Önceki Belediye Başkanından İlçemiz MYO’ya kitap bağışı

0

 

 

İlçemiz eski belediye başkanı ve Kızılay şube başkanı Özgür Özdemir Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksek Okuluna kitap bağışında bulundu.

Yaklaşık olarak kırk yıldır kitap biriktirdiğini ve bu süre içerisinde tahminen kırk beş bin kitap biriktirdiğini ve bunların on beş bin kadarını bağışladığı ve şu an kitaplığında otuz bin civarında kitap bulunduğunu söyleyen Özdemir; “Aslında baktığımızda kitap bir hayattır tabii ki, kitapları insanlar ancak okuyup yazdığı, üzerinde çalıştığı zaman ve ilmini yaptığı zaman daha kıymetini bilir. Hem ülkemizde hem dünyada okuma oranı teknolojinin gelişmesi ile birlikte düşmeye başladı. İnsanlar tozlu raflara arşivlere girmediği sürece bilim adamı olamıyor. Teknolojinin içinden bir bilgiyi almakla olmuyor. Teknoloji profesörleri ile arşivden yetişmiş profesörler çok farklı. İnsanımızın her ne olursa olsun kitap okumaları gerekir. Her insan boş duracağına gazete, kitap ve dergi okumalı. Kültür para kazanmak için değil hayatımızın her anında lazım. Kültürsüz bir milletin, devletin ayakta kalması mümkün değildir. Keşke kitaplarımın hepsini bağışlamak istiyorum ama diğer taraftan da kitaplarımdan ayrılmak istemiyorum ben bir kitap aşığıyım. Ben yine kitap bağışlamaya devam edeceğim diğer vatandaşlarımız birer ikişer kitap bağışlarsalar okul kitaplıklarımız daha da zenginleşir, okuduğu kitaptan bir bilgi öğrenen kişinin Allah razı olsun demesi bizim için yeter” dedi.

Taşova MYO Müdürü Yard. Doç. Dr. M.Burak Bilgin; “Eski okul müdürlüğü, üç dönem belediye başkanlığı ve halen Kızılay ilçe başkanlığı görevini yürüten eğitim gönüllüsü ve okulumuzun kurulma aşamasında büyük emekleri olan Özgür Özdemir okulumuza hatırı sayılır bir miktarda kitap bağışında bulundu. Eğitime katkısını devam ettiren ve okulumuza kitap bağışında bulunarak bizleri çok mutlu etti. Bagışlanan kitapları teslim aldık ve kütüphane dökümantasyon daire başkanlığımız tarafından kayıtları yapılmakta. Öğrencilerimiz bu kitapları okuyarak bilgi dağarcıklarını ve bilgi hazinelerini geliştirecek, çok güzel eserler kazandık. Kendisine bu örnek davranışı için okul olarak teşekkür ediyor bu tür hizmetlerde bulunmak isteyenlere örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Yorum Ekle