METEM 11. Uluslararası MEB Robot Yarışması’na Katıldı

0

 

İlçemiz Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi elinde projelerle, il il dolaşmaya devam ediyor.

11. Uluslararası MEB Robot Yarışmasına İlçemiz METEM bu yıl 3.kez katılım sağladı. Şehit Polis Ahmet Yaşar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Elektrik Elektronik Teknolojileri Alan Öğretmeni Dursun Uzun ve öğrenci grubundan oluşan robot takımı 10 Mayıs 2017 günü müsabakalara başladı. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından açılışı yapılan 11. Uluslararası MEB Robot Yarışması 10-12 Mayıs tarihleri arasında devam edecek. Meslekî ve teknik eğitimin niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile 2007 yılından beri Bakanlıkça Uluslararası MEB Robot Yarışması düzenleniyor.

391 okuldan 3 bin 240 öğrenci ve öğretmenin yer aldığı yarışma kapsamında, “Temalı”, “Çizgi İzleyen”, “Hızlı Çizgi İzleyen”, “Sumo”, “Mini Sumo”, “Robotino (Hareketli Robotlar)” ve “Serbest Proje” kategorilerinin yanı sıra bu yıl “İnsansız Hava Aracı (Mini Drone)”, “İnsansı Robotlar”, “Endüstriyel Robotik Kol”, “Tasarla-Çalıştır” ve “Yumurta Toplama (Caretta Caretta)” kategorilerinde toplam 2 bin 834 robot performans sergileyecek.

METEM robot takımı, 3 farklı kategoriden yarışmaya katılmış olup, Çalışkan öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

Yorum Ekle

PAYLAŞ
Önceki haberÖmer Faruk Özkan Trafik Kazası Kurbanı
Sonraki haberİŞ BANKASI MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ
Haber Foto Video arşivi: https://archive.org/details/@tasovahaber05?sort=-date Not: Okul yöneticilerimizden veya öğretmenlerimizden eğitimle ilgili haberlerini ve öğrencilerimizin gurur verici çalışmalarını onların başarılarını paylaşmak ve onları onurlandırmak için bizimle paylaşmalarını istirham ederim. Haber metni ve fotolar için: E-Posta: ahmetozkan05@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/ahmet.ozkan.581