MHP LİDERİ BAHÇELİ’Yİ AMASYA BAĞRINA BASTI

0

Amasya Yavuz Selim Meydanını  hınca hıç dolduran kalabalığa  saat 15.00 ‘de MHP Lideri Devlet Bahçeli hitap etti.

Amasya mitinginde iktidara eleştirilerini çok ağır sözlerle sürdürdü. Bahçeli sözlerine  “13 yılda, adalet ile rezalet yer değiştirmiştir” ifadeleri ile başladı. Başbakan Davutoğlu’nun Isparta’da konuşarak, kendilerine verip veriştirdiğini kaydeden Bahçeli, “Öğrendim ki, bize şeref ve ahlak dersi verecekmiş. Hikmet öğretecekmiş. Vay zavallı vay, şeref kim siz kimsiniz. Ahlak kim siz kimsiniz. Hikmeti kim kaybetmiş de siz bulacaksınız. Davutoğlu şeref konusunda allame ise, önce sarayda özel ders vermeye başlamalıdır. Ahlaklı olmanın şuurundaysa, evvela etrafındaki rüşvet, ihanet ve yolsuzluk çetelerine söz geçirmeyi, onları doğru yola getirmeyi denemelidir” dedi.

“Davutoğlu, gel bu şeref meselesini bir kenara koy” diye seslenen Bahçeli, “Gel 17-25 Erdoğan gibi altından kalkamayacağın yükü omuzlama. Çünkü siz ve zihniyetiniz şerefe en ağır operasyonu yıllardır yaptınız. Çünkü siz şerefsizliğin markası oldunuz. Bize milliyetçilik öğretecekmiş. Almanya’da demiştim, yine diyorum; fındık kurdundan bozkurt olmaz, haçlılarla emel ve hedef birliği yapandan şeref çıkmaz. Davutoğlu geçmiş olsun sana. Sen şeref ve milliyetçilik trenini uzun zaman önce kaçırdın” şeklinde konuştu.

Bahçeli ;”Bize şerefsiz diyenlerin, kısa zaman içinde şerefsizlik çukuruna düşmelerini de ibretle izledik. Anayasa’ya göre şeref üstüne yemin edip, şerefsizliğin esiri olmadık. Davutoğlu bilmiyorsan sana söyleyeyim; biz Türk milletinin sinesinden doğmuş, Türk tarihinden cesaret bulmuş, Türk-İslam ruhunu ülkü edinmiş Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Bizden serok çıkmaz, bizde teröriste sevdalanmış bulunmaz. Bizim aramızda Kandil’deki cinayet örgütüyle telefon irtibatı kurup, TSK operasyon yapacak tedbir alın diyen işbirlikçiler de olamaz. Davutoğlu şerefi biliyorsa, 17-25 Erdoğan’a öğretsin. Namuslu olmayı biliyorsa, vatan topraklarını bırakıp kaçanlara anlatsın. Bu şahsiyet; milliyetçiliği öğretmeye kalktı fındık kurdu oldu, şerefi öğretmeye kalkışmasıyla da ne olacağını herkes yakında görecektir” dedi.

Allah dostu mübarek zatlara sesleniyorum: Türkiye’de şu anda gerçekleşenlerden ibret alınız.. Bilesiniz ki aynıları yarın sizin de başınıza gelebilecektir. Bugünkü inanç istismarcılarının sizi de şaklaban, şarlatan, işbirlikçi, paralelci ve hain olarak suçlamaları yakındır. Sizleri tıpkı darbeciler gibi yargılamaları zaman meselesidir. “Başbakan Kandil’e gitsin, İmralı’da muhabbete dalsın, Oslo’da zillete batsın, teröristlerle rezalete ortak olsun, Barzani’yle sıra gecelerinde kendinden geçsin. Hediye ayakkabıları iadede gösterdiği titizliği, kutulara istiflenen haram paralar ortaya çıktığında hiç aklına getirmeyen Başbakan, başka kapılarda gezsin, kendine başka meşgaleler bulsun.”

Gelin bu korku ile yaşamayın. Gelin bu baskının buhranını bir kez daha denemeyin. Sizlere saygı duyuyoruz, sizleri önemsiyoruz. Her vatandaşımıza olduğu gibi inançlarınızı nasıl yaşayacağınıza karar verecek olan biz değiliz. Hepinize aynı mesafede olacağız. Gelin, Milliyetçi Hareket’in uzlaşmacı ve inançlara saygılı kadrolarına itimat edin. İnançlarınızın gereğini sonuna kadar özgürce yaşayın. Ve AKP’nin istismar felaketini hep beraber sonlandıralım. Bu haram kervanına, bu ihanet furyasına milli ve imanlı kalplerle direnelim. Dinimizi çarpıtan müşriklere hep birlikte karşı koyalım.”

” Milliyetçi Hareket Partisi vatanın her yerindedir. Tarlalardayız, fabrikalardayız, meydanlardayız, caddelerdeyiz, salonlardayız, üniversitelerdeyiz. Yüreklerde, gönüllerde, fikirlerde ve dualardayız… Türklüğün yaşadığı coğrafyalardaki türbedarız. Ecdadın gururu, gelecek nesillerin ümit çeşmesiyiz. Biz şehitler ölmez vatan bölünmez seslenişindeki cesaretiz. Biz, Ne Mutlu Türküm Diyenlerin son kalesiyiz.” Dedi.

AMASYA MİTİNG 011 AMASYA MİTİNG 020 AMASYA MİTİNG 032 AMASYA MİTİNG 033 AMASYA MİTİNG 036 AMASYA MİTİNG 039 AMASYA MİTİNG 041 AMASYA MİTİNG 044 AMASYA MİTİNG 053 AMASYA MİTİNG 055 AMASYA MİTİNG 056 AMASYA MİTİNG 057 AMASYA MİTİNG 064 AMASYA MİTİNG 065 AMASYA MİTİNG 066 AMASYA MİTİNG 070 AMASYA MİTİNG 074 AMASYA MİTİNG 075 AMASYA MİTİNG 077 AMASYA MİTİNG 078 AMASYA MİTİNG 080 AMASYA MİTİNG 083 AMASYA MİTİNG 087 AMASYA MİTİNG 089 AMASYA MİTİNG 092 AMASYA MİTİNG 097 AMASYA MİTİNG 098 AMASYA MİTİNG 099 AMASYA MİTİNG 105 AMASYA MİTİNG 115 AMASYA MİTİNG 120 AMASYA MİTİNG 123 AMASYA MİTİNG 131

Yorum Ekle