Milletvekili Adayı Şimşek Kadın Milli Takım Kampını Ziyaret Etti

0

AK Parti Amasya Milletvekili adayı Abdülkerim Buğra Şimşek Avrupa şampiyonası için Amasya’da kampta bulunan A Milli Kadın Hentbol Takımını ziyaret ederek teknik heyet ve sporculara karanfil verip İspanya maçında başarılar diledi.

Türkiye’de önemli spor tesisleri yapıldığına dikkat çeken Şimşek

“Kadın Hentbol takımımız Avrupa şampiyonasına katılabilmek için bugün İspanya ile çok önemli bir müsabakaya çıkacak. Bu müsabakanın Amasyamız’da olması bizim için çok önemli ve gururlandıran bir olay.

Taşova Hentbolu Geri Açacağız

Hentbol sporu Amasyamız için uzak bir spor dalı değil. Erkeler süper liginde 2 takımı olan ve bunlardan Taşova Hentbol spor kulübü ülkemizi Avrupa kupalarında temsil etmiş bir ekipti.Maalesef  şu an bazı nedenlerden dolayı faaliyetini durdurmuş bir kulübümüz.İnşallah Allah nasip ederse Taşovalı biri olarak o topraklarda doğmuş, o sokaklarda büyümüş birisi olarak Taşova Hentbolun tekrar faaliyetlerine başlaması için Belediye Başkanımızla görüştük, Bakanlıkla görüşme halindeyiz önümüzde 1 bucuk aylık bir süremiz var Allah nasip ederse bu 1 buçuk aylık sürede Taşova Hentbolu açacağız.

Çocuklarımızı alt yapılara yönlendirmemiz gerekir

Bizler spor müsabakalarını sadece televizyonlardan izliyoruz ama bunun alt yapısı daha çok büyük ve önemli. Tüm mücadele o müsabaka süresi için, o süre içinde başarılı olabilmek için tesisleşme olmalı öğrencilerin yönlendirilmesi olmalı. Bunları da AK Parti hükümetimiz 16 yıldır ciddi bir biçimde yapmakta.

Ülkemizde spor başarılarının daha da artması için spora çocuklarımızın küçük yaşta yönlendirilmesinin sağlanması lazım. Tesislerimiz var, spora teşvik var, spor kulüplerimize destekler var ama spor kültürünün oluşması bakımından da çocukların buralara yönlendirilmesi önemli.

Eskiden bu kadar tesisimiz yoktu, şimdi tesislerimizde var. Tek eksiğimiz çocuklarımızı yönlendirme bunu da başarırsak sonuç alırız.

Avrupa’da 9 milyonluk Litvanya Avrupa da basketbolda şampiyonu oluyorsa, voleybolda, hentbolda başarılar elde ediyorsa 81 milyon nüfuslu Türkiye’den neden başarılı sporcular çıkmasın hem de nüfusunun genç olmasına rağmen” dedi.

 

Yorum Ekle