NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN MUHTARLARA HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERİ

0

 

Taşova İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından Müftülük  toplantı salonunda 2018-2019   yılları için,  Köy Muhtarlarına Hizmet İçi Eğitim Semineri düzenlendi.

Taşova Nüfus Müdürü Vahap Yılmaz, Müftülük  Konferans salonunda düzenlenen toplantıda muhtarlara, Nüfus teşkilatı, görevleri, tanıtımı, Evlendirme yetkisi ile Evlendirme İş ve İşlemleri ile KPS başvuru esasları, muhtarlarca sistem kullanımı ve belge üretimi,  adres beyanı, MERNİS projesi, ile  nüfus hizmetleri konularında bilgi verdi.

Nüfus Müdürü Vahap Yılmaz, kişinin doğumundan ölümüne kadar, tüm nüfus hareketlerinin nüfus kütüğüne kaydedildiğini belirterek, “Nüfus müdürlüğünün çalışmasında, insan hayatında, toplum açısından önem arz eden ve hukuki sonuçları doğuran her türlü olay ve hukuki işlemlerle, nüfus hareketlerine ve kişiye ilişkin bilgilerin istatistiki amaçlarla toplanmasına, kütüklere geçirilmesine, korunmasına, gerektiğinde tasnif edilerek değerlendirilmesine, ayrıca Türk Vatandaşı olup olmadığının tespitine, toplum içerisinde kimliğinin ve aile bağlarının belirlenmesine yönelik hizmetlerin bütününü kapsar” dedi.

Nüfus Müdürü Yılmaz, nüfus hareketlilikleri ve Adrese Dayalı nüfus sayımına göre ikamet değişikliği bildirimleri konusunda da muhtarlara geniş bilgi verdi.

Ayrıca, seminerde muhtarlara, Genel nüfus işlemleri, Nüfus iş ve işlemlerinde muhtarların görev ve sorumlulukları,  Adres kayıt sistemi ve Evlendirme iş ve işlemlerinde muhtarların yetki ve sorumluluğu konularında bilgiler aktarıldı ve soru- cevap şeklinde öneriler alındı.

Hizmet içi eğitim seminerine Vahap Yılmaz, Nüfus Şefi Ahmet Yılmaz  ile Köy muhtarları katıldı.

Yorum Ekle