Öğrencilerden İngilizce Gösteri

0

 

 

Taşova İlçesinde Atatürk Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencileri tarafından İngilizce gösteri düzenlendi.

Okul gösteri salonunda düzenlenen etkinlik, öğrencilerin söylediği İngilizce şarkılarla başladı. Çeşitli skeç ve gösterilerinin sunulduğu etkinlikte, tüm seslendirmeler İngilizce yapıldı.

Okul Müdürü Saffet Bol yaptığı açılış konuşmasında bugün burada farklı bir etkinlik izleyeceğiz.İngilizce ağırlıklı eğitim alan öğrencilerimiz tarafından hazırlanan bu etkinliğe hepiniz hoş geldiniz”dedi.

Bugün burada 5. Sınıfta İngilizce ağırlıklı eğitim alan öğrencilerimiz tarafından hazırlanan  güzel bir etkinlik izledik diyen Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş

“Yabancı dil bizim elli senedir mücadele  ettiğimiz ve çocuklarımıza öğretmeye çalıştığımız etkinlik alanı.Ne gariptir ki ortaokuldan itibaren yabancı dil eğitimi görürüz  ancak bir turist veya yabancı görünce de kaçmaya yer ararız.

Milli Eğitim Bakanlığı bunun için mücadele ediyor.u yeni sistemi birkaç yıldır uyguluyor.Amasya’da da   yaklaşık altı okulumuzda yeni sistem uygulanıyor.Bu sistem yabancı dil konusunda sonuç alacağımız bir sistem”dedi.

Yorum Ekle