Okul Müdürlerine Yeni Müfredat Anlatıldı

0

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer okul müdürlerine yenilenen müfredat çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

Tümer; “18 Eylül 2017 Pazartesi 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı başlayacak. Bütün okullarımızda bu yönde hazırlıklar devam ediyor. Bu Eğitim Öğretim yılında Bakanlığımız tarafından yenilenen ve güncellenen müfredat programı 1. , 5. ve 9. Sınıflarda uygulanacak. Müfredatta yapılan bu değişiklik geniş kitlelerin katılımıyla binlerce öğretmen ve akademisyenlerin görüş ve fikirleri alınarak yapılmıştır. Müfredatta konular sadeleştirilmiş konular arasında ahenk ve bütünlük sağlanmış, yerli ve milli değerlerimize daha fazla yer verilmiş ve günümüz gerçeklerine göre güncellenmiştir.Toplam 51 dersin müfredatı güncellenmiş olup müfredat bütün sınıflarda 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında uygulanacaktır.Okul idarecileri, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte başarılı bir Eğitim Öğretim yılı geçireceğimizden hiç kuşkumuz yoktur.

Kurban Bayramı tatilinden sonra başlayacak seminer döneminde formatör öğretmenlerimiz tarafından öğretmenlerimizin tamamına yeni müfredat ile ilgili bilgilendirme toplantıları yapılacaktır, yenilenen müfredat programının ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberTaşova’da İlçe Güvenlik Toplantısı Yapıldı
Sonraki haberÇocuklara Erkekliğe İlk Adım Atma Belgesi Verildi
1967 Taşova - Sepetli Köyü doğumlu. İlkokulu Köyünde okudu. Ortaokul ve liseyi Taşova İmam Hatip Lisesi'nde (1978-1985), üniversiteyi Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde (1985-1990) okudu. 1991'de askerliğini Amasya ve Keşan'da yaptı. Öğretmen. Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581