Asıl Taşovadaki yayın organlarını sizin gibi muhalefet yorumcular karalıyor ve çamur atıyor.. Nedeni ise çıkar..

 38. Atom matom beni ilgilendirmez..Taşovalıysan isim yaz ki anın şanın bilinsin…Beni Taşovalıda tanır Amasyalıda tanır..Ama atom karıncayı biz sadece çocukluğumuzdan çizgi film kahramanı olaraak biliyorduk..Halbuki Taşova sınırlarına kadar girmiş bu karınca helal olsun…Ama biz Taşovaya her konuda olduğu gibi bu konuda da söz hakkını kendimizde hissediyoruz..Ve ismimizle cismimizle..Atomlarla değil..

 39. Arkadaşlar bu sitede bir şeyler oluyor ama hayırlısı kasım alper gece 03:00 de yatağında uyurken adına yazılar çıkıyor..Bu arada bana mustafa korkmaz ı soran atom, iyiki tanımıyorum bu Korkmazı diyorum çünkü…Tanısam galiba gece korkudan uyuyamazdım..Adam Freddynin kabuslarını oynatıyor Taşova da…YAKINDA TAŞOVA HAYALET KASABAYA DÖNECEK..Eğer bu da bir başarısı ise tebrikler KORKMAZ..

 40. TAŞOVAYI NE HALE GETİRDİNİZ LAN TAŞOVA TAŞOVA OLMAKTAN ÇIKTI TAŞ OLDU BEE ..EN İYİSİ BİZİM BAŞKANDI SAYIN ÖZGÜR ÖZDEMİRE SEVGİLER

 41. Arkadaşlar taşova mızın garaja, hamama ihtiyacı yoktu ama bizim başkan korkmaz hamam yaptı pazar yerini kendi evinin oraya kurdurdu taşovamıza yetecek garaj vardı YIKTI niye taşova mıza iş sahası açsaydı taşovalı gençlere ekmek kapısı olsaydı taşovanın nufusu 16 bin iken 9,300 oldu niye çünkü taşovada iş sahası yok gençler şehir dışına gidiyor bu yüzden taşova oldu kasaba arkadaşlar

 42. taşovanın sokaklarına resimini koydu ırmak suyu gitti gibisinden…arkadaşlar pasaj neden yıkıldı bunun cevabını kim verecek boştan yere pasaj yıkıldı ordaki kiracılar madur oldu yıktı kendi dükkanlarının değeri arttı çünkü bu başkan a aferin demek gerek deyilmi sizce her yeri yıktı ve sattı…..burda kasım abinin suçu yok siz ona laf sayıyorsunuz doğru söylüyor kasım abi ne gerek vardı 2 tirilyon gitti boş yere 2 tirilyon la iş sahası kurulabilirdi ama bizim başkanımız korkmaz 2 tirilyonu garaj yaptı birde yürüyen merdivenli veee asansörlüymüşşş bak sennn belediyeden böyle ilan veriliyor

 43. ewet arkadaşlar biziim belediyemiz böyle boştan yere nihat yıldrım parkını YIKTI yada yaktı diyelim bütün bunları yapan belediye başkanımız korkmaz eski başkan zamanında böyle deyildi özdemir zamanında yeni başkanımız yıktı ve sattı yaptığı hiçbirşey yokkkkkkkkkkkkk işte bgu kadar

 44. TEK KELİMEYLE O GÜZELİM TAŞOVAYI MAHVETTİN BAŞKAN.Şimdi için rahatmı die sorucam sana.rahat diyeceksin çünkü bişiler yaptığını sanıcaksın taşova için ama sana bişi sölümü başkan taşovayı mahfetmekten başka yaptığın hiç bişi yok.allah sana ve yanındakilere akıl fikir versin.ve biz taşovaın güzel insanlarına çektirdiğin acının çok daha fazlasını allah katında çekersin inş.

 45. arkadaşlar sizlere bişey sölücem şimdi perşembe günü sabahdan hatta çarşamba günü sabahdan beri ilan edildi tasovada açılış olcak die bende tasovadayım pekii sölermisiniz kaçtane tasovamın insanı geldi açılışaa_???o sandaylede oturanları sakın sanmayın hee tasovanın halkı die SN başkan mustafa korkmazın işe aldığı belediyede çalışan arkadaşlar hepsinide tanıyorum itfayecisinden tutki kaldırım taşcısına kkadarr hepsi orda oturanlardır.işde benim SN BAŞKANA anlatmak istedim bu biyerleri yıkarak geçmişimize zarar vererek bişeyler yaparsan sen ve etrafındakilerden başka sevinen olmaz.

 46. arkadaşlar bu başkan taşova yı bitirdi.. bu temel atma töreninde belediye işçileri vardı çünkü oyunuzu bana verirseniz sizi işe alacam dedi ve aldı eskileri attı tazminat ödedi hepsine ödedi ama ne ile belediyenin bütün yerlerini sattı şimdi bu mustafa garaj ı da satar hamam ı satar belli satar bi satmadığı buralar kaldı birde belediyenin kendi binası orayı da satarrrrrrrrr…bu başkan yemin mi etti acaba satacam diye

 47. barış arkadaşım doğru söylüyor belediye de o kadar işçi varki tüm yemişenli lerin hepsi orda yani hepsini aldı belediyeye böyle bir hayat olmaz ya bu nasıl başkan bilmiyorum kii sattı yedi bitirdi taşovayı şimdi de toparlamaya çalışıyo seçim yaklaştı yaa bu seçimde de kazanırsa tabiki kazanacak çünkü yemşen lileri işe sokcak yaa sonrada belediye ye birsürü adam alır diğerlerine tazminat verir EN BÜYÜK BAŞKAN ÖZGÜR ÖZDEMİR kim ne derse desinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn…..mustafa korkmaz fasa fiso ne yaptı bu zamana kadar baksana sattı

 48. Aşağıda yorum yazan Barış ve Burak aynı kişilerdir ve Polat Adem denilen yaratıkta aynı kişidir.İstanbuldan Taşovayı karıştırma sevdalıları bunlar.Tolga bu satırları sende oku; bak biz bunların karşısındayız oyunu kuralına göre oynayın kaçak güreşmeyin.Taşovalıyı enayi sanmayın diye burdayız.ŞARK KURNAZLIĞI olayını tam anlayamadınız sanırım..

 49. Müslüm Söyler sesiniz öyle uzaktan geliyor ki anlaşılmıyor.Taşova adına söz hakkını kim verdi size sitenizde reklamını yaptığın şahıslar mı öyleyse çok büyük bir yanılgı içindesin.Ben bu siteden senin ve senin gibilerin Taşovaya ne kadar zarar verdiğini anlatmaya çalışıyorum.Bu kadar seviyordunuz Taşovayı ve Taşovalıyıda bugüne kadar neden sesiniz çıkmıyordu.

 50. Müslüm ne olduğun belli zaten, Kasım Alperi gece yatağına kadar takip ettiğne göre kalemini ve beynini bu adamlara kiraya vermişsin.İstanbulda ne dedikodular üretiyorsunuz bilmiyorum ama yanlış insanların peşindesin.İstesende Korkmazı tanıyamazsın çünkü senin gibi kiralık adamlara prim vermez.

 51. arkadaşlar ya hamama ona buna
  ihtiyaç yok diosunuz ama hamam bi ilin veya ilçenin özüdür türrk halkımızın özü hamadır bi ilde veya ilçede hamam olamdan olmaz siz nekdr feat düşünüosunuz ben çok yere girrim her yerde belediye başkalarının resmi var buna bişi diyemseniz kendiniz nasıl görmek istiosanız öle görüyosunuz her kesin ağzında bi satma lafı çıkmış adam borçları ödedi belediye borçlarını o yüxden almanya gitti ödü l aldı geldi yazıklar ıolsn

 52. İsmim ve soyadım yazıyor kör müsün ? Benim yaşımı biliyor musun ? Sakın sende kasım alper olma.
  Ayrıca Tasovali nıcklı sen ıst dan ne zaman geldın.. Senın acılısa geldıgınde yalan.. atıp tutmayın.. Ip noları degıstırerek farklı nıcklerı kullanan arkadasları kutlarım.. Modem ac kapa yorum yaz.. Zor iş sizinkilerde..

 53. ya bana hanggisini merteliyeceksinia biri taşovayı sattı yedi bitirdiö özgürbey ne yaptı pekii oda dükkanlarda muacirleri bulkundurdu hiç birinden kira felan almıyodu ikiside aynı değişen bişi yok biz buraya başkan istiyoz yiyecek adam değil

 54. Terbiyesiz herif balkanlardan kovulmak gibi bir durum yoktur.Aç bak tarihe 1923 Lozan Antlaşması Yunanistan Türkiye Ek protokol.Haddini bilerek aşağılıkcahil herif.

 55. Taşovayı ve Taşova Belediyesini Mustafa Korkmaz yemedi o sadece yenilenleri ve çalınanları yerine koyuyor.Asıl yiyenler şimdi ortalıkta dürüstüm ayağına geziyor.Çaldıkları ile şantiye açıyor.Kasım en son konuşması gereken kişi sensin.Belediyeyi ve Taşovayı siz bitirdiniz..

 56. senin gibi cahiller sadece yazar kaçar. bilgisiz ve kalın kafalıdır. balkanlardan atılan mı? sen nereden atıldın soyun ne? sopun ne?
  2) kürsad ın yaptığı yoruma bayıldım. insanlar kendine yoktan cephe aldırıyor. burası önüne gelenin katıldığı bir haber portalından ziyade taşova gazetesinin sayfası küçükken hepimizin önünden geçerken merakla baktığımız ama bizi aşan yer.
  3&093; yemişen macirin hortlatılacağı belli idi. inanın bu memlekette yaşanmaz.
  4)9 bin lik ilçeyiz 9 paralık birliğimiz yok.
  5)mustafa demir,özgür özdemir,mustafa korkmaz a başarılar… ama birbirlerine saldırmadan.

 57. Taşovaya sevdalı olan değerli dostlar, yorumlarınız bizlere yakışmıyor,İstanbulda birlik beraberlik adına bütün Taşova hep beraber, derneğimizi kırduk Osman Karaaslan eski istanbul sağlık müdürümüz dernek başkanımız, istanbulda birçok konuyu görüşüyoruz,Taşovamızında sorunlarını inceliyoruz ama sayın başkan bir kez telefonlarını bile açmıyor hiçbir etkinliğe gelip katılmıyor ama Özgürhoca hala bizlerin yanında..başkanlık tavuk gibi oturmakla olmaz başkan,denepazarını yıkmanızı yani otgarı için siizi kutluyoruz ama birazdaha halka inmelisiniz

 58. Arkadaşlar, şuradan bir tıklama ile bedavadan bize Taşovamızdan haber sunmaya çalışan sitemizi siyasi emelleriniz uğruna karalamayın. tasova.gen.tr olanı yazar, olmayanı ise köşe yazarlarımız ve siz değerli okuyucularımız yazsın. Engelliyor mu engellemiyor. Bak kendilerinin karalanmasını bile burada yayınlıyor. Yapmayın vicdanlı olun. Şimdi hamam açılsa tasova.gen.tr, niye açıldı, açılmamalıydı diye haber yapmaz. Açıldığını ve açılış töreninde orda olup bitenleri yazar. İrdelemesini ise okuyucularına bırakır.

 59. Lütfen yanlış yapmayın. Siteyi rahat bırakın siz işinize bakın. Ben bu haberde ne övgü gördüm ne de karalama… Ayrıca buraya herkes özgürse görüşünü yazsın ama bu mümkünse Taşovamız için yararlı olacaksa fikirlerini belirtsinler. Sn. Mustafa Korkmaz ne yaptı, Sn. Özgür Özdemir ne yaptı?… gibi eleştiriye başlayan kişi veya kişiler bence değersiz elemandır. Yanlış yapılan nedir, ne yapılsa daha doğru olurdu.. Taşovamız için, bunları yazın. Bırakın başkan seçiminde kararı biz verelim.

 60. Aslında Sayın Mustafa Korkmazın veya Sayın Özgür Özdemirin ayaklarının altında dolaşanlar zamanla onların dolaşıp düşmelerine sebep olacaklardır. Aslında kendilerine tehlike oluşturuyorlar. Lütfen ayakaltında dolaşmaktan vazgeçiniz.
  Kim Taşovamız için bir taş koymuşsa veya koyacaksa Ona binlerce teşekkürler.

 61. Önceki yorumlarımı okusaydın gorurdun. Yaş konusunu ise o yuzden soylemedım.. Konuyu carpıtma.. Benı resat dıye sucladın bende yasımın kac oldugunu bılıyor musun dedım.. Anlamadıysan senın sorunun kardesım

 62. Tarafsız kalem, Müslüm Söyler. Zaten hep söyler Müslüm ama icraati yoktur. Magazin programlarından öğrendiği
  fısıltı gazetesi lafıyla haberler yapıp, insanların duygularıyla gelecekleriyle oynar. Tarafsız taraf Müslüm.

 63. İstanbulda yaşar, belkide Taşovalı bile değildir ama Taşovayı yiyip bitirme derdindedir. Desteklediği kesim
  buna belki bir avanta verirde cukkasını doldurur. Yaptığı haberler boşa gitmez böylece. Çıkarcı gazeteci Müslüm.

 64. Sitesinde iki ayda bir yaptığı Mustafa Demir haberleriyle meşhurdur. Niyeti Mustafa Demire gaz verip Onun
  seçimlere girmesini sağlamak ve yerli halkın oyunu böldürüp eski başkanlarını tekrar başkan yapmaktır.
  Aslında kendiside bilir Mustafa Demirin kazanamayacağını ancak işine gelmediği için sitesine bunu yazanların
  yorumlarını yayınlamaz. Şark Kurnazı Müslüm.

 65. Her gece İstanbul sokaklarının altını üstüne getirirken Taşovada yolların stabilize olması, iki güne bir
  suların kesilmesi Onun umurunda değildir. Gününü gün eder, kalemini kendi çıkarı için sallar. Umursamaz Müslüm.

 66. Kendi hakkında yazılan olumsuz yorumu bile yayınlayacak kadar dürüst olan bir gazeteye bir WEB sitesine
  çamur atmakla iş yaptığını düşünür. Eşe dosta emir vererek tasova.gen.tr yi kötüler. Ama kafası basmaz
  kendisine inanlar sadece kendi kankalarıdır. Çevresi geniş Müslüm.

 67. Git kendi sitende yaz kardeşim dürüst tarafsız haberlerini, git kendi iline, İstanbuluna seçtir kendi
  istediğin adayını, git bundan birkaç ay önce kendi sitende demediğini bırakmadığın Kasım Alperi başka
  yerlerde savun. Git, elini çek ilçemizden. Biz burada halka hizmet için bir çivi bile çakılsa onunla
  mutlu oluyoruz, biz içiyoruz buranın suyunu, biz yürüyoruz toprak yolunda, bozuk asfaltında. SANANE..

 68. Sen İstanbulunda huzur içinde yaşa Müslüm, senden kimsenin akıl istediği yok. Madem tarafsızsın yazsana
  sitende, bundan önceki belediye başkanı zamanında yıkılan dükkanlardan kaç lira kira alındığını, yazsana
  işten çıkarılan kişilerin özel şirkette çalışmayı kabul etmedikleri için çıktıklarını, yazsana savunduğun
  adayın seçilseydi şimdiki başkanın yaptığı icraatlerin aynısını yapacağını. Yazamazsın değil mi?

 69. Atom karınca denen şahsa söylüyorum Taşovaya sen ne kazandırdın…Ben çalıştığım sektörde taşovalılara yaptığım yardımla zaten kendimi ispatlamışım…Sağlık konusunda cerrahpaşa nın kapısını çalan hemşerilerime sor beni..aynı şekilde ulusal ve yerel basında verdiğimiz mücadeleyi gör..sen burdan yaptığın kuru sözlerle bizleri karalayabileceğini mi zannediyorsun..İşine bak işine…Amasya için değer ve kıymet ifade edenler her zaman baş tacıdır.

 70. Selim kardeş, ne bu öfke ya…kim kasım ı yerden yere vurup tekrar onunla hareket eden..ben burada Kasım sözünü sadece yorum yapması mümkün olmayan saat dedim…ikincisi ben taşovalıyım hemde kızgüldürren köyünden..sana kalmadı benim fikir ve zikirlerim işine bak…benim sitem ve haberlerim herkesçe malum bilnir..magazin değil gerçek haber..bunu ilerde göreceksin….şimdi gözlerin kapalı olsa da…

 71. Bak seni tanımıyormuşum. Kızgüldürenliymişsin, Taşovalıymışsın ama ben seni tanımıyorum. O vakit, Taşovada Amasyada beni herkes tanır diye sallama. Kasımın yorum yapabileceği saatler mi var, niye o saatte yorum yazamasın pille mi çalışıyor Kasım? Açık açık ortada, Garajın ihalesi konusunda kendi adıyla yazdığı yorumda, Mehmet Ali Binici adıyla yazdığı yorumda, Ahmet Söyler adıyla yazdığı yorumda, Onurcan ismiyle yazdığı yorumda çıkan IP numaraları niye hep aynı? Tesadüf değil mi? Zaten diyecek lafı olmayan kişilerin sığınadır işine bak deyimi. İşimize bakıyoruz merak etme…

 72. arkadaşlar selam benim için istanbuldan tasovayı karıştıranlar felan yazmışlarda ben sadece gördüklerimi söyledim tasovamız eski görünümünden uzakk…benim bahsettim tek buydu tasovamıza en iyi hizmeti kim verecekse geçmişimizee zarar vermeden kim gelip görevini yapacaksa saygımız sonsuzz.arkamdanda atıp tutmayın

 73. ihale alınıyorsa Taşovanın çıkarları düşünüldüğü için alınıyor. Peki bir önceki belediyede yapılan yanlışları buradan belgeleri ile açıklamamı istiyormusunuz?

 74. Yorumlarınızda Belediyeden nemalanıyorsunuz, belediyenin şakşakçılığını yapıyorsunuz derken, TUNA İnşaatın almış olduğu ihaleden dolayı Belediye hakkında olumsuz haber yapamıyorsunuz diye söylemde bulunuyorsunuz. bir hafta içinde Tuna inşaatın almış olduğu ihale parası ve yapılan harcamaları belgeleri ile burada yayınlayacağım. bizi tanıyan tanır, para için kimsenin yakalalığını yapmayız. Tuna inşaata almış olduğu ihaleden kalan aylık para 650 YTL. bu para için hiç bir şirket kılını kıpırtatmaz

 75. Taşovalı olarak Belediyeye ödediğim paraların bir önceki başkan döneminde nerelerde kullanıldığını,kimlerin kullandığını bilmek hakkımızdır diye düşünüyorum.Kürşad Bey bu belgeler varsa ve çıkarmıyorsanız sizde vebal altında kalırsınız unutmayın.Bekliyoruz..

 76. Açıklayın ki kendilerini dürüst göstermeye çalışan ve hala Belediyeden nemalanmak isteyenlerin sesi kesilsin ve tabiki onlara destek olan reklamını yapanlarda anlasınlar ellerindeki kumaşın kalitesizliğini.O zaman sesleri çıkabilecek mi acaba ?

 77. kimse parasız pulsuz iş için kendini ve şirketini riske atmaz kürşad bey dök bakalım dosyalarıda görelim demekki ortak çalışıyosunuz birileriyle…belediyenin yayın organı gibisin,z bnunu herkes biliyor

 78. Arkadaşlar ben daha önceki yönetimleride düşüerek şimdiki yönetimin cok iyi calışdığını düşünüyorum bence ne yapılıyorsa taşova için yapılıyor bu gecen 4 bucuk yılda bunu gördük ama geride kalan 10 yılda ise taşova için birşey yapılmadığını gördüm ve düşünüyorum sonuna kadar destekliyorum şimdiki başkanımızı saygılar sevgiler…. Dalında Uzman 🙂

 79. aşova Gen tr yi karaladığımı düşünen arkadaşım..Sen eğer bir site hakkında yorum yapacaksan önce o sitenin geçmişini iyi oku öğren..Taşova Gen tr yi ilk geniş kpsamlı tanıtan site www asamasyaninsesi com sitesidir..Eğer okumuyorsan burada bilgisizce kendi egolarını tatmin etmeye kalkma…Taşovaya bir çivi değil bir buğday kazandıranı bile ben haber yaparım…Öyle atıp tutmalarla vatandaş sana inanacakmı sanıyorsun…

 80. Buradan şahsi kvgaları edenlere sesleniyorum…As haber amasyanınsesi sitesini kendi kavgalarınıza alet etmeyiniz..Ve kişiler hakkında yorumu sadece kendiniz için yapınız. As haber Amasyanın sesi Site ve Gazetesi Amasyalı için bir Kültür ve Sanat Haberleri içeren yayın organıdır. Boş konuşan ve gezenlerin değil…Bu arada ypratılmaya çalışılan kurumlarada sahip çıkalım..Taşova gEN TR GİBİ

 81. bülent efendi sitemiz taşova gazetesinin resmi yayın organıdır.Belediye resmi kuruluştur,kaldıki gen.tr de yapılan 350 den fazla haberin 13 ü belediye ile ilgilidir.buda yüzde 4 e tekamül eder,arşivden rahatlıkla görebilirsin,ezbere konuşmak yorumcu ahlakınada terstir. Tarafsız yayın budur bilmiyorsan ögren,yorumunuzu onaylamak bile tarafsızlıgımızın belgesidir.Anladınmı beyefendi.

 82. vay be kardeşim sen ne diyorsun özgür özdemirin yaltakılarını taşovanın delileri biliyor.ne oldu paranız mı bitti sağa sola sarmaya başladınız.cenabı allah o yetiğiniz yetim haklarını tek tek çıkaracak merak etmeyin siz.size bu koltuk daha düşmez.özgür özdemir gibi bi adamı bile bozdunuz helal olsun size.özgür özdemirle belediye gelen kişilerin belediyeden önce yemeye ekmekleri yoktu şimdi hepsi zengin oldu.taşovalı biliyor neyin ne olduğunu ama.sakın ahmet günaydına laf demeyin çarpılırsınız.s.a allaha emanet olun

 83. ya bide kasım çıktı piyasaya kim bu kasım ya.Her kez aklını başına alsın akıllı olsun. bu kısmı iyi okuyun.özgür özdemir ve peşindekiler ADNAN UÇAŞ VE BURHAN KELEŞ SAYESİNDE ADAM OLDULAR HESAPTA BU İSİMLER SİZİ ORAYA GETİRDİ ORDANDA AŞAĞIYA ALMAYI İYİ BİLİRler UNUTMAYIN BABA OĞUL.kasım efendi sana diyorum bir daha adnan uçaş ve burhan keleş hakknıda konuşma.sevgi ve saygılar

 84. Taşova Musatafa korkmaz döneminden önce gerilemeye başlamıştı,hatta çöküş 90lı yıllarda başladı desek daha doğru olur.4 Milletvekilinin ikisi ilçemizden olduğu bir dönemde tekel kapatılıp işçiler dağıtılınca bu çöküş daha da hızlandı.Mustafa korkmazın yanlış politikaları yüzünden çevre ilçeler kalkınırken biz daha geriye gittik.hamam inşaatı ,belediye işhanının yıkılması ve otogarın yıkılması gibi hadiseler bizi daha da olumsuzluğa sevk etti.

 85. ama şimdi hamam inşaatının bitmiş hali ve otogarın biteceği halini göz önüne alırsak fen da olmadı.Taşovaya bu şok lazımdı,şimdi ayağa kalkma zamanı başkan kim olursa olsun tek yumruk olup taşovayı daha iyi yerlere getirme zamanı…

 86. selamın aleyküm.kardeşlerim bugünki yazımlarında bazı şeyler söyledim.benim dediklerime karşı yalan söylüyorsun diyenler çıkacak.kötü sözler sarf edende çıkacak.aslında bu oluşum nerden ve kim tarafından çıkarıldı bu önemli.cenabı hakkın ayeti vardır.buyurur ki sizi yöneten kişiler hakkında kötü söz söylemeyin buyurur.

 87. SEVGİLİ HEMŞERİM BU İSİMLER İLE İLGİLİ ASLA BİR YAZIM OLMADI BUNU NERENDEN ÇIKARDIN MERAK EDİYORUM.1994 TE ÖZGÜR ÖZDEMİR KENDİ BAŞKAN OLDU,ONLARIN HİÇ BİRİ ORTADA YOKTU,ÖZGÜR ÖZDEMİRE PARTİSİNDEN DEĞİL ŞAHSINDAN HERKES OY VERDİ. PEKİ ŞİMDİ NE OLDU BAHSETTİĞİN SAYIN VEKİLİMİZ 2002 SEÇİMİNDEN SONRA NEDEN HİÇ GELİP ŞÖYLE GEZMEDİ HALKIN İÇİNDE BUNU YAZARMISIN,ÖZGÜR ÖZDEMİR ERKEK GİBİ GEZİYOR TAŞOVADA SEÇİMİ KAYBETTİ 2120 OY ALDI 1000 AY ALIP TAŞOVAYI TERKETMEDİ..

 88. VE BİRDE KİM BU KASIM DİYE,YAZMANA GEREK YOK BENİ HERKES BİLİR,TANIMIYOSAN GOOGLEDA ADIMI YAZMAN SANA BENİ ÇOK İYİ ANLATACAKTIR.ÖNCELİKLE SEN KİMSİN ONU BİR SÖYLE. KİM KİMİ AŞAĞI ALIYORMUŞ,ÜLKÜCÜLÜK BİR KAÇ KİŞİNİN GÜDÜMÜNDE ASLA OLAMAZ.ÖZGÜR ÖZDEMİRİ TAŞOVALI 51 YILDIR TANIYOR SADECE 4 YILLA SINIRLI DEĞİL TANIMALARI,EĞERKİ BİRİLERİ BİRİLERİNİ AL AŞAĞI EDECEKSE BUYURSUN ETSİN,MEYDAN AÇIK

 89. Müslüm bey şimdi neden çark ediyorsun olayları bu boyuta sen ve senin siten getirdi şimdi tasova.gen.tr yi yıpratmayın gibi cümlelerle hedef şaşırtıyorsun çok mu zekisin sen yoksa bizler mi yanlış okuduk onca şeyi.Tarafsızım diyorsun ama pek inandırıcı değilsin Müslüm bey..Kendi siteni kullandırarak bu tartışmaları sen başlattın..

 90. Güya sitemden sanat ve kültür üzerine yayın yapıyorum diyorsun ama hala aday pazarlamaktasın şu saat itibarıyle bile.unutmadık sitenden kullandığın dernek başkanlarına gaz vererek Taşova Belediyesi ve mülki amirine meydan okutmanı unutmadık bunları.Güya birleştiriciyim diyorsun ama ayrımcılığı yapan sensin Müslüm Bey.
  Basınmensubuyum diyorsan kalemini asla kiraya verme dostum…

 91. Bizler burada bir platform oluşturalım istedik olayları kişiselleştirmeden ancak sen ve diğerleri Taşovalıyı Taşovalıya bırakmamaya kararlısınız ?
  İstedik ki önce sorunlarımızı teşhis edelim ardından tedavi üzerinde tartışarak doğruyu bulalım.Ama bırakmadınız siz dışardakiler hemde kendinizi bizlerden daha akıllı ve tek kurtarıcı gibi göstermeye çalışarak.

 92. Atom karınca veya diğer adıyla Aytmatov arkadaşım;bakıyorumda son zamanlarda taşovayı sadece senin gibiymiş sahiplaniyorsun.Kardeşim sen ne yapıyorsan taşova için dışarıda yaşayan bizlerde aynısını yapıyoruz.Senin 1 oy hakkın var kullanmaya bizimde 1 oyumuz var ama bizler yüzlerce km yol kat edip taşova sevgimizden dolayı gelip oyumuzu kullanıyoruz.İster A kişi olsun İster B kişi önemli değil önemli olan orlara kadar gelerek oyunu kullanabilmek.merek ediyorum bu durumda sen olsan sadece bir kaç saatliğine gidermiyidin?

 93. Bu kadar ukala birine rastlamadım desem yalan olmaz dostlarım…Amasya ile ilgili yaptığım haber ve yorumlarda tarafsız olduğumu, sadece Amasya için taraf olacağımı her zaman dile getirdim. Ancak kimliği belirsiz bir şahsın çirkin saldırıları karşısında bu kendimce beğenmedğim cümleleri kullanmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden özür diliyorum…

 94. Biz asla Amasya adına hizmet edenler için senin söylediğin o gaz verme ibaresini kullanmayız..Böyle saygısızce kelimeler ancak sizlere yakışır. Biz adımızla şanımızla burdayız yüreğin yeter ise sende buyur isminle cisminle yaz, olurmu..Bir daha sana cevap vermeyeceğimi de buradan belirtiyorum. Çünkü oruçluyum…

 95. Sen işte Taşovalıya böyle bakıyorsun …Ayıp ve de insanlık dışı bu tür kelimeleri Taşova ve halkına reva görmen senin ne kadar hemşericilik ve Taşova sevdalısı olduğunun bariz örneğidir..Bu kadar dostlar herkesin Ramazan-şerifi mübarek olsun diyor ve bu tür konulara girdiğimden hemşerilerimden özür diliyorum…

 96. müslüm bu saatte mi oruç tutuyorsun sen? mesajını yazdığın saat Tarih : 02.09.2008 22:44:24. Biz iftarı ettik hacı, sen uyuyakaldın herhalde.

 97. Allaha şükür olsun ki bu güne kadar kimse bana paranın yüzü ile iş yaptıramadı..Varsa bir babyiğit söylesin bakalım..Bu tür çamurları atanlar zannnederim o tür işlerin yolunu iyi bilirler.. Ama kusura bakma dostum benim kalemimi satın alacak bir Allahın kulu olamaz..Ben yüreğimde doğruyu bulduysam onu yazmamı kimse engelleyemez..

 98. Değerli arkadaşım Taşova ne senin ne de benimdir.böyle bir düşüncede olmadım hiç bir zaman.Taşova bizden sonra gelecek olan nesillerindir.bugün atılan adımlarım yarını etkileyeceği muhakkaktır Taşova için yanlış adımlar atılsın istemiyoruz.ve oy hesabı yaparakda Taşovalılığımızı sorgulamıyoruz.Oy hesabı yaparak geldik bugünlere zaten

 99. Müslüm Bey tarafsızlığınız meydanda iken hala tarafsızım diyerek kendini kandırabilirsin,burada sana karşı bir şey yoktu aslında Taşovayı dışardan yönlendirmeye çalışanlaraydı sözlerimiz ancak zamanla gördük ki bu konularda başı çekenlerden biri sendin hala devam etmektesin adı pekde lazım olmayan sitende hala Taşovalıyla dalga geçen röportajların varken tarafsızım diyemezsin.

 100. Müslüm bey hali hazırda sitende Birol Geginle yapılan söyleşiyi iyi oku ve anla kiminle dalga geciyorsunuz.Birol Beyin Taşovadan haberi yok habire atıp tutuyor.yazıktır eğer gercekten bu kadar fikriniz varsa yaşadığınız semtin sorunlarına yönelin Taşovayı ve Taşovalıyı rahat bırakın.
  Ucuz siyasete ve çözümsüzlüğe yokuz.Taşova sevdalısı iseniz lütfen rahat bırakın Taşovayı…

 101. Yaptıklarını örtmek için yumuşama veya yazmama gibi kararlar alarak ve sömürü yaparak (oruç) hala şark kurnazlığı peşindesin ya pes artık Müslüm.Hemşehrilerine özür borçlusun ama bu konuda değil Taşovalıyı dışardan yönlendirmeye çalıştığın için özür borçlusun

 102. Arkadaşlar öncelikle buradan biraz Ramazan Hoşgörüsü bekliyorum desem…Nedir bu tartışma böyle ya Taşova neden ileri gitmiyor işte ortada..Bir tarafta Taşov^yı haber yapıp hizmet etme yolunda olanlar diğer tarafta kuru muhabbet tellalları..Amasya için, Taşova için bu Atom Karınca denen şahsın ufak hizmetini görebilirmiyiz acaba…Ama karalamakta üzerine yok hizmet edenleri..

 103. Sevgili Arkadaşım çok güzel yazmışsın Taşova hepimizin diye.ancak yorumlarında değil (Çünkü bu zamana kadar hiç bir konuda yorumuna rastlayamadım.sadece belediye ilgili haberlerde yorum ve eleştiri yapan arkadaşların karşısında belediyenin basın ve halkla sözcüsü gibi savunma moduna geçerek çoğunlukla saygı kurallarının dışında cevaplarınıza şahit olduk.)Neyse geçelim konumuza

 104. Taşova hepimizin diyoruz ama bakıyorumda belediyenin faaliyetleri konusunda eleştiri veya yorumda bulunan kişilere ve özellikle muhacir kesimine karşı kılıcnızı kınınızda çıkartmış Donkişot un yel değirmenine saldırması misali amansızca saldırı yapıyorsunuz.Bu saldırırıda zaman zaman hakaret ve dalga geçme derecesine kadar varmaktadır.Unutmayın altın çamura düşse bile değerinden bir şey kaybetmez.Sizin cephe aldıığınız kişilere en güzel değeri halk vermektedir.

 105. Her zaman söylediğiniz bir kelime var şark kurnazlığı .Bunuda herkese yakıştırma yapıyorsunuz aslında asıl şark kurnazı sizsiniz.Sinsice muhacirlere karşı karalama kampanyası yapıyorsunuz.İnsanlar yaşadığı yeri,kullandığı oyları,ödediği vergileri,sorgulaması en büyük hakkıdır.ayrıca sorarım size altı üstü 3-4 köyden oluşan muhacir vatandaşlarımızdan nedir bu korkunuz.yada taşova hepimizin diyorsunuz ya neden muhacirleri karşınıza alıryorsunz..

 106. Unutmayın son seçimde Özgür Özdemire verilmeyen bir kaç aileye ait muhacir oylarının yön değiştirmsi sonrası Mustafa Korkmaz başkan seçildi.İsterseniz o aileleri tek tek sayabilriz buradan…

  A.K.-4
  Bakın yakın zamanda bir kahvehaneye sünnete,nişana ,düğüne nereye giderseniz gidin tüm etnik halkların birbirleri ile kaynaştığını göreceksiniz.İşte size bir örnek alın başınızı bir izmir buca seyehati yapın bakalım ne göreceksiniz.O görüntüler siz ve sizin gibi ayrımcı zihniyetindeki kişilere en güzel cevap olacağı kanısındayım.Hiç kimsenin haddine değildir bu halkı biribirinden ayırmak.

 107. Arkadaşım sonuç olarak toplumca paylaşımda olan bu gibi ortamlarda yazdıklarımıza dikkat etmek etmemiz gerekmektedir.Toplumu kutuplara ayırmanın hiç kimseye faydası olmayacaktır..Belediye yönetiminde yada belediye ye çok yakın olduğuna inandığım arkadaşım herkese eşit şekilde yaklaşmak zorundasınız.Anlayana sivrisinek saz Anlamayana Davul Zurna Az.bilmem anlatabildimmi. Kalin sağlıcakla…

 108. Amasya sitesi ile Taşovayı tanıtma ve eksikliklerini gün yüzüne çıkarmaya çalışan müslüm kardeşimize bu kadar sataşma olsa olsa çekememezlikten başka bir şey olamaz. Atom adı gibi parçalara ayrılsa da bu böyle devam edecek. Sen yoluna devam et müslüm kardeş, elma veren ağaç taşlanırmış senin hizmetin ve gidişin ortada kıskananlar çatlasın…

 109. Var mı böyle kaliteli bir habercilik ve kültür hizmeti veren site söyleyin bakalım.. Ben gümüşhaciköylüyüm, ama g.haciköy e fazla yer vermese bile hani deerler ya yiğidi öldür ama hakkını ver..Varsın Taşovalı olsun müslüm söyler. O yaptıklarıyla Amasyada hizmet erbabımının içinde yer alacaklar listesindedir..

 110. Atom Karınca bu ilçede yaşayarak, bu ilçeye en büyük hizmeti ediyor zaten sayın Bozkurt. sizler gibi başka illerde yaşayıp, doldurma haberlerle Taşovayı değişik şekillerde düşünmüyor en azından. Biz başka illerde yaşayan kişilerin yalan yanlış haberlerle ilçemizi tanıtmasını istemiyoruz. Sayın Söyler sitesinde belediyenin çalışmalarını haber yapmış ama gelin görünkü haberin resminde Taşova Kasabamız yazıyor. Bu ayıp değilde nedir? Böyle haber böyle tanıtım yapacaksa YAPMASIN. Burada yaşayıp görmekle, İstanbulda Ankarada yaşayıp yaşananları Taşovada yaşamayanlardan duymak farklı şeyler.

 111. öyle bir konuşuyorsun ki seni goren ozgürün adamı değil tarafsiz sancak.. önceki yorumlarını okuyup gordük.. simdi burda objektif gibi olmaya calısıyorsun.. Ya olduğun gibi görün,ya da göründüğün gibi ol.. sağlıcakla kal..

 112. Evet sayın Taşova lı dostum..bu haberde kasıt yok taraf var o taraf da Taşovalılık tarafı…Kasaba ve ilçe nüfuslarına ve sanayisine bak öyle konuş..benim gönlümde yatan Taşovayı gerçek bir ilçe görmek ..Kasaba görünüşünde değil..Ucuz polemiklere de sokma bizi.. Bizler neyin ne olduğunu senden iyi biliriz merak etme…

 113. Kendi tarafsızlığın ortada iken beni sorgulaman hiç de etik değil .Belediyenin basın sözcüsü değilim ama bu satırlarda Taşova için hizmet eden bir insanada hakarete göz yumamazdım.Yorumlarımı tekrar gözden geçirsen daha iyi olacak.saygı duyulması gereken yerleride ben bilirim zaten.

 114. Yakında yerel seçimler yapılacak, bizde onun bunun adamı değil Taşova için çalışacakların adamı var..Siz yıllarca Taşovaya hizmet etmiş olan başkanınızı bile özgürün adamı diye lanse ederseniz olmaz olsun sizin gibi Taşovalı…Özgür Özdemir Nihat Yıldırımdan sonra Taşovaya gelmiş en başarılı başkan idi…Bunu buradan belirtmek taraf ise evet ben tarafım..Ama Taşovadan yana..

 115. Amansızca saldırana karşı amansızca savunacaksın kendini.kimseyle dalga gecmeden yazmaya calıştım fakat Taşovalıyla dalga gecilmesinede karşı durdum.Özelliklede dışardan yol göstermeye calışanlara.Bakın Birol Gegin diye bir dernek yöneticisi aylardır Müslüm Beyin sitesinden Taşovalıyla dalga gecmeye çalıştı kendi aklınca.
  Okuyun araştırın ve öyle yargılayın Leader1975.

 116. Ayrımcılık konusunda yazarken dahi ayrımcılık yapan sensin.Son seçimde Mustafa Korkmaza oy veren muhacirleri bile deşifre edecek kadar ayrımcılığı desteklemektesin.Bir muhacir Korkmaza py veremez mi ? Özgür Özdemire mi tapulu muhacir oyları.Dışarda yaşarken Taşova seçmeninin tercihini bile eleştirmekle ayrımcılığın alasını yapmaktasın.Haddini bilecek olanlar ise zaten belli

 117. Bu yazıları sipariş üzerine Müslüm yada Kasım mı yazdırıyor size.Bu hırsınız nedendir ? Alıp veremediğiniz bir Belediye geldi gidiyor.Nasıl bir göbek bağıdır ki Müslümden tutun Birol Gegine kadar alıp veremediğiniz ne kaldı belediyeyle.Nasıl bir hesap içerisindesinizki İzmirden,İstanbuldan Taşovayı karıştırma planları yapabiliyorsunuz ?

 118. Bu konuya 36 değişik isimle toplam 123 mesaj yazılmış.Bu mesajları tasnif ettim, 17 kişi belediye ve tasova.gen.tr hakkında olumlu şeyler yazmış. Olumlu şeyler yazanların 15 tanesi Taşova içinde yaşıyor, 2 kişi başka ilde yaşıyor. Olumsuz fikir belirten kişi sayısıda 17 ve 15 tane olumsuz fikir belirten kişi başka ilde, 2 tanesi Taşovada yaşıyor.

 119. Olumsuz yorum yazan ve dışarıda yaşayan kişilerin hemen hepsi Kasım Alper Özdemirin değişik isimlerle
  buraya yorum yazmasının ortaya çıkmasından sonra geldiler ve Müslüm Söyleri tanıyorlar. Yani Müslüm Beyin haberleri ile Taşovaya bakıyorlar. Asamasyaninsesi.com sitesinden burada olan biteni öğreniyorlar. İçeride yaşayanlar ve olayları çıplak
  gözle görenler Taşova Belediyesinin şu anki çalışmalarından memnun. Ama dışarıdan ve çoğunlukla asamasyaninsesi.com dan
  Taşovayı takip edenler çalışmalardan memnun değil.

 120. Şimdi eğri oturup, doğru konuşalım, zamanında asamasyaninsesi.com sitesinde eski başkan Özgür Özdemirin açık şekilde reklamının yapıldığın bilmeyen yok. Sonuç olarak dışarıda yaşayan hemşehrilerimize ilçemizin kötü durumda olduğunun, iyi yönetilmediğinin bilinçli olarak çarptırılarak yazılması toplumu yönlendirme çabası içinde olanların kendi çıkarları için Taşovalıya yön gösterme hareketi içinde olduklarının göstergesidir. İlçemizde yaşayanların belediyenin faaliyetlerinden memnun olması, ilçe dışında yaşayanların memnun olmaması bunun en açık ispatıdır.

 121. Ne demiştik efendim… Bu site şu anki belediyenin yayın organı, hemde taraflı…Bizim söyleceklerimiz ve istediğimiz bu yöndeydi ve bu tespitimizde yanılmamışız..Bizim farkımız Taşovalı olmak …Ve gerçekçi olmak…Yalan ve dolan değil…İcraat ortadaysa nüfuz nerede bay atom karınca…

 122. Neyin ne olduğunu benden iyi bildiğini düşünürsün sen sadece Müslüm kardeşim. Sen sadece işine geldiği gibi sallarsın, açıkca belirtmişsin zaten ben Özgür Özdemir gibisini görmedim diye. Bende Taşovada yaşayan birisi olarak Özgür Özdemirin radikal bir hizmetini görmedim onca sene. Övündüğünüz şeyler olmazsa olmazlar zaten, asfaltmış, asma köprüymüş, parkmış. Bunları yapmayıpta ne yapacaktı sizin başkanınız bana söyleyebilir misin?

 123. Benim gözümde şu an adı geçen kişilerin tümü ilçe için yetersiz. Diğer adaylar ile kıyasladığımda Korkmaz adı biraz daha ağır basıyor hepsi bu. Bende zamanında çok yazdım, garaj bu kadar acil olmamalıydı diye ama benim sözümü dinleyen olmadı. Yapılmaya başlandı bizde sustuk. Hayırlı olsun dedik. Ama sen bunu yapamıyorsun, atom karınca isimli kişinin yazdığı gibi Taşovalıyı saf görüyorsun aday pazarlıyorsun aklınca. Benim derdimi kederimi İstanbulda yaşayarak buradan gelen haberlerle bilemezsin.

 124. İlçenin ve esnafın can damarı Tekeldi diyor herkes, Özgür Özdemir başkan olsa Tekelin kapatılmasını engelleyebilecek miyid? Keza cezaevi az yada çok ilçeye maddi yönden katkısı vardı ve Özgür Özdemir zamanında kapatıldı. Niye engelleyemedi sayın Özdemir. Sanayiden, nüfustan dem vurmuşsun, Sanayisi pahalıysa ustaları iş bilmiyorsa Özgür Özdemir fiyat kırdırıp ustalık mı öğretecekti, nüfusun şişirme olduğunu, adrese dayalı sayımla bugünkü rakamların gerçek rakamlar olduğunu göremiyorsun. Yada Özdemir başkan olsaydı nüfusu arttırmak için çocuk yapmaya mı teşvik edecekti aileleri.

 125. Sen belki bu sistemde Taşova için oy kullanamayacaksın. O yüzden artık elini çek ilçeden. Kendi yaşadığın ilçe için birşeyler yapmakla uğraş. Ama yapamazsın değil mi, çünkü İstanbulda seni takan olmaz. Sallamaz kimse seni. Sen sadece kandırabildiğin Taşova halkına diş geçirebilirsin değil mi? Kültür ve sanat içerikli diyipte kendi ideolojini düşüncelerini millete aşılamaya çalışma sitende. Sadece sus ve izle, müdahale etme…

 126. Defalarca yazdık tarafsın Müslüm Efendi diye,ne oldu şimdi tarafım ama Taşovadan yana Özgür Özdemir tarafıyım.yersen diyorsun yani.Yemezler artık Müslüm Efendi yemezler.Taşova üzerinden siyaseti bırak artık,Kasaba zihniyeti sana ve tarafına yakışır.Kendi sitenden kendi memleketini küçük düşüren biri Taşovalı olabilir mi ?

 127. Taşova ve Taşovalıya asıl kan kaybettiren sen ve senin gibiler,tarafsızım derken en büyük taraf olanlardır.Şimdide seçimler yaklaştı ile Taşovalıyı mı tehdit ediyorsunuz ? Açık olmakta her zaman fayda var Müslüm Bey,tarafınıza kılıf uydurmadan açıkca söyleyin,söyleyinde herkes sizi ve dernekçileri tanısın..

 128. Şimdi, gözden kaçırdım sanma sitende ilk gün İşte Görmek istediğimiz Taşova Belediyesi yazılı resmi ertesi gün kimin aklıyla KASABAMIZ olarak değiştirdin ? Herkesi kör, alemi aptal mı sanıyorsunuz siz ? Müslüm Efendi bırak bu oyunları ipliğin pazarda artık.

 129. bu siteye hala daha belediyenin yayın organı ve taraflı diyorsan o senin kuyruk acındandır belediye yayıncılığı yapsaydım geçmiş dönem belediye başkanlığında yenen herzeleleri yorum olarak atan site okuyucularının yorumlarını burada yayınlardım sen kendini sakın olaki Taşovalı olarak görme Taşovalı olsaydın Taşova için bir çivi çakan kim varsa karşısına geçip köstek olmazdın yorum yapmaktan haberin yok birilerini karala olsun bu iş mantığı ile yorum yapıyorsunuz habere yorum yapacaksanız şöyle olmalıydı bu böyle olsa daha iyi olurdu gibi yorumlar yapar, birilerinin tetikçiliğini yapmazdınız.

 130. Gün gelir söylediklerim ve haberlerim ne kadar gerçek göreceksiniz..Taşova için büyük bir Festival Alanının Taşova ve Köylerine neler kazandıracağı, sanayinin gelişimine katkı yapacak haberlerin ilerde meyvesini vereceğini..Ve bunlar gerçekleşmeye başlayınca o günkü duruşunuzu da göreceğiz arkadaşlar…Ama benim tek isteğim Taşovanın gelişmesi..Boş adamlarla bu kadar uğraştığım yeter sanırım…Her şey taşova için eyvallah…

 131. Gelmişler buraya yok şöyle yok böyle diyorlar..
  en basta olarak tasova.net taraflı iken neden ondan bahsetmiyorsunuz ? tasova.gen.tr ye taraflı diyenler ? tasova.net e yazdığımız yorumlar bile onaylanmıyor.. ama siz burda özgürce yorum yapıyorsunuz ve hala ağlıyorsunuz.. Müslüm soyler kardesim seni de biliyoruz.. oraya yok tasovayı soyle gormek istiyoruz deme Sen nasıl gormek istiyorsan oyle gorüyorsun zaten.. Tarafsızım diye dolanıyorsun ama özdemiri desteklediğin her cümlende belli.. Bir de çıkmıs oraya sizin gibi TASOVAlı olmaz olsun diyor.. Hadi ordan Kimsin Sen..

 132. Arkadaşım Müsli Söyler,Birol Gegin ve K.Alperin yönlendirmesi ile yazı yazacak kadar küçülmedim.Şükürler olsun düşünecek yorumlayacak bir beynim,bunlarıda yazacak bir elim var.Bu arkadaşları K.Alper hariç tanımam hatta bir selam vermişliğim bile yoktur.Ama tanımak isterdim benim hayatım sadece taşova üzerine kurulu değildir.Taşova tutkumuzdur. Ancak bu taşova ile ilgili her siteyi takip etmemi gerektirmediği gibi herkesin görüşünü analiz etmemi gerektirmez.

 133. ..Ayrımcılık konusunda ise bakın en son seçimde muhacirlerden bile oy alırken şimdi neden onları karşı tutum alınıyor durumunu ifade etmek istemiştim.Muhacirlere yaklaşımınız belediyenin çalışan sayısına bakıldığında ve sizlerin o şahaser cevaplarınızda belli olmaktadır. Bu tip konularda insan yazıyı nasıl anlamak isterse o şekilde okur ve istediği gibi yorum çıkartır kendine.

 134. Atom Karınca Arkadaşım bu belediye konuları dahil olmak üzere hiç bir konuda siznle daha fazla sizinle diyaloğa girmek istemiyorum ve bunlar size yazdığım son paragraflardır.Benim için belediye yönetiminde şahsın önemi yoktur.Önemli olan yaptığı icraatlardır.Bu icraatlari herkes kendi düşüncesine göre yorumlayabilir.Sizin gibi yönetimde olan kişiler elaştiri ve yorumlara açık olmak zorundadırlar. siz en güzel cevabı yaptığınız iccraatlarla vermelisiniz.

 135. Geçen yazma vermiş olduğunuz cevap sıralamalarında görgü kurallarının dışına çıkıp insanlara belden altı itham etmenizden dolayı editörümüz kürşatın 3 nolu cevabınızı yayınlamadığı görülmektedir.Arkadaşım Bu tip davranışlar hoş değildir ve belirli bir kariyere ulaşmış bir insan olarak bunu size yakıştıramadım.Kötü söz sahibine aittir ve ona yakışır.

 136. K.Alper kendi tırnakları ile kazıyarak bir yerlere gelmeye çalışmaktadır.Bir çok ulusal ,yerel basın ve yayın organında programlara katılarak kendi işinin yanında taşovayı da bir nebze olsun tanıtmaya çalışmaktadır.Bu yönünü eleştireceğinize takdir etmeniz gerekmektedir diye düşünüyorum.Bakın ben Ali Kemal ve Zafer Soyal kardeşlerimizin oynadığı takımların maçlarına fırsat buldukça stada giderek izlemeye çalışıyorum.Bir taşovalı olarak o arkadaşlarla nasıl gurur duyuyorsam K.Alper ilede aynı şekilde gurur duyuyorum.İşte ikimzin arasındaki en büyük fark bu.hocam Hoşçakalın.

 137. Yazdıklarınızı okudum.. Hak veriyorum.. Lakin son mesajınıza eklemek istediklerim var.. K.Alperin çalışmalarına diyecek bir sözümüz hiç olmadı, olmayacaktır da olumsuz yönde.. Lakin bu seçim konusunda sizin bahsettiğiniz o kendi tırnaklarıyla geldiği mesleklerin veya sıfatların izlerini göremiyoruz.. Sanki elinden şekeri alınmış bir çocuk gibi..Biraz daha olgun olmasını bekleriz. Gazeteciliğin birinci görevi objektif olmaktır. Ama bu durumu da göremiyoruz..
  Dediğimi siz daha iyi anlamışsınızdır.. Sağlıcakla Kalın..

 138. İnsanların nüfus cüzdanlarında doğum yeri Taşova yazabilir Kasım,Ali Kemal,ve Zafer Uysal da olduğu gibi,hatta bu insanlar Türkiyenin en elit insanlarıda olabilir ama bana söyleyebilir misin hangisi elindeki imkanlar dahilinde Taşovanın sorunlarını yansıtabildi.Kasım hangi programlarda örneğin yüksekokul konusunda dikkat cekebildi,yapabilir miydi ? elbette..

 139. Zafer ve Ali Kemal içinde gecerli Kasım için yazdıklarım.Taşovanın toplumsal sorunlarına duyarlılık gösterdikleri gün bende elbette takdir edeceğim.Kişisel başarı düzeyinde kaldıkça hiç bir faydası olmayacaktır.Aramızdaki fark bu anlayacağın, kişisel başarı masalların ötesine gecemeyecektir bu haliyle..

 140. Yorumlarımda hep dışarda yaşayan ve Taşova halkına akıl hocalığı yapanların karşısında durdum ve duruyorum.İstanbulda kendi semtinin sorunlarından bihaber yaşayan insanlar söz konusu Taşova olunca mangalda köz bırakmıyorlar.Taşovanın öncelikli sorunlarının bir numaralı muhatabı yine Taşovada yaşayanlardır.Bunu anlatmaya çalışıyorum dikkat ettiysen hocam..

 141. Sana bir soru soracağım zafer uysal ve ali kemal demişsin ama bence çok boş konuşmuşsun adamlar ekmek yediği memlekete yardım bile etmiyorlar sen neden bahsediyorsun bilmiyorumda profosyonel olmuş bir futbolcu için 750 ytl çokmudur?
  düşünüdürücü alt yapıda ki çoçuk ların bir günlük grup maçlarındaki 750 ytl harcamayı ödemekten çekinen insanlardan hayır gelmez Sen birde madolyonun öteki yüzüne bak istersen Diski kalecesi TAYFUN ÖZDEMİR bir telefonla istediği yardımı gönderen kişidir.Ağlamadan sızlamadan sende kalmışsın ünlü olmuşlar diye onlardan bahsediyorsun

 142. neden küçülüyoruz. küçük hayallerle küçük insanlar olmayı kabul ediyoruz. yorumlara bakıyorum yapıcı bir şey göremiyorum. adnan uçaş almadı biz verdik. adam bir şey yapmamışmış yaa senelerdir sivas muhsin yazıcı oğlunun arkaında duruyor ne kazanıyor.. ankaradan konuşacaksın. hemşerinin arkasında duracaksın, yok sa belediye işleriyle boğuşursun, aslında fazla bile bu.

 143. Metal fırtına arkadaşım.ben yapmış olduğum yorumda hiç birşey atmadım ve boş konuşmadım.insanlar artık bu yazılanları ne zaman anlamak istediklerinden farklı bir şekilde okuyacaklar ve olaylara objektif yaklaşacaklar merak ediyorum. .Ben bu arkadaşların maçlarına izlemeye giderken onları Bazı şahısların yaptıklarının haricinde Yerli,yemişenli ,muhacir ayrımı gözetmeden izlediğimi etnik kökeni ne olursa olsun taşovalılığının bana gurur verdiğini belirtmiştim.Yani anlayacağın toprak olsunda çamurdan olsun olsun mantığı geçerliydi yorumumda.

 144. anlattığın olay gerçekten üzücü bir durum.İnsan nerden geldiğini ne olduğunu ve sonuçta nereye gideceğini unutmamalılır diye düşünüyorum.Parayı kazananlar kendileri oldukları için tercihlerinde diyebilecek bir sözümüz yoktur.yalnız Zafer kardeşimizin lise yıllarında okullar arası Türkiye smüsabakalrına nasıl bir yolla katıldığını hepimiz çok iyi biliyoruz.Dedim ya tercih kendilerinin saygı duymek gerekir.Tayfun özdemir arkadaşımı ise yürekli davranışından dolayı tebrik eder yolunun açık olmasını temenni ederim.

 145. Bakın geçtiğimiz 2 ay içerisinde aşağı yukarı her köyümüz veya kasabamızda şenlikler yapıldı.yenildi içildi eğlenildi peki ortaya yapıcı bir eser bırakıldımı hayır.ben ve benim gibi bir iki arkadaş ozamanda yazmıştık.ancak karşılk veren bile çıkmadı.Taşovalılar olarak eğlenmek değil çalışmamız gerekmektedir.Her dernek adı sanı duyulmamış kişilere taşoavanın parasını vereceğine bir kısmı ile köylerine bilgisayar alsa veya bu gibi etkimliklerde ekiplere sponsor olsa iyi olmazmı.Zaman güçlü olanların ayakta kalma zamanıdır bunu içinde herkesimin elini taşın altına koyması gerekmektedir.

 146. Bu gibi olaylar karşısında çözümler üretilebilmesi için bizlere de çok büyük görev düşmektedir.Muhtardan tutun belediye başkanına,dernek başkanından ,millet vekiline kadar parası olanı değil iş yapanı.nüfüsü fazla olanı değil çözüm üretebilenleri o mercilerin başına getirmemiz gerekmektedir.Çözüm üretebilen ve bu işlemden haz duyan kişlere ihtiyacı vardır taşovanın.Şenlikler düzenleyene,İşinin başında olacağına herkese laf yetiştirene artık tahammül etme zamanımız çoktan gelip geçmiştir.

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.